Аспірантам

АСПІРАНТАМ

Релевантна інформація для аспірантів: електронні ресурси НБ ОНУ, БД методичного спрямування, інформація щодо перевірки на плагіат, роботи НБ, відомості про наукометричну діяльність бібліотеки тощо

 

БД «Формування академічної доброчесності»

 

Базу було створено в рамках Проєкту      «Культура академічної доброчесності: роль    бібліотек» з метою інформування  університетської спільноти. Розділи:

Інформація щодо перевірки на плагіат

 

  НБ в межах участі ОНУ імені І. І. Мечникова в Проекті сприяння академічній доброчесності в Україні здійснює перевірку кваліфікаційних та наукових праць на наявність елементів плагіату. Була підписана угода з компанією ТОВ «Антиплагіат» (Україна). Компанія надає доступ до сервісу Unicheck, який перевіряє текстові документи на наявність запозичених частин тексту з відкритих джерел в Інтернеті чи внутрішньої бази документів університету.
  На сторінці представлений текст   Положення  про запобігання та   виявлення академічного плагіату у   освітній та науково-дослідній роботі   учасників освітнього процесу та   науковців Одеського національного   університету імені І. І. Мечникова, а також перелік документів необхідних для перевірки на наявність плагіат різних видів публікацій (випускні кваліфікаційні роботи, дисертації, підручники, навчальні посібники та інші науково- та навчально-методичні праці, статті з періодичних видань ОНУ).
  Перевірка проводиться у Секторі моніторингу плагіату Наукової бібліотеки (вул. Преображенська, 24, к. 21, 2-й поверх).

Наукометрична діяльність

 

На сторінці можливо ознайомитись з інформацією, яка стане в нагоді молодому вченому:
  • рекомендації з реєстрації авторських профілів, таких як Publons, ORCID, Google Академії – які є візитною карточкою вченого та своєрідним майданчиком для пошуку співавторів для наукової роботи;
  • вибірки та корисні посилання на ресурси для обрання фахових та наукометричних періодичних видань для опублікування результатів наукових досліджень.

БД  «Дослідникам»

 База даних методичного спрямування, яка містить інформацію для науковців, студентів, працівників бібліотек щодо культури наукових публікацій:
  •   оформлення видань
  •   вимоги до оформлення дисертацій та     наукових публікацій
  •   бібліографічний опис та посилання
  •   загальні правила цитування та посилання   на використані джерела
  •   транслітерація кирилиці латиницею міжнародні стилі оформлення бібліографічних посилань.
Читачам
   Розділ містить корисну загальну інформацію для користувачів бібліотеки:

   Умови запису

   Правила користування

    Режим роботи

    У цьому ж розділі надаються відомості про нові надходження літератури до фондів     бібліотеки за видами видань. Розділи поповнюються щомісяця:

   Книжкові видання

   Періодичні видання

   Електронні видання

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ

Репозитарій ОНУ імені І. І. Мечникова

 

Платформа для інтеграції у світовий науковий інформаційний простір.
Архів містить наукові публікації, доповіді та матеріали конференцій, статті з періодичних видань викладачів та науковців, дисертації на здобуття наукових ступенів та автореферати дисертацій, кваліфікаційні випускні роботи здобувачів вищої освіти, що є в відкритому доступі ОНУ.
Репозитарій ОНУ було зареєстровано у світових базах та системах, а також зараховано до Міжнародного реєстру періодичних засобів масової інформації (ISSN 3210-7731) та отримано статус повноцінного відкритого електронного видання (2013), у якому можна публікувати результати досліджень як у першоджерелі нарівні з друкованими періодичними виданнями.

Електронний каталог, електронне замовлення літератури

 

 

Поєднує функції генерального алфавітного, систематичного і топографічного каталогів, систематичної картотеки статей, забезпечуючи при цьому оперативність і гнучкість інформаційного пошуку документів за різними пошуковими елементами. Результати пошуку в ЕК користувач може переглянути на екрані монітора, записати на електронний носій у вигляді списку документів, роздрукувати.

Електронна бібліотека рідкісних видань

 

 

База містить цифрові копії стародруків, цінних та раритетних видань, рідкісного фонду газет. Оцифрування фондів відбуваєтьсяв рамках «Концепції створення електронної бібліотеки» з наступною компетентною систематизацією.
Містить наступні розділи:
  Іменні колекції
  Періодичні видання
Рідкісні та цінні видання XIX–XX ст.
  Стародруки
  Шевченкіана

Описи архівів 

Формування фондів особового походження та упорядкування комплексу архівних документів. До перегляду доступні описи:
  Готалова-Готлиба А. Г. 
  Каришковського–Ікара П. Й.
  Ланге М. М.
  Петруня Ф. Є.
 Фельдмана В. С., Ноткіної О. Ю. 

Періодичні видання ОНУ

База представляє повні тексти статей з усіх періодичних видань, які виходять на різних факультетах університету, за весь період існування журналів та збірників.
Учбові та методичні матеріали
Повні тексти навчально-методичних видань викладачів ОНУ імені І. І. Мечникова за факультетами.
 

Бази даних

ScienceDirect  повнотекстова база даних компанії Elsevier, яка містить 25% світових наукових публікацій з усіх галузей знань від понад 47 тис. впливових авторів.
Слов’янський гуманітарний індекс науково-метрична база даних в галузі гуманітарних наук з Центральної, Східної та Південно-Східної Європи.
Web of Science пошукова платформа, яка об’єднує реферативні бази даних публікацій і пропонує доступ до якісної міждисциплінарної релевантної інформації. 
Scopus бібліографічна та реферативна база даних рецензованої літератури: наукових журналів, книг та матеріалів конференцій.
Springer міжнародна видавнича компанія, що спеціалізується на друці наукових журналів та книг, що охоплюють весь спектр дисциплін від технологічних, медичних до соціальних наук. Публікації представлені в межах трьох платформ: SpringerLink.com, Springer nature.com та Nature Research.
Центр учбової літератури (ЦУЛ)електронна бібліотека найбільшої книготорговельної та видавничої компанії в Україні, що спеціалізується на виданні та продажу різнопланової навчальної та довідкової літератури.
На основі змістовного аналізу інформаційних ресурсів та їх опрацювання формуються тематичні та персональні бази даних з метою забезпечення науково-дослідної роботи та вдоволення інформаційних запитів та потреб підрозділів.

БД Веб-ресурси

Своєрідний навігатор повнотекстовими Інтернет ресурсами. Має наступні розділи:

 Дисертації, автореферати

 Пошуково-новинні сервіси

 Мультидисциплінарні ресурси

 Тематичні ресурси

Імідж каталог

(повних текстів немає)

Масив відсканованих каталожних карток, що поділені на розділи:

Іменні колекції

Стародруки

Алфавітний каталог книг (XIX ст. – 1970 р.)

Алфавітний каталог українською мовою 

Журнали. Періодичні видання та видання, які продовжуються (XIX ст. – 1970 р.) 

Газети. Періодичні видання та видання, які продовжуються (XIX – 1970 р.) 

Віртуальні виставки

Популяризація фондів НБ, візуалізація результатів науково-дослідної роботи НБ, книжково-ілюстративний супровід визначних дат, ювілеїв співробітників ОНУ та наукових заходів, організованих в університеті.

 


Пошук по сайту

Календар

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930