Новини

  • 0

Новини

Category : Новини

2021

14.04.2021

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР

«АЛЬТЕРНАТИВА ДРУКОВАНІЙ ПРОДУКЦІЇ – ЕЛЕКТРОННЕ ВИДАННЯ»

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у роботі Науково-практичного семінару «Альтернатива друкованій продукції – електронне видання», який відбудеться 28 квітня 2021 року в Науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

Початок роботи об 11:00.

Детальніше

08.04.2021

Героїчна Одеса: до річниці визволення міста від фашистських загарбників

10 квітня 1944 р. – день, який став найдорожчим у серці кожного одесита. Ми не перестаємо захоплюватися мужністю, стійкістю і силою духу солдатів, які пішли на фронт, воювали у партизанських і підпільних загонах, працювали в тилу. Час від часу відкриваються нові історичні документи, які розкривають і доповнюють ті трагічні події, і дають нам можливість краще уявити всю велич подвигу жителів міста.

Детальніше

12.03.2021

12 березня 1921 р. народився Петро Йосипович Каришковський-Ікар – вчений-енциклопедист, видатний історик-антикознавець, фахівець з нумізматики, грецької та латинської епіграфіки Північного Причорномор’я, візантиніст, блискучий лектор, професор Одеського університету, завідувач кафедрою історії стародавнього світу та середніх віків (1963–1988), який вписав яскраву сторінку в культурну історію нашого міста і країни, виховав плеяду учнів.

До ювілею вченого співробітниками Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова підготовлена віртуальна книжково-документальна виставка-триптих.

Детальніше

24.02.2021

З нагоди 150-річчя з дня народження Лесі Українки (на виконання Постанови Верховної Ради України «Про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки» № 2286-VIII від 08.02.2018 р.) Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова представляє бібліотрансформер, що складається з 3-х частин.

Детальніше

21.01.2021

22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки цього дня 1919 р.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

Пропонуємо переглянути віртуальну виставку, присвячену цій події.

Детальніше

20.01.2021

Історико-краєзнавчі матеріали до вивчення Північного Причорномор’я в книжковому фонді А. Г. Готалова-Готліба: до 155-річчя історика та педагога

 

До 155-річчя історика та педагога Артемія Григоровича Готалова-Готліба (1866–1960) співробітники Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова підготували електронну виставку. Представлено цікаві матеріали дослідження Північного Причорномор’я з іменного фонду А. Г. Готалова-Готліба.

14.01.2021

Шановні, читачі!

Раді повідомити, що за підтримки Міністерства освіти та науки України та ДНТБ України, на протязі 2021 році на всій території Одеського національного університету імені І. І. Мечникова діє можливість користуватися повнотекстовою базою даних ScienceDirect від компанії Elsevier, що містить 25% світових наукових публікацій з усіх галузей знань.

Детальніше

11.01.2021

У зв’язку з обмежувальними протиепідемічними заходами з 8 по 24 січня 2021 р. Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова обслуговує користувачів у дистанційному режимі.
У період віддаленої роботи Наукова бібліотека проводить консультування, відповідає на запити. До Ваших послуг електронні ресурси бібліотеки.
Бережіть себе та залишайтесь з нами!

Детальніше

2020

29.12.2020

Колекція рідкісних видань поетичної збірки «Кобзар» Т. Шевченка у фондах Наукової бібліотеки

Віртуальна виставка «Колекція рідкісних видань поетичної збірки «Кобзар» Т. Шевченка у фондах Наукової бібліотеки» підготовлення до 180-річчя з дня видання першого «Кобзаря» Тараса Шевченка. Поетична збірка «Кобзар» – це цінна візитна картка українського книжного зібрання фондів Наукової бібліотеки, оскільки містить третє прижиттєве видання збірки 1860 р., перше повне видання в Росії 1907 р., 1908 р. за редакцією В. Доманицького та в Україні 1908 р. за редакцією І. Франка. Окрасою цієї колекції став перший мініатюрний «Кобзар», надрукований українською мовою в Женеві 1878 року.

Детальніше

07.12.2020

До Всесвітнього року Біблії співробітники Наукової бібліотеки підготували віртуальну виставку «До Всесвітнього року Біблії: історія слов’янських перекладів (за матеріалами фондів Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова)».

Пропонуємо переглянути!

Детальніше

30.10.2020

Корифей психологічної науки: до 125-річчя Давида Генріховича Елькіна (1895–1983)

До 125-ї річниці з дня народження видатного радянського психолога, доктора педагогічних наук з психології, одного з найбільш яскравих представників Одеської наукової психологічної школи Давида Генріховича Елькіна співробітниками Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова підготовлена віртуальна виставка, на який представлена коротка біографія та література, яка висвітлює життєвий шлях і наукову спадщину вченого.

Детальніше

23.10.2020

Життя, віддане науці: до ювілею Олександра Олександровича КОЧУБИНСЬКОГО

22 жовтня 2020 р. виповнюється 175 років з дня народження видатного славіста, дослідника слов’янської давнини, мов та діалектів, культури та етнографії слов’ян, професора Новоросійського університету (нині – Одеський національний університет імені І. І. Мечникова) Олександра Олександровича Кочубинського (1845–1907). Співробітниками Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова підготовлена віртуальна виставка, на який представлена коротка біографія та література, яка висвітлює життєвий шлях і наукову спадщину вченого.

Детальніше

17.09.2020

Михайло Абрамович НУДЕЛЬ

14 жовтня 2020 р. виповнюються 100 років з дня народження юриста, спеціаліста у галузі конституційного та міжнародного права, професора Одеського державного університету імені І. І. Мечникова Михайла Абрамовича Нуделя (1920–1979). Співробітниками Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова підготовлена віртуальна виставка, на який представлена література та фотоматеріали, які висвітлюють життєвий шлях і наукову спадщину вченого.

Детальніше

17.09.2020

18 вересня 2020 р. Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова вшановує світлу пам’ять відомого науковця, дослідника руху, фізичних характеристик, походження і еволюції малих тіл Сонячної системи (комет і метеорів), професора, чиє наукове життя (а це аж 43 роки) нероздільно було пов’язане з alma mater, Одеським державним (нині – національним) університетом імені І. І. Мечникова, – Юхима Наумовича Крамера. Співробітниками інформаційно-бібліографічного відділу була створена віртуальна книжкова експозиція, яка окреслює наукові інтереси вченого.

Детальніше

15.09.2020

Драматургічні твори Івана Карпенка-Карого в університетській бібліотеці (з нагоди 175-річчя від дня народження українського письменника)

До ювілею видатного українського письменника, драматурга, актора, режисера, театрального діяча Івана Карповича Тобілевича (1845 –1907) співробітники Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова підготували електронну виставку. Представлені драматичні твори І. Карпенка-Карого з фондів університетської бібліотеки.
Упорядкування та оформлення Г. Великодна
Редактор М. Алєксєєнко

Детальніше

13.08.2020

ЮРЖЕНКО Олександр Іванович. 110 років з дня народження

16 серпня 2020 року виповнюється 110 років з дня народження Юрженка Олександра Івановича (1910–1999). До ювілею доктора хімічних наук, ректора Одеського державного університету, Заслуженого діяча науки УРСР підготовлена віртуальна виставка, на якій представлені коротка біографія та основні праці, що характеризують наукову діяльність вченого.

Детальніше

05.08.2020

Степан Пилипович Бевзенко

До знаменної події, 100-річчя з дня народження українського вченого-лінгвіста С. П. Бевзенка, співробітниками інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова підготовлено віртуальну книжкову експозицію, що висвітлює основні віхи наукової діяльності вченого.

Детальніше

29.07.2020

Шановні читачі!

У період з 3 серпня по 31 серпня 2020 р. Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова переходить на внутрішні роботи.

19.06.2020

Фонди Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова поповнила книга «Пришедший из забытья. Русско-еврейская литературная Одесса».

Висловлюємо щиру вдячність Беллі Верніковій за цікаве видання!

Белла Львівна Верникова – поетеса, письменниця, художниця, історик літератури, доктор філософії Єврейського університету в Єрусалимі. У книзі через публікації Белли Львівни відтворена російсько-єврейська літературна Одеса – від Й. Рабиновича до В. Жаботинського, а також зібрані інтерв’ю, есе та рецензії автора, що представляють сучасність даного напрямку. Публікації були надруковані в одеських альманахах «Дерибасівська-Рішельєвська», «Морія» тощо, а також в ізраїльських журналах «Артикль» і «Літературний Єрусалим».

06.04.2020

Відкрито повнотекстовий доступ до підручників компанії Springer Nature!

Шановні колеги!

У зв’язку із введенням національного карантину у багатьох країнах, закриттям всіх навчальних, освітніх та культурних закладів видавництво Springer Nature відкрив безкоштовний доступ до низки важливих підручників по всіх дисциплінах для підтримки закладів вищої освіти у всьому світі.

Перелік підручників дивись тут.

26.03.2020

Олексій Григорович Лобунець

До сторіччя від дня народження економіста, доктора економічних наук, професора ОНУ імені І. І. Мечникова Олексія Григоровича Лобунца Науковою бібліотекою Одеського національного університету імені І. І. Мечникова підготовлена віртуальна виставка, на якій представлені коротка біографія вченого та основні праці, що характеризують наукову діяльність вченого.

Детальніше

12.03.2020

Шановні читачі!

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 р. “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19” з 12.03.2020 р. – 22.05.2020 р. відвідування бібліотеки заборонено.

Наукова бібліотека буде обслуговувати читачів в дистанційному режимі.

03.03.2020

Шановні колеги!

Безкоштовний доступ до повнотекстових публікацій відомого міжнародного видавництва Springer Nature .

Детальніше

28.02.20

Шановні колеги!

Звертаємо Вашу увагу на те, що з 2.03.2020 по 13.03.2020 р. відкрито тестовий доступ до бази даних Statista.

Детальніше

27.01.20

Історик, політолог-міжнародник: до 90-річчя вченого зі світовим ім’ям Семена Йосиповича Аппатова

Детальніше

02.01.20

Протягом зимових канікул

з 02.01.20 по 23.02.20

Наукова бібліотека працює:

Пн. – Пт. з 10:00 до 16:00

Субота та Неділя  Вихідні

17.12.19

«У праці я знаходжу насолоду і сенс життя»: до 120-річчя з дня народження М. П. Савчука

Детальніше

22.11.19

Бібліографічний покажчик як засіб популяризації науки у закладах вищої освіти

Детальніше

12.11.19

Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу

Детальніше

08.10.19

Університетська вольтеріана: до 325-річчя з дня народження Вольтера

Детальніше

08.10.19

Феномен наукової традиції: спадщина Петра Михайловича Біциллі в контексті вивчення одеськими вченими

Детальніше

06.09.19

Рідкісні видання І. П. Котляревського (1769–1838) у НБ ОНУ імені І. І. Мечникова: до 250 річчя з дня народження

Детальніше

03.09.19

«Фонд дисертацій НБ ОНУ»

Детальніше

21.08.19

Непересічна постать визначного ґрунтознавця в історії розвитку географічної науки: до 100-річчя з дня народження І. М. Гоголєва

Детальніше

20.08.19

Олексій Всеволодович Богатський: сторінки життя та наукова спадщина
(до 90-річчя з дня народження)

Детальніше

07.08.19

Зі сторінок творчості П. Куліша (1819-1897): до 200-річчя з дня народження

Детальніше

24.07.19

Науковий доробок Петра Спиридоновича Білярського: до 200-річчя видатного філолога-славіста і професора

Детальніше

13.06.19

До 130-ї річниці з дня народження вченого, педагога, психолога, бібліотекаря С. Л. Рубінштейна

Детальніше

13.06.19

Історія кафедри української літератури

Детальніше

21.05.19

Науково-практичний семінар «Електронні ресурси у реаліях сьогодення»

Детальніше

17.05.19

До ХІІІ Всеукраїнського фестивалю науки

Детальніше

18.04.19

Пам’ятати, берегти, охороняти: до Дня пам’яток історії та культури

Детальніше

02.04.19

Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова отримала тріал доступ на півроку до ресурсу LIBRARIA 

Детальніше

01.04.19

«Гоголіана» у фондах Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова: до 210-річчя з дня народження Миколи Васильовича Гоголя (1809–1852).

Детальніше

19.03.19

Науковою бібліотекою Одеського національного університету імені І. І. Мечникова було підготовано віртуальну виставку, присвячену 85-річному ювілею з дня народження Віктора Васильовича Сердюка

Детальніше

 

07.03.19
11 березня 2019 р. о 13 год. запрошуємо на виставку «Під провідною зіркою науки: Маріан Смолюховський – яскравий фізик і визначна людина»

Детальніше

05.02.19
7 лютого 1979 року – офіційна дата відкриття Відділу рідкісних книг і рукописів у Науковій бібліотеці Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова.

Детальніше

 
04.02.19
Критичне слово професора Григорія Андрійовича В’язовського: до 100-річчя з дня народження

Детальніше

 21.01.19
Історичний урок єдності: до Дня соборності України

Детальніше

05.01.19
Продовження діалогу вчителя, літературознавця, лауреата Шевченківської премії Василя Васильовича Фащенко

Детальніше


Leave a Reply

Пошук по сайту

Календар

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31