Архів новин

  • 0

Архів новин

2018

17.12.18

До 100-річчя Української революції!

Детальніше

 

12.12.18
Всеукраїнському товариству «Просвіта» імені Тараса Шевченка – 150 років!

Детальніше

 

 29.11.18
30 листопада 2018 р., 10.00 (вул. Преображенська, 24, ауд. 34) у рамках 73-ї наукової конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників відбудеться засідання секції бібліотечно-бібліографічної справи.

Керівник секції – директор Наукової бібліотеки Подрезова М. О
Секретар – заступник директора з наукової роботи Пружина В. П.  

Детальніше

  23.11.2018
Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова запрошує переглянути виставку, присвячену вшануванню жертв Голодомору 1932–1933 рр.: книжкову (Преображенська, 24) та віртуальну (офіційний сайт НБ ОНУ).
 

 14.11.2018
Національна академія наук України святкує 100-річний ювілей!

На виконання Указу Президента України «Про відзначення 100-річчя Національної академії наук України № 136/2017 від 18.05.2017 р.» Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова підготувала виставку «Інтелектуальне надбання українського народу: до 110-річчя НАН України».

Запрошуємо ознайомитися з виставкою за адресою: Преображенська, 24 (2 поверх) та на сайті НБ ОНУ імен І. І. Мечникова

 

Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу, який проходить під гаслом «Designing Equitable Foundations for Open Knowledge» – «Створення рівних умов для відкритих знань», відзначають з 22 по 28 жовтня 2018 р.
Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова також долучається до руху відкритого доступу до наукової інформації. До уваги користувачів пропонується:
Ч. 1. Лекція-презентація «Інформаційно-електронні ресурси НБ ОНУ імені І. І. Мечникова»,
Ч. 2. Практичне заняття «Інформаційний пошук у традиційних каталогах НБ ОНУ»;
  • курс лекцій для бакалаврів, магістрів, аспірантів, викладачів щодо оформлення наукових публікацій у журналах та збірниках, складання списків літератури, правил цитування у наукових працях;
  • консультації щодо наукометричних показників наукової діяльності співробітників університету;
  • заходи, спрямовані на просування періодичних видань університету у світове наукове співтовариство.
Співробітники НБ ОНУ імені І. І. Мечникова із задоволенням дадуть відповіді на Ваші запитання, розкажуть про електрони ресурси нашої бібліотеки та проведуть консультації як групові, так і індивідуальні, також обміняються досвідом та ідеями щодо впровадження Відкритого Доступу.
Будемо раді бачити вас!
 

il.-2-e1540204654150 Il.1-e1540204668188 il.-3 il.-4-e1540201727885 il.-5-e1540204705752
 18.10.2018
18 жовтня 2018 р. головний бібліограф Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, кандидат історичних наук Олена Вікторівна Полевщикова отримала відзнаку Кавалера Ордену Мистецтв і Літератури (L’Ordre des Arts et des Lettres) Французької республіки. Цю високу нагороду О. В. Полевщиковій вручила посол Франції в Україні пані І. Дюмон у залі Одеського музею західного і східного мистецтва як відзнаку її наукових досягнень і внеску у поширення французької культури у світі.

 18.10.2018
У рамках Проекту сприяння академічній доброчесності та з метою підвищення інформаційно-бібліографічної компетентності НБ ОНУ імені І. І. Мечникова запрошує бакалаврів, магістрів, аспірантів, викладачів прослухати курс лекцій:
  • Основи бібліографічної грамотності: оформлення списку використаної літератури та посилань у наукових публікаціях.
  • Оформлення наукових публікацій у журналах та збірниках. Загальні правила цитування та посилання на використані джерела.
  • Основні друковані та електронні довідкові видання з відповідних спеціалізації наук.
  • Наукометрія. Основні рекомендації молодому вченому.
адреса: вул. Преображенська, 24
web-сайт: http://lib.onu.edu.ua
e-mail: library@onu.edu.ua
Fb: @ScientificLibraryONU
 

13.10.2018
Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова презентує віртуальну виставку, присвячену Дню українського козацтва та Дню захисника України.
14 жовтня православні віруючі здавна святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. Саме 14 жовтня на Запорозькій Січі, яка була політичним центром козацької республіки, обирали кошового отамана, який мав широкі урядові повноваження.
Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.
З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначають як День українського козацтва, як данину всім козакам, що зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності.
 

12.10.2018
Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова пропонує Ознайомчу лекцію-практикум для студентів, яка супроводжується історичними фактами, знайомить з правилами роботи бібліотеки, детально розкриває наявні в НБ інформаційно-електронні ресурси, практично знайомить з каталогами
На Вас чекає:
лекція-презентація «Інформаційно-електронні ресурси НБ ОНУ імені І. І. Мечникова»;
• лекція-практикум «Інформаційний пошук у традиційних каталогах НБ ОНУ».
адреса: вул. Преображенська, 24
web-сайт: http://lib.onu.edu.ua
e-mail: library@onu.edu.ua
Fb: @ScientificLibraryONU
 

04.10.2018
У Науковій бібліотеці ОНУ імені І. І. Мечникова функціонує Зал групових занять.
На Вас чекає світле, просторе приміщення із зручними кріслами-мішками та індивідуальними робочими місцями. Зал охоплений мережею Wi-Fi.
Це – зона для колективної роботи у невеликих групах, зона відпочинку, місця для самостійної роботи читачів з власними гаджетами, місце проведення семінарів, лекцій, конференцій, занять зі студентами тощо.
адреса: вул. Преображенська, 24 ( 3-й поверх)
web-сайт: http://lib.onu.edu.ua
e-mail: library@onu.edu.ua
Fb: @ScientificLibraryONU
 

11.07.2018
 4–6 липня 2018 р. відбулася III-я Міжнародна науково-практична конференція «Бібліотеки закладів вищої освіти: досвід та перспективи».
Організатори: Наукова бібліотека імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Секція університетських бібліотек УБА, Електронна бібліотека України «ELibUkr».

Детальніше

 

27.06.2018

 

Шановні колеги,
Запрошуємо Вас до участі у науково-практичному семінарі на тему:
«Публікаційна діяльність науковця та установи:
стратегія, реалізація, оцінювання».
На семінарі буде обговорено питання підбору якісної наукової літератури, пошуку партнерів та грантів, вибору видання для публікації, оформлення публікації та представлення доробку вченого у авторських профілях з використанням інструментів компанії Clarivate Analytics. Також окремий блок застереження щодо публікацій у хижацьких виданнях, та рекомендації як не стати жертвою шахраїв.
Спікер: Ірина Тихонкова (експерт з інформаційно-аналітичних ресурсів та навчання Web of Science)
Дата і місце проведення: 3 липня 2018 року о 14.00,
Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, вул. Преображенська 24 (ч/з 3-поверх), м. Одеса.

05.06.2018
 Увага! На сайті НБ ОНУ імені І. І. Мечникова оновлено інформацію щодо оформлення публікацій у наукових виданнях: складання бібліографічного опису джерел, оформлення бібліографічних посилань, загальні вимоги до цитування, правила транслітерації. Інформація міститься у розділі «Наукова робота – Дослідникам»..

Детальніше

 

20 травня 2018 року відбулося урочисте підведення підсумків конкурсу «Краща книга виставки-форуму 2018» ХІХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» та нагородження переможців.
Видання Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова «Книжкові знаки європейських бібліофілів у колекціях університетської бібліотеки: альбом-каталог» (Одесса, 2017) було відзначено у номінації «Наукове видання».
 

 

22 травня 2018 р. о 12.00

в Науковій бібліотеці ОНУ імені І. І. Мечникова,
вул. Преображенська, 24, к. 34 (3 поверх)
відбудеться відкриття виставки
“Яскрава діяльність непересічної особистості:
до 85-річчя з дня народження А. Д. Бачинського”
Детальніше 

19 травня 2018 р. (третя субота травня) в Україні відзначається професійне свято науковців – День науки. З цієї нагоди пропонуємо перегляд віртуальної виставки, що розкриває досягнення Одеського національного університету імені І. І. Мечникова на професійній науковій ниві. Виставка надає інформацію не тільки про наукові роботи університету, що отримали Державну премію в галузі науки і техніки, а й про лауреатів цієї премії.

Детальніше 

15 травня 1873 року народився Павло Петрович Скоропадський – останній гетьман України, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, якому вдалося в надзвичайно важких умовах революції та громадянської війни провести державні реформи в Україні. Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова була підготовлена віртуальна книжкова виставка, де представлені роботи про життя та діяльність гетьмана П. Скоропадського, що зберігаються в фондах Наукової бібліотеки.

Детальніше 

 

«Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості…»
«Повість минулих літ»
Книга… Її неповторність здатна не лише відкривати найпотаємніші закутки, даруючи людині нові знання, а й повести за собою, розрадити та надихнути на нові звершення. В квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги та авторського права, який щорічно відзначається 23 квітня.
З цієї нагоди Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова презентує віртуальну виставку, присвячену Всесвітньому Дню книги та авторського права.
На виставці представлено літературу та фотоматеріали, що ілюструють історію становлення книги та книгодрукування, а також відображають етапи встановлення авторського права у світі.

Детальніше 

 
Трагічна доля Чорнобиля: катастрофа і героїзм Науковою бібліотекою Одеського національного університету імені І. І. Мечникова було підготовлено віртуальну виставку, присвячену трагічним подіям на Чорнобильській атомній електростанції. На виставці демонструється література, в якій описані наслідки трагедії та заходи щодо її подолання, крім того представлена хроніка подій та спогади учасників ліквідації аварії. Виставка супроводжується ілюстраціями.

Детальніше 


30 березня 2018 р. у Науковій бібліотеці ОНУ імені І. І. Мечникова відбувся науково-практичний міський семінар «Алгоритм впровадження УДК в університетській бібліотеці: з досвіду роботи НБ ОНУ». В ході семінару було розглянуто основи нормативно-методичної бази впровадження УДК та надано можливість слухачам ознайомиться з документами de visu на спеціально організованій виставці. Висвітлено досвід впровадження універсальної десяткової класифікації в НБ ОНУ, акцентовано увагу на питаннях систематизації та електронної предметизації документів, веденню систематичного каталогу та зіставлення класифікаційних таблиць УДК та ББК. Слухачам було надано можливість поставити питання щодо впровадження УДК, систематизації та електронної предметизації документів, отримати вичерпну відповідь та методичну допомогу.
Без имени-3

30 березня 2018 р. о 10.00

в Науковій бібліотеці ОНУ імені І. І. Мечникова,
вул. Преображенська, 24, к. 34 (3 поверх)
відбудеться науково-практичний міський семінар

«Алгоритм впровадження УДК в університетській бібліотеці: з досвіду роботи НБ ОНУ»

Науково-педагогічна спадщина М. М. Ланге в архівному фонді університетської бібліотеки: до 160-річчя від дня народження вченого

Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова презентує віртуальну виставку до 160-річчя від дня народження видатного психолога, одного з фундаторів експериментальної психології, філософа, педагога Миколи Миколайовича Ланге (12 (24).03.1858-15.02.1921).

Детальніше 

До 155-річчя від дня народження вченого-ботаніка Володимира Іполитовича Липського

 Науковою бібліотекою Одеського національного університету імені І. І. Мечникова було підготовлено віртуальну виставку, що містить матеріали з фондів бібліотеки, які висвітлюють життєвий та науковий шлях вченого.

Детальніше 

 

До історії становлення української державності

Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова презентує віртуальну виставку, присвячену 100-річчю з дня прийняття урядом УНР законів про український герб, грошову систему та громадянство. На виставці представлено літературу та фотоматеріали, що ілюструють історію походження Тризубу, української гривні, а також відображають основні віхи становлення українського громадянства.

Детальніше 

Без имени-3 В НБ ОНУ впроваджується Універсальна десяткова класифікація

29 березня 2017 року після офіційного опублікування набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 “Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації”.

2017-2016


Leave a Reply

Пошук по сайту

Календар

Жовтень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031