АРХІВ. Новини

2023 рік

20.12.2023

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ЖИТТЯ ТА ТВОРЧІСТЬ МАРКА ВОВЧКА: до 190-річчя від дня народження

Віртуальна виставка
30.11.2023
30 листопада 2023 р. відбулося засідання секції “Бібліотечно-бібліографічна справа” 78-ї звітної наукової конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, на який було оприлюднено результати наукової роботи НБ за певний період.

Детальніше

       

29.11.2023
Ольга Кобилянська (1863–1942): до 160-річчя від дня народження української письменниці
Віртуальна виставка
24.11.2023
СВІТ ТЕПЕР ЗНАЄ, ЧОМУ ЖИТНИЦЯ СТАЛА КРИВАВОЮ ЗЕМЛЕЮ: 90-ті роковини Голодомору 1932–1933 років в Україні
Віртуальна виставка
31.10.2023

ВЕБІНАРИ ПРО ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ ПЛАТФОРМИ

Research4Life

31 жовтня – 06 листопада 2023 р.

Запрошуємо всіх прийняти участь в серії вебінарів, які ознайомлять з можливостями платформи Research4Life для дослідників. Вебінари організовані Державною науково-технічною бібліотекою (ДНТБ) України, пройдуть на платформі Zoom, а також транслюватимуться на каналі ДНТБ України в YouTube, де після їх проведення будуть доступні для перегляду в записі.

 

31 жовтня 2023 р., початок о 12 годині

Тема: Знайомство з Research4Life: початок використання

Учасникам буде представлена загальна інформація про Research4Life: які критерії участі в проєкті для країн та організацій, як відбувається процес реєстрації установи та отримання доступу до електронних ресурсів працівникам установи, розглядатиметься політика використання доступу та ресурси, які доступні користувачам, яка інформація доступна на сайті Research4Life, та які є інструменти для вирішення технічних проблем. Також буде висвітлено участь України в проєкті Research4Life.

Реєстраційна форма за посиланням: bit.ly/3tP6WYe

2 листопада 2023 р., початок о 12 годині

Тема: Знайомство з Research4Life: Єдиний контент-портал

Під час вебінару учасники дізнаються більше про Єдиний контент-портал Research4Life та особливості пошуку необхідної інформації (меню Collections, Content меню, Hamburger меню), як ефективно користуватися порталом Research4Life.

Реєстраційна форма за посиланням: bit.ly/3rSPnGs

6 листопада 2023 р., початок о 12 годині

Тема: Знайомство з Research4Life: ефективний пошук у колекціях

На вебінарі йтиметься про два інструменти Summon та Google Scholar, які можна використовувати для ефективного пошуку в колекціях Research4Life.

Реєстраційна форма за посиланням: bit.ly/3Ftv4SZ

Наукова спільнота України має можливість безкоштовно користуватися повнотекстовими електронними ресурсами на платформі Research4Life до кінця 2024 року.

Для отримання доступу до ресурсів платформи Research4Life просимо звертатися до Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова, надавши запит на електронну адресу lib_analitic@onu.edu.ua (тема запиту: «Доступ до Research4Life») із зазначенням такої інформації: ПІБ особи, яка надсилає запит, чинна посада, факультет/кафедра.

27.10.2023
Мова – духовне багатство народу
Віртуальна виставка
23.10.2023
Тиждень відкритого доступу 2023: Спільнота понад комерціалізацію
Тема цьогорічного Міжнародного тижня відкритого доступу (23–29 жовтня 2023 р.) – «Спільнота понад комерціалізацію». Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова є прихильником відкритого доступу до наукової інформації без комерціалізації. Співробітники підготували відео на цю тему.
Детальніше
19.10.2023
Леонтович Федір Іванович (1833–1911): 190 років з дня народження
Віртуальна виставка
12.10.2023
Шановні колеги!
 Конференція “СУЧАСНА МІСІЯ БІБЛІОТЕКИ ЗВО: НОВІ РЕАЛІЇ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПРІОРИТЕТІВ” переноситься. Дату проведення повідомимо додатково.
12.09.2023
125 років з дня народження Плісова Олександра Костянтиновича (1898 -1968)
Віртуальна виставка
06.09.2023
Професоркою Бачинською Оленою Анатоліївною (Факультет історії та філософії, Кафедра історії України та спеціальних історичних дисциплін) до фонду Наукової бібліотеки було передано цінне видання:
Скарби шведських архівів : док. з історії України / упоряд. М. Траттнер; відп. ред. О. Альфьоров. – Одеса : Музей укр. кн., 2021. – 267 с.

22.08.2023
Незалежна Україна – обличчя нової епохи
У серпні 1991 року Україна стала незалежною, самостійною державою. У ті часи мрія українців здійснилася. Дух єдності, сила волі народу, віра у краще майбутнє втілилися в реальність. Акт проголошення незалежності став важливим етапом історичного розвитку нашої державності.
До свята співробітники Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова підготували стендову виставку «Незалежна Україна – обличчя нової епохи», яка знайомить з цікавими книгами з фонду НБ ОНУ…
До тебе, Україно, наша бездольная мати,
Струна моя перша озветься.
І буде струна урочисто і тихо лунати,
І пісня від серця поллється.
По світі широкому буде та пісня літати,
А з нею надія кохана
Скрізь буде літати, по світі між людьми питати,
Де схована доля незнана?
І, може, зустрінеться пісня моя самотная
У світі з пташками-піснями,
То швидко полине тоді тая гучная зграя
Далеко шляхами-тернами.
Полине за синєє море, полине за гори,
Літатиме в чистому полю
Здійметься високо-високо в небесні простори
І, може, спітка тую долю.
І, може, тоді завітає та доля жадана
До нашої рідної хати,
До тебе, моя ти Україно мила, кохана,
Моя безталанная мати!
                                                                                                                                                               Леся Українка
З Днем Незалежності!!!

 

28.07.2023
День Української Державності нагадує нам про тисячолітню історію державотворення нашої країни. 
Віртуальна виставка
 

17.07.2023
З 17 липня 2023 року Наукова бібліотека переходить на внутрішні роботи. Обслуговування читачів проводиться у дистанційному режимі:
  • Матеріали  для репозитарія: dspace@onu.edu.ua
  • УДК та бібліографічні довідки: lib_bibliograf@onu.edu.ua
  • Перевірка на ознаки плагіату: antiplagiat@onu.edu.ua
  • Консультації з питань наукометрії: lib_analitic@onu.edu.ua
 
 Здача літератури та підписання обхідних листів:
Понеділок – П’ятниця 10:00-14:00

15.07.2023
Зав’ялов Василь Васильович: 150 років з дня народження
Віртуальна виставка
 

29.06.2023
Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова була запрошена на презентацію відновленого журналу «Наша школа: науково-практичні студії». Засновник видання: Комунальний заклад вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».
Головний редактор: Задорожна Любов Кирилівна, кандидат філософських наук, ректор КЗВО Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради.
На презентації було обговорено: історія створення першого журналу; історія відновлення видання після перерви; нововведення, актуальні наукові розробки педагогічної психологічної науки, інновації та практики модернізації освіти, створення нових розділів в журналі.
Спікерами були: ректор КЗВО ОАНО – Задорожна Любов Кирилівна, начальник обласного Управління освіти та наукової діяльності – Демченко Д. М., Завідувач відділу стратегічного розвитку – Шупарський В. С., Директор одеського регіонального центру оцінки якості освіти – Анісімов А. Ю., директор Педагогічного музею України – Міхно О. П., Директор Одеського ліцею №2 Одеської міської ради – Вегерчук С. М.

28.06.2023
“Історія Конституційних традицій в Україні”
Віртуальна виставка
 

23.06.2023
23 червня 2023 р. Асоціація моряків-підводників ім. О. І. Марінеско подарувала Науковій бібліотеці книги, які були передані директором Центральної міської бібліотеки м. Салоніки. Голова Асоціації, капітан першого рангу Євген Семенович Лівшиць привіз їх з 58-го Міжнародного Конгресу підводників, який проходив у Греції.

20.06.2023
Наукова спільнота України має можливість безкоштовно користуватися повнотекстовими електронними ресурсами на платформі Research4Life до кінця 2023 року.
Наразі українським науковцям доступна більшість контенту Research4Life, обсяг якого становить понад 210 тис. одиниць, зокрема 37 644 журнали, 174 748 книг, 92 джерела довідкової інформації та 39 баз даних.
Детальніше

19.06.2023
ФАНТАСТИЧНИЙ СВІТ ТВОРІВ ЖУЛЯ ВЕРНА КРІЗЬ ПРИЗМУ ПЕРЕКЛАДУ
Французький письменник, автор пригодницьких романів, один із основоположників жанру наукової фантастики Жуль Габрієль Верн (1828–1905) за півстоліття літературної діяльності написав 66 романів, 20 повістей, 30 п’єс та десяток науково-популярних робіт. Його твори одразу набули світову популярність. Деякі з них перекладались іншими мовами майже одночасно з виходом оригінального твору.
Наразі твори Жуля Верна перекладені 150 мовами. За кількістю перекладів творів художньої літератури письменник досі займає друге місце у світі, поступаючись першістю королеві детективного жанру Аґаті Крісті. У Науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І. І. Мечникова зберігаються видання романів та оповідань Жуля Верна, перекладені з французької мови відомими чи анонімними українськими, польськими та португальськими митцями.
Пропонуємо переглянути віртуальну виставку та поринути у фантастичний світ творів Жуля Верна крізь призму перекладу!
Віртуальна виставка

09.06.2023
Професор зоолог, ентомолог, ембріолог Микола Георгійович Лігнау —150 років з дня народження
Микола Георгійович Лігнау народився 10 червня 1873 р. на південному узбережжі Кримського півострова, у передмісті Ялти. У Ялтинській прогімназії він отримав гарну початкову освіта. Влітку 1892 р. Лігнау закінчив в Одесі Рішельєвську гімназію і відразу вступив на перший курс природного відділення фізико-математичного факультету Одеського університету. Незабаром, він перериває навчання через загострення хвороби легень з метою лікування. У 1894 р. його для продовження навчання знову зараховують студентом природного відділення. У 1898 р. він закінчив університет, здобувши диплом 1-го ступеня, і в серпні того ж року на пропозицію свого наставника — екстраординарного професора кафедри зоології, порівняльної анатомії та фізіології П. М. Бучинського – і був затверджений на посаді зберігача зооанатомічного кабінету та музею. У стінах рідного йому зоологічного музею Одеського університету професор Лігнау продовжував плідно працювати за сумісництвом.  У пам’яті його колег-зоологів професор Н. Г. Лігнау залишається яскравою особистістю, який все життя був безмежно відданий науці. Справи служіння якій були віддані всі сили його світлої душі, присвячені всі чисті починання та життєві принципи.
Віртуальна виставка

01.06.2023
1 червня відбудуться завершальні лекції в рамках циклу лекцій “ОНУ імені І.І. Мечникова – формула Успіху”.
✅11:00
Лекція «Спадкові правові відносини за законодавством України».
Лектор: Вячеслав ТРУБАРектор Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, доктор юридичних наук, професор, професор кафедри цивільно-правових дисциплін.
✅12:00
Лекція Довіряй свої мрії професіоналам: особливості вступної кампанії 2023”.
Лектор: Майя НІКОЛАЄВАПерший проректор Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, кандидат політичних наук,доцент, доцент кафедри політології.
Запрошуємо всіх зацікавлених:
📍очно – вул. Преображенська, 24
📲онлайн: https://us02web.zoom.us/j/3217002046…
Meeting ID: 321 700 2046
Passcode: library-23
 

30.05.2023
30 травня 2023 року в Науковій Бібліотеці ОНУ імені І. І. Мечникова відбулась урочиста передача до колекції унікальних книг факсимільного видання «Мазепинського Євангелія» українською та арабською мовами.
Книгу видано за сприяння Посольством України в Лівані та Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира. Були присутні: ректор ОНУ Вячеслав Труба, перший проректор Майя Ніколаєва, проректор з міжнародного співробітництва Андрій Смітюх, директор Наукової Бібліотеки ОНУ Марина Подрезова, начальник відділу міжнародних зв’язків Юрій Грінченко, Генеральний Консул Вірменії в Одесі Гагік Гайрапетян та Консул-керівник Генерального Консульства Грузії в Одесі Торніке Берекашвілі.
Книгу в дар університету передав особисто Надзвичайний і Повноважний Посол України в Лівані в 2016–2022 рр. Ігор Іванович Осташ.

 

29.05.2023
Пауль Адам Беккер: філолог-класик, історик, археолог, педагог та бібліотекар (до 215-річчя з дня народження)
Віртуальна виставка
26.05.2023
Шановні колеги!
Запрошуємо взяти участь у науково-практичній конференції
“СУЧАСНА МІСІЯ БІБЛІОТЕКИ ЗВО: НОВІ РЕАЛІЇ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПРІОРИТЕТІВ”,
яка відбудеться 17 жовтня 2023 р.
Інфолист
Детальніше
23.05.2023
Сторінки історії астрономії в Одесі: Покровський Костянтин Доримедонтович (до 155 річниці з дня народження)
Віртуальна виставка
19.05.2023
Пам’яті видатного  історика: до  90-річчя з дня  народження А. Д. Бачинського
Віртуальна виставка

Запрошуємо долучитися до лекцій усіх бажаючих – буде пізнавально і цікаво!
Продовжується цикл лекцій “ОНУ імені І.І. Мечникова – формула Успіху”.
 
✅10 травня 2023 р. о 14.00:
Лекція «Історії Одеського університету: епохи, автори, тексти».
Лектор: Вадим Хмарський – Доктор історичних наук, професор, професор кафедри історії України та спеціальних історичних дисциплін ОНУ імені І.І. Мечникова.
✅11 травня 2023 р. о 12.00:
Лекція “Сучасні запити на географічні знання”.
Лектор: Олександр Топчієв –
Доктор географічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри економічної та соціальної географії і туризму ОНУ імені І.І. Мечникова.
Запрошуємо всіх зацікавлених:
📍очно – вул. Преображенська, 24
📲 онлайн: https://us02web.zoom.us/j/3217002046?pwd=cnErQUordlBubDFlQmFmM252UFMrUT09
Meeting ID: 321 700 2046
Passcode: library-23

Запрошуємо долучитися до лекцій усіх бажаючих – буде пізнавально і цікаво!
Продовжується цикл лекцій “ОНУ імені І.І. Мечникова – формула Успіху”.
✅3 травня 2023 р. о 12.00:
Лекція «Право інтелектуальної власності: в пошуках балансу між юридичним романтизмом і соціально-економічним реалізмом».
Лектор: Вадим Барський – кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін ЕПФ ОНУ імені Мечникова.
✅3 травня 2023 р. о 13.00:
Лекція “Таємниця лимону: сенсорика і мова в сприйнятті світу людиною”.
Лектор: Ірина Колегаєва – Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри лексикології і стилістики англійської мови РГФ ОНУ імені Мечникова.
Запрошуємо всіх зацікавлених:
📍очно – вул. Преображенська, 24
📲 онлайн: https://us02web.zoom.us/j/3217002046
Meeting ID: 321 700 2046
Passcode: library-23
27.04.2023
27 квітня 2023 р. в рамках проєкту цикл лекцій «ОНУ імені І. І. Мечникова –  формула Успіху» відбулась лекція “ Журналістика як амбітна пропозиція для креативного класу“.
 
Лектор: Олена Іванова – доктор наук із соціальних комунікацій, професор, декан Факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова.
 
  • Дякуємо за цікаву лекцію.

26.04.2023
 26 квітня 2023 р. в рамках проєкту цикл лекцій «ОНУ імені І. І. Мечникова –  формула Успіху» відбулась лекція “Психологічні ресурси людини під час війни“.
 
Лектор: Зоя Кіреєва – доктор психологічних наук, професор, завідувачка кафедри загальної психології та психології розвитку особистості ОНУ імені І. І. Мечникова.
Запрошуємо долучитися до лекцій усіх бажаючих – буде пізнавально і цікаво!
Продовжується цикл лекцій “ОНУ імені І.І. Мечникова – формула Успіху”.
 
26 квітня 2023 р. о 12:00
Лекція “Психологічні ресурси людини під час війни”.
Лектор: Зоя Кіреєва – доктор психологічних наук, професор, завідувачка кафедри загальної психології та психології розвитку особистості ОНУ імені І. І. Мечникова.
 
27 квітня 2023 р. о 12:00
Лекція “Журналістика як амбітна пропозиція для креативного класу”.
Лектор: Олена Іванова – доктор наук із соціальних комунікацій, професор, декан Факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова.
 
Запрошуємо всіх зацікавлених:
очно – вул. Преображенська, 24
онлайнhttps://us02web.zoom.us/j/3217002046…
Meeting ID: 321 700 2046
Passcode: library-23
25.04.2023
Iwan Kotljarewskyj «Aeneis»
Віртуальна виставка
25.04.2023
Друкарські та видавничі марки й привілеї в  рідкісних книгах із фондів Наукової бібліотеки
Одеського національного університету імені І.І.Мечникова:
  до Всесвітнього дня книги та авторського права
Віртуальна виставка
20.04.2023
«Янишевський   Олексій  Ерастович (1873-1936): 150 років з дня народження»
Віртуальна виставка
11.04.2023
Запрошуємо долучитися до лекцій усіх бажаючих – буде пізнавально і цікаво!
Продовжується цикл лекцій “ОНУ імені І.І. Мечникова – формула Успіху”.
12 квітня 2023 р. о 12.00: Лекція “Кліщі: небезпека вдома та назовні”.
Лектор: Дмитро Ківганов – Кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології, гідробіології та загальної екології ОНУ імені І.І. Мечникова
14 квітня 2023 р. о 14.00: Лекція “Проблемна аналітика політичних режимів: від демократій до тоталітарних диктатур”.
Лектор: Михайло Шабанов – Кандидат політичних наук, доцент кафедри політології ОНУ імені І.І. Мечникова
Запрошуємо всіх зацікавлених:
очно – вул. Преображенська, 24
онлайн: https://us02web.zoom.us/j/3217002046…
Meeting ID: 321 700 2046
Passcode: library-23
04.04.2023
Наукова бібліотека ОНУ імені І.І. Мечникова надає майданчик комунікації для лекцій популярного характеру про наукові дослідження Одеського національного університету імені І.І. Мечникова “ОНУ імені І.І. Мечникова – формула Успіху”. До організації лекцій залучена профспілкова організація студентів та аспірантів ОНУ імені І.І. Мечникова.
5 квітня 2023 р. о 13.00: Лекція “Успіх козацької ідеї: ХVІ – ХХІ століття”.
Лекторка: Олена Бачинська – д.і.н., професорка, завідувачка кафедри історії України та СІД.
7 квітня 2023 р. о 14.00: Лекція “Створення субстанцій лікарських засобів на основі координаційних сполук біометалів”.
Лекторка: Олена Марцинко – д.хім.н., професорка, завідувачка кафедри неорганічної хімії та хімічної освіти.
Запрошуємо всіх зацікавлених:
очно – вул. Преображенська, 24
онлайн: https://us02web.zoom.us/j/3217002046…
Meeting ID: 321 700 2046
Passcode: library-23
24.03.2023
«165 років від дня народження професора Миколи Миколайовича ЛАНГЕ
(1858–1921)»
Віртуальна виставка
01.02.2023
Наукова бібліотека інформує спільноту Одеського національного університету імені І.І. Мечникова про можливість безкоштовної перевірки на плагіат.
В межах підтримки викладачів України компанія Unicheck продовжує надавати можливість безкоштовної перевірки на плагіат. Доступ до сервісу залишатиметься безоплатним до завершення навчального року. Для того, щоб отримати більш детальну інформацію з процедури перевірки академічних текстів – зверніться до Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, за адресою: antiplagiat@onu.edu.ua .
12.01.2023
З 16 січня по 10 лютого 2023 року
Наукова бібліотека працює у скороченному режимі.
Підписання обхідних листів та сдача літератури:
СЕРЕДА з 10 до 14
П’ЯТНИЦЯ з 10 до 14
Пошта бібліотеки: library@onu.edu.ua
Матеріали для Репозитарія dspace@onu.edu.ua
УДК та бібліографічні довідки: lib_bibliograf@onu.edu.ua 
Перевірка на ознаки плагіату: antiplagiat@onu.edu.ua


Пошук по сайту

Календар

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930