Архів віртуальні виставки 2017

2017

Науковою бібліотекою Одеського національного університету імені І. І. Мечникова було підготовано віртуальну виставку, присвячену 100-річному ювілею з дня народження відомого фізика, доктора фізико-математичних наук, лауреата Державної премії УРСР, професора Віктора Олексійовича Преснова, діяльність якого з 1968 року була пов’язана з Одеським університетом, де він працював на кафедрі експериментальної фізики, а пізніше створив кафедру фізичної електроніки, яку і очолив. На виставці представлено літературу та фотоматеріали, що висвітлюють основні віхи життєвого шляху, а також науковий доробок вченого.

Есперанто як міжнародна нейтральна мова
Переходів: 96, розмір: 491.8 KB,

До 130-літнього ювілею від дня заснування найбільш популярної штучної мови есперанто Науковою бібліотекою Одеського національного університету імені І. І. Мечникова було створено віртуальну виставку «Есперанто як міжнародна нейтральна мова» на базі своєї книгозбірні. На виставці експонуються рідкісні видання газет, книг мовою есперанто, які висвітлюють етапи розвитку мови есперанто від заснування, становлення і до ґрунтовного вивчення науковцями цієї штучної мови.

До Дня української писемності та мови підготовлено книжкову виставку «О рідне слово, хто без тебе я?». До уваги читачів пропонуються офіційні документи, матеріали з історії української мови, літописні та літературні пам’ятки, твори класиків українського слова, довідкові та публіцистичні видання.

У 100-річні роковини вшанування пам’яті геніального дослідника, доктора фізико-математичних наук, професора А. Ю. Глаубермана Науковою бібліотекою Одеського національного університету імені І. І. Мечникова було підготовлено експозицію, що стала окрасою наукової конференції «Актуальні проблеми фізики твердого тіла», яка проходила у стінах НДІ фізики ОНУ імені І. І. Мечникова з 12 по 15 листопада 2017 року. На ній були представлені матеріали з фондів бібліотеки, що висвітлюють життєвий та науковий шлях А. Ю. Глаубермана, а також його внесок у розбудову вітчизняної науки й освіти. Немов малярським пензлем, мазками виписувалася живописна картина напрямів досліджень професора та його учнів, які продовжують його справу. На виставці були репрезентовані й фотоматеріали, що дають змогу простежити наукові та творчі контакти вченого.

Голодомор 1932–1933 рр.
Переходів: 458, розмір: 0,

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 р. «Про затвердження плану заходів на 2017–2018 роки у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні» підготовлено відео-презентацію, де представлено хронологію Голодомору 1932–1933 рр., законодавчі документи, книги із фондів Наукової бібліотеки, спогади очевидців подій, а також рецепцію українського геноциду в світі.

Двісті років пройденого шляху – це життя, історія, праця, пам’ять. Бібліотека – це багатство університету, елемент, що зв’язує науку і освіту в університеті. Вона – джерело живої думки для науковців та студентів.
Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова – одна з найстаріших та найбільших бібліотек України. Основні історичні віхи діяльності закладу – це шлях від бібліотеки Рішельєвського ліцею до бібліотеки Новоросійського університету, від бібліотеки Новоросійського університету до Наукової бібліотеки Одеського державного університету і, нарешті, – до Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

З 22 по 29 жовтня 2017 р. в Одесі проходив фестиваль культури мов іврит та ідиш. У рамках даного заходу було проведено Міжнародну конференцію, присвячену100-річчю з дня смерті видатного єврейського письменника, засновника нової єврейської літератури, критика, прозаїка та вчителя Менделе Мойхер-Сфоріма. У цій конференції взяв також участь і філософський факультет Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Робота цього фестивалю розпочалася з урочистої частини у Літературному музеї м. Одеси, а 23 жовтня 2017 р. була продовжена у стінах Наукової бібліотеки університету.
Співробітниками Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова було підготовлено експозицію книг. На виставці були представлені найвідоміші праці письменника, а також видання, у яких досліджувався його творчий шлях.

17 серпня виповнилося 130 років від дня народження одеського літературознавця, мовознавця, фахівця з романо-германської філології Бориса Олександровича Лупанова. Борис Лупанов народився 1887 р. у місті Ізмаїл в родині спадкового дворянина Олександра Григоровича Лупанова. Його мати Ганна Логіновна – донька ізмаїльського священика Л. Колиновського.

Антоній Мучковський (Antoni Muczkowski, 1807-1852) – філолог, архіваріус, видавець; брат відомого польського філолога та літературознавця Юзефа Мучковського (Józef Muczkowski, 1795-1858). Народився Антоній Мучковський у червні 1807 р. ймовірно в селі Завепшице (Zawieprzyce) Ленчінського повяту в ґмині Спічин (Люблинське воєводство). Початкову освіту отримав у Кракові та Познані. У 1826 р. він вступив на юридичний факультет Вроцлавського університету, лекції в якому були платними і дорого коштували. Після року навчання, внаслідок складного матеріального становища, А. Мучковський був змушений переїхати до Берліну.

Виставка продовжує цикл тематичних книжкових переглядів, присвячених 200-річчю Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. У 2017 році виповнюється 150 років з часу виходу першого номера періодичного видання університету «Записки Імператорського Новоросійського університету». З нагоди цієї події співробітники Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова підготували стендову та віртуальну виставки, які присвячені історії створення та існування названого видання.

2 липня виповнюється 160 років від дня народження видатного академіка архітектури, архітектора Новоросійського університету Миколи Костянтиновича Толвінського (1857-1924). З нагоди 160-літнього ювілею архітектора, співробітники Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова підготуTolvinsky9вали стендову та віртуальну виставки, що присвячена відомому одеському архітектору, який став автором проекту цілої низки величних споруд в нашому місті та за його межами. До кінця ХІХ ст. одеська архітектурна школа вже була сформована та набула свою особливість, яка виділила її серед інших. На будівництві та в проектних майстернях було зайнято велику кількість досвідчених архітекторів та цивільних майстрів. Але зіркою першої ваги на архітектурному небосхилі Одеси того періоду заслужено став М. К. Толвінський.


Пошук по сайту

Календар

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031