40 років відділу рідкісних книг і рукописів у Науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

  • 0

40 років відділу рідкісних книг і рукописів у Науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

7 лютого 1979 року – офіційна дата відкриття Відділу рідкісних книг і рукописів у Науковій бібліотеці Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова.

Формування колекції стародруків і рідкісних видань почалося у Рішельєвському ліцеї (попереднику університету в Одесі) на початку XIX ст., було продовжено у Новоросійському (Одеському) університеті, Центральній Науковій Бібліотеці (ЦНБ) м. Одеси в 20-і рр. ХХ ст., у післявоєнні роки в бібліотеці Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова тощо.

У Відділі рідкісних книг і рукописів зберігаються примірники, відібрані із загального книгосховища бібліографами А. К. Папаспіракі, Т. З. Ходжаш, В. С. Фельдманом, М. В. Аргиропуло, Є. В. Савельєвою у 70-і рр. ХХ ст. П’ять тисяч книг були розміщені в шафах із Воронцовського палацу в спеціально виділеному виставковому залі, найбільш рідкісні та цінні книги – на 14 вітринах, тим самим поклавши початок двом постійно діючим експозиціям: «З історії друкарства» та «З минулого Одеси».

Сьогодні фонд Відділу рідкісних книги і рукописів Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова налічує близько 120 тис. одиниць зберігання, включаючи інкунабули, видання XVI-XVIII ст., книги з меморіальних бібліотек державних діячів – О. Г. Строганова, сім’ї Воронцових, М. К. Шильдера, відомих вчених, діяльність яких пов’язана з Одеським університетом – славіста В. І. Григоровича, лінгвіста Б. О. Лупанова, історика і педагога А. Г. Готалова-Готліба, історика і географа Ф. Є. Петруня, театрознавця М. В. Терещенко та ін.


Leave a Reply

Пошук по сайту

Календар

Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031