Німецька преса

24.02.22

Ivits E. Den Krieg beginnt Putin mit einer Ansprache an die Nation – und hemmungslosen Lügen [Електронний ресурс] / E. Ivits // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 06:01. – Режим доступу: https://bit.ly/36VEhFT (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Володимир Путін розпочав вторгнення в Україну. У четвер ввечері він знову звернувся до своєї нації – і сказав їй неправду. Цього разу він зіграв Сталіна замість Гітлера, як кілька днів тому. Як виправдання своїх дій очільник Кремля привів заплутану пропагандистську брехню, яку він продовжив у дусі своєї промови минулого понеділка: «Мета – захистити людей, які протягом восьми років зазнавали утисків і геноциду з боку київського режиму».

 

Welche Städte in der Ukraine angegriffen werden [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 06:29. – Режим доступу: https://bit.ly/3LByfJk (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Напад Росії на Україну почався з обстрілів кількох міст. За даними «CNN», вибухи сталися щонайменше в семи містах. «CNN» посилається на повідомлення власних репортерів, а також очевидців, у яких брали інтерв’ю. Напади поки офіційно не підтверджені. За даними російської армії, вона завдає ударів по українській військовій інфраструктурі з «високоточної зброї».

 

Befürchteter Krieg hat begonnen: Russland greift die Ukraine an [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 07:20. – Режим доступу: https://bit.ly/3uUh2Uz (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Напад Росії на Україну, якого давно боялися, почався. У багатьох частинах країни пронизують сирени, чутно вибухи. Подано відео, де Президент України Володимир Зеленський звернувся до громадськості.

 

Erst spricht Putin im TV, dann beginnt der Beschuss: Die Ereignisse der Nacht [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 07:55. – Режим доступу: https://bit.ly/36Qj3t6 (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія розпочала серйозний наступ на Україну. Незадовго до цього президент Путін не лише звернувся до свого народу в телепромові. «Я прийняв рішення розпочати військову операцію», – сказав Президент Росії Володимир Путін у телевізійному зверненні тієї ночі. Пізніше Міноборони Росії заявило, що об’єктами обстрілів в Україні були «військова інфраструктура, об’єкти протиповітряної оборони, військові аеродроми та повітряні сили Збройних сил України».

 

Ivits E. «Putin hat den Rubikon überschritten»: Was der Welt droht, wenn er jetzt nicht gestoppt wird [Електронний ресурс] / E. Ivits // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 09:06. – Режим доступу: https://bit.ly/3NLaFeV (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Володимир Путін розпочав війну в Україні у четвер ввечері. Кремлівський господар перетнув Рубікон, каже історик Микита Петров. Заступник голови правозахисної організації «Меморіал», яку Кремль заборонив у Росії в грудні минулого року, впевнений: якщо Захід зараз не діятиме узгоджено, можна очікувати подальших анексій. Тому що погляд на світ та його історію, який продемонстрував Путін, слід кримінальній логіці, яку вже продемонстрували інші діячі історії. У 2008 році Захід дозволив Володимиру Путіну завершити відокремлення Південної Осетії. Анексія Криму 2014 року. Якщо зараз Захід дозволить кремлівським господарям безкарно поглинути східну Україну, то буде перетнута межа, після якої Путін не зможе зупинитися, каже історик Микита Петров.

«Für unser Land eine Frage von Leben und Tod»: Putins Kriegserklärung im Wortlaut [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 11:28. – Режим доступу: https://bit.ly/3x90v1M (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Президент Росії Володимир Путін звернувся до росіян у телевізійній промові про незаконний військовий удар по сусідній Україні. У ній він знову повторив свою версію історії про те, що західний оборонний альянс НАТО останніми роками став дедалі більшою загрозою для його країни. Він знову говорив про порушення зобов’язань Заходом, коли НАТО розширюється на схід. У своїй промові Путін знову заперечив державність України, що також є порушенням міжнародних правил щодо визнання державних кордонів. Він говорив про «продовження жорстокого поводження» та «геноциду» людей на території східної України протягом восьми років. Доказів цієї тези немає.

 

Soldaten in den Straßen, Menschen heben Geld ab: Mariupol rüstet sich für den Krieg [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 11:31. – Режим доступу: https://bit.ly/3DBtTPC (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Військові на вулицях Маріуполя на сході України у четвер. У статті зазначено, що вулиці міста в основному порожні. Звідси лише кілька кілометрів до лінії зіткнення з сепаратистами в Донецьку. Після вторгнення російських військ рано вранці влада Києва попросила громадян залишатися вдома. Черги перед банкоматами – люди в Маріуполі готуються до важких часів. Проте ситуація в Україні збиває з пантелику. За даними українських джерел, наразі внаслідок обстрілів з боку Росії загинули щонайменше сім людей. Інші отримали поранення. Український прикордонник повідомив, що колони російських військових перетнули кордон у кількох місцях.

 

Kramp-Karrenbauers bitteres Eingeständnis zu Russland: «Ich bin so wütend auf uns, weil wir historisch versagt haben» [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 13:42. – Режим доступу: https://bit.ly/36VEhFT (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

У статті екс-міністр оборони Аннегрет Крамп-Карренбауер знаходить самокритичні слова після початку війни в Україні. Вказано, що Захід відреагував шоковано – глави держав і урядів найрішучіше засудили дії президента Росії Володимира Путіна. Водночас виникає питання, що може зробити Захід, а особливо Європа, щоб протистояти російській агресії. Про все це можна дізнатися з публікації.

 

Drewello M. Auch wenn’s teuer wird: Deutschland muss sich jetzt selbst das russische Gas abdrehen! [Електронний ресурс] / M. Drewello // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 14:06. – Режим доступу: https://bit.ly/3LF9R9C (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Після нападу Росії на Україну Німеччина хоче створити дуже великий пакет санкцій проти Москви. «Ми запустимо повний пакет з наймасштабнішими санкціями проти Росії», – заявила федеральний міністр закордонних справ Анналена Бербок. Міністр економіки Роберт Хабек оголосив про дуже швидкі економічні санкції з боку ЄС і США.

 

Russische Truppen wollen Kiew wohl einkreisen: Video zeigt Kampf-Hubschrauber auf Weg zu Frachtflughafen [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 14:44. – Режим доступу: https://bit.ly/3LF9R9C (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Взято відео з Twitter, де показано близько 20 російських вертольотів, які прямують до українського вантажного аеропорту «Київ Гостомель». Аеропорт знаходиться всього за 25 кілометрів від Києва і вважається стратегічно важливим для оточення української столиці.

 

Nach Putins Ukraine-Invasion: Altkanzler Schröder fordert Ende des Krieges [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 16:11. – Режим доступу: https://bit.ly/3LJdvj3 (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Колишній канцлер Герхард Шредер закликає російський уряд припинити війну в Україні «як можна швидше». «Навіть інтереси безпеки Росії не виправдовують використання військових засобів», – пояснює лобіст у дописі в соцмережі «LinkedIn»

 

Schulze T. Darum führt Putin Krieg gegen die Ukraine [Електронний ресурс] / T. Schulze // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 16:22. – Режим доступу: https://bit.ly/38qJdmI (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Конфлікт навколо України був гострим уже вісім років і зараз досяг чергової низької точки з вторгненням російських військ. У статті поставленні найважливіші питання та подані на них відповіді, такі як: що стало причиною вторгнення в Україну, як Путін виправдовує вторгнення, чому Путін відчуває загрозу з боку України, що саме Путін має намір робити з Україною, як реагує Україна тощо.

 

Ukrainer plant Flucht aus Krisengebiet, aber Züge und Flugzeuge gehen nicht – und er hat kein Auto [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 16:57. – Режим доступу: https://bit.ly/3xhLrzl (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Подано інтерв’ю з  Борисом Найденком, що у 2014 році жив у Донецьку і пережив вторгнення проросійських сепаратистів. Сьогодні його кошмар повторюється, коли Росія атакує Україну. У відео він описує напружену атмосферу в портовому місті Маріуполь, де живе з родиною.

 

«Bundeswehr ist vorbereitet» – Bundesregierung erhöht Bereitschaft der Truppe [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 17:14. – Режим доступу: https://bit.ly/3KaNY1G (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

У зв’язку з розпочатою Росією війною в Україні Федеральне міністерство оборони підвищило боєготовність Бундесверу. Однак війська НАТО не повинні бути розміщені в Україні. Були задіяні так звані національні тривожні заходи, заявила в четвер палата міністра оборони Крістін Ламбрехт (СДПН). Зокрема, йдеться про підготовку до передислокації приблизно 50 тис. військовослужбовців сил інтервенції НАТО. За даними Бундесверу, до складу «Сили реагування НАТО» налічується майже 14 тисяч осіб.

Karte zeigt, wo bislang russische Angriffe in der Ukraine berichtet wurden [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.02.2022, 17:44. – Режим доступу: https://bit.ly/3J4TPnK (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія напала на Україну. У кількох містах зафіксовано вибухи. Українська влада також повідомила про вторгнення сухопутних військ. Подана карта, на якій видно, що атаки розповсюджені по всій території України і не обмежуються сходом, де кілька днів тому Володимир Путін визнав самопроголошені «народні республіки» Луганську та Донецьку і захищає їх так званими «російськими миротворчими силами». Сухопутні війська вторглися в Україну з Білорусі та Росії.

 

25.02.22

«Dieser Wahnsinn muss jetzt gestoppt werden»: Wladimir Klitschko meldet sich mit eindringlichem Appell zu Wort [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 00:19. – Режим доступу: https://bit.ly/37eyJWI (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Колишній чемпіон світу з боксу Володимир Кличко відреагував на атаку на Україну в соцмережах, а також різко розкритикував політику Заходу щодо Росії та Володимира Путіна. У статті вказано, що, за словами Кличко, Путін хоче порушити геополітичний баланс у Європі, він мріє бути захисником слов’янських народів, де б вони не жили, і він хоче відновити втрачену імперію, падіння якої він ніколи не прийняв.

 

Was sind Putins Pläne für Europa? [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 00:26. – Режим доступу: https://bit.ly/38rcH3R (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Україна зазнала нападу з боку Росії, гігантська імперія та її президент Володимир Путін почали вторгнення. Що ще Путін міг робити з Європою? Канцлер Олаф Шольц (СДПН) уже попереджав на початку тижня: кожен, хто слухав кремлівського боса Володимира Путіна останніми роками, знає, що він «насправді має намір щось змінити в географії Європи». Якщо вірити Путіну на слово, його імперський погляд на історію загрожує не лише Україні. Багато хто на Заході спантеличені тим, як далеко правитель Кремля готовий зайти. У статті зроблено огляд його творів і виступів за останні місяці.

 

Anti-Kriegs-Demos in 44 russischen Städten: 1700 Festnahmen gemeldet [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 06:45. – Режим доступу: https://bit.ly/3iZ0Iwe (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

У 44 містах Росії люди протестували проти вторгнення в Україну. Російський уряд розправився з цим: за даними правозахисників, було заарештовано 1700 осіб.

 

Der Biss der US-Sanktionen: Welche Folgen die Maßnahmen für die russische Wirtschaft haben [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 08:33. – Режим доступу: https://bit.ly/3DyjeoV (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Після початку війни в Україні Росія зазнає широкі санкції з боку США, ЄС, Японії та інших союзників. Нові санкції в першу чергу спрямовані на економіку, успіх якої, ймовірно, стане очевидним лише через деякий час.

 

Angela Merkel: Putin schnell Einhalt gebieten – «tiefgehende Zäsur in der Geschichte Europas» [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 10:30. – Режим доступу: https://bit.ly/3J3h7us (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Колишня канцлерка Ангела Меркель (ХДС) засудила напад Росії на Україну і підтримала зусилля свого наступника СДПН Олафа Шольца зупинити президента Володимира Путіна. «Ця загарбницька війна з боку Росії знаменує собою далекосяжний поворотний момент в історії Європи після закінчення холодної війни», – сказала Меркель у п’ятницю на запит Німецького пресового агентства в Берліні. Та зазначила, що повністю підтримує всі зусилля федерального уряду разом з Європейським Союзом, США та партнерами Німеччини в групі провідних економічних держав G7, НАТО та Організації Об’єднаних Націй, «якнайшвидше зупинити цю загарбницьку війну з боку Росії та Президента Путіна».

 

Abschuss über Kiew: Brennendes Flugobjekt soll Wohnhaus in Brand gesetzt haben [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 10:57. – Режим доступу: https://bit.ly/3NK5UCx (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

У другу ніч війни в Україні над Києвом пролунали сильні вибухи. Додано відео, на записі якого показано, як над столицею збивають літаючий об’єкт.

 

Ex-Nato-General: Wie das Bündnis die Ukraine auch ohne Soldaten unterstützen könnte [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 12:08. – Режим доступу: https://bit.ly/38rnKdp (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Після нападу Росії на Україну НАТО активізувала свої оборонні плани та посилила свій східний фланг. У надзвичайній ситуації Сили реагування НАТО (NRF) також можуть бути розгорнуті для захисту таких країн-членів, як Польща або країни Балтії. За словами генерального секретаря Єнса Столтенберга, НАТО не буде безпосередньо втручатися, тобто своїм власним солдатам, у бойові дії між російськими та українськими збройними силами, бо Україна не є членом НАТО, напад Росії на країну не є випадком альянсу. Прямої військової допомоги не буде. Тим не менш, альянс міг би підтримати країну, вважає колишній генерал НАТО.

 

Schüller Y. Militärexperte zur russischen Invasion: «Sobald es in Richtung Häuserkampf geht, wird es ziemlich grausam» [Електронний ресурс] / Y. Schüller // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 12:57. – Режим доступу: https://bit.ly/3rmagq3 (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Військовий експерт, експерт із питань спільної політики безпеки та оборони ЄС і НАТО та галузі озброєнь Крістіан Мьоллінг також був здивований, що ситуація в Україні загострилася за одну ніч. У статті висвітлено розмову про емоційного Путіна, шанси українців на захист та роль Заходу.

 

Kruse N. Was will Russland im Sperrgebiet von Tschernobyl? [Електронний ресурс] / N. Kruse // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 14:58. – Режим доступу: https://bit.ly/3x1T4cN (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Невдовзі після вторгнення в Україну російські солдати окупували Чорнобильську зону відчуження. Багато країн занепокоєні цією ситуацією. «Якщо російські війська справді спробують взяти під контроль зону відчуження навколо атомної електростанції, яка вибухнула в 1986 році, це може означати лише одне: Москва зможе успішно шантажувати ядерною хмарою не лише Європу, а й світ. Ми всі пам’ятаємо шкоду, яку вибухнув ядерний реактор завдав Європі», – уже похмуро прогнозує болгарське видання «24 часа».

 

Kiew meldet erhöhte Strahlenwerte in Sperrzone von Tschernobyl [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 14:58. – Режим доступу: https://bit.ly/3wZucSW (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Після того як російська армія захопила зруйнований Чорнобильський ядерний об’єкт, там заміряли підвищений рівень радіації, повідомляє Україна. В п’ятницю вранці в зоні відчуження було зафіксовано «підвищення показників понад контрольні», повідомив агентству AFP Олександр Григорач з Управління ядерного нагляду України. Більше подробиць він надати не зміг, оскільки персонал заводу був евакуйований.

 

Russland bietet Ukraine Gespräche an – in Minsk [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 15:51. – Режим доступу: https://bit.ly/3LCoZ7U (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

За словами Кремля, Росія відкрита до мирних переговорів з Україною. Москва готова відправити російську делегацію до білоруської столиці Мінська для переговорів, заявив у п’ятницю речник Кремля Дмитро Пєсков. Президент України Володимир Зеленський двічі пропонував зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним. Москва сприйняла другу пропозицію щодо переговорів про нейтральний статус України як крок у правильному напрямку, сказав Пєсков.

 

Ukrainer suchen Schutz in Nachbarstaaten – schon jetzt 100.000 Menschen auf der Flucht [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 16:27. – Режим доступу: https://bit.ly/3LCoZ7U (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Війна в Україні може призвести до того, що мільйони людей втратить свої домівки. Вже на другий день атак російських військ десятки тисяч намагаються потрапити в безпечне місце. За оцінками ООН, зараз з України тікають 100 тисяч людей. Проте ООН готується до чотирьох мільйонів, якщо ситуація погіршиться. За даними УВКБ ООН у справах біженців, тисячі людей вже вилилися в сусідні країни, такі як Польща, Молдова, Словаччина та Росія.

 

Ukrainerin konfrontiert russische Soldaten: «Was zur Hölle machen Sie in unserem Land?» [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 17:36. – Режим доступу: https://bit.ly/3LzQPS8 (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Невелике містечко Генічеськ на півдні України поблизу Криму захопили російські військові. Українка на вулиці протистоїть двом російським військовим та запитує, чому вони приїхали до неї.

 

Der zweite Tag des Krieges: Tod und Zerstörung in den Straßen Kiews [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 20:18. – Режим доступу: https://bit.ly/3J3VBps (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія вже другий день воює з Україною. Безліч людей тікає, у Києві багато людей шукають захисту на станціях метро, точаться запеклі бої в житлових кварталах. Після вторгнення російських військ в Україні точилися запеклі бої. Відомо, що Чорнобиль дістався росіянам і перші ударні війська увійшли до Києва. Бої сталися в житловому районі столиці України в Оболонському районі на півночі країни. У четвер російські війська вперше підійшли до околиць Києва. За допомогою гелікоптерів атакували Гостомельську авіабазу.

 

Erstmals in ihrer Geschichte: Nato aktiviert schnelle Einsatztruppe als Abschreckung gegen Russland [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.02.2022, 21:49. – Режим доступу: https://bit.ly/3iZwtp1  (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Перед обличчям російської агресії в Україні та подальших загроз НАТО знову покладається на стримування. Вперше в своїй історії воно активувало свої сили швидкого розгортання та направило тисячі солдатів у Східну Європу. За словами Столтенберга, НАТО хоче запобігти «розгортанню» війни в Україні, перемістивши сили швидкого розгортання на схід від зони альянсу. НАТО робить це не для того, щоб спровокувати конфлікт, а для того, щоб запобігти йому та забезпечити, щоб Росія дуже чітко розуміла, що ми нічого не дозволимо», – сказав Столтенберг у п’ятницю для ZDF «Heute Journal».

 

26.02.2022

Ivits E. Die Schlacht um Kiew: Hochhaus von Rakete getroffen, Kämpfe mitten in der Stadt [Електронний ресурс] / E. Ivits // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 26.02.2022, 08:03. – Режим доступу: https://bit.ly/379jeQ0 (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Володимир Путін продовжує війну в Україні. Битва за Київ триває. Переломним може стати третій день російського вторгнення. З наближенням ранку в українській столиці зростають повідомлення про запеклі бої. Протягом ночі зафіксовано понад 50 вибухів та обстрілів з великокаліберних кулеметів, повідомляє Kyiv Independent.

 

Schüller Y. Schlecht ausgerüstete Bundeswehr: Wer Frieden will, muss Stärke zeigen (können) [Електронний ресурс] / Y. Schüller // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 26.02.2022, 10:18. – Режим доступу: https://bit.ly/3x0XIru (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Атака на Україну дає зрозуміти, що війна може бути не за горами. Якщо Німеччина хоче, щоб її сприймали серйозно як частину НАТО, вона повинна принаймні бути здатною захистити себе в надзвичайній ситуації. Німеччина повинна виконувати свою роль – також у військовому плані. Як провідний член НАТО, як частина G7, як одна із найбільших економічних країн світу, вона несе відповідальність. А також і відповідальність за захист партнерів, які не в змозі зробити це самі.

Ivits E. Warum der Kreml jegliche Verluste vertuschen will [Електронний ресурс] / E. Ivits // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 26.02.2022, 11:59. – Режим доступу: https://bit.ly/379jeQ0 (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Війна в Україні триває вже три дні. Також гинуть російські солдати. Але Кремль відмовляється визнавати будь-які жертви. Українські війська заявляють, що завдали російським військам значних втрат від початку вторгнення. 3,5 тисячі російських військових загинули та 200 потрапили в полон, повідомили в суботу українські військові. Крім того, було знищено 14 літаків, 8 вертольотів і 102 танки, а також понад 530 іншої військової техніки.

 

Rakete schlägt in Kiewer Wohnhaus ein – wohl Dutzende Verletzte [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 26.02.2022, 12:45. – Режим доступу: https://bit.ly/3x0XIru (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

У суботу ввечері Україна пережила важкі бої. На південному сході російські війська взяли місто Мелітополь. У Києві ракета влучила в багатоповерхівку.

 

Kiew: Rakete trifft Wohnblock – Videos zeigen Einschlag und Trümmer vor dem Gebäude [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 26.02.2022, 15:41. – Режим доступу: https://bit.ly/3x1uokL (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Шокуючі кадри з України: житловий будинок у Києві потрапив під ракету, яку вважають російською. Кілька відео показують руйнівний вплив та наслідки.

 

«Steinerner Egoismus»: Polens Regierungschef übt scharfe Kritik an Deutschland [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 26.02.2022, 18:28. – Режим доступу: https://bit.ly/3K9JfgS (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звинуватив Німеччину в «кам’яному егоїзмі» в українському конфлікті. Моравецький заявив у суботу перед зустріччю з канцлером Олафом Шольцом (СДПН) перед польськими журналістами в Берліні, що хоче «потрясти совість» Німеччини, щоб вона нарешті вирішила «справді придушити» санкції проти Росії. Окрім виключення Росії з системи Swift, Моравецький також закликав зупинити газопровід Балтійського моря «Північний потік-1».

 

27.02.22

Moskau befiehlt seinen Truppen Offensive – USA sehen im Kreml den Frust wachsen [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 27.02.2022, 07:58. – Режим доступу: https://bit.ly/3K9JfgS (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

На четвертий день війни Путіна в Україні країна може зіткнутися з великим наступом Росії. Відповідне розпорядження видало Міністерство оборони Росії. Але українці продовжують чинити запеклий опір. За українськими даними, з початку російської загарбницької війни загинуло 198 мирних жителів, у тому числі троє дітей. Ще понад 1100 людей отримали поранення.

 

«Invasion in unser Land stoppen»: Trump vergleicht Ukraine-Krieg mit Lage an US-Grenze [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 27.02.2022, 09:16. – Режим доступу: https://bit.ly/3iZsQPV (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Колишній президент США Дональд Трамп розкритикував свого наступника Джо Байдена як слабкого на консервативної конференції CPAC. Водночас він провів порівняння між війною в Україні та ситуацією на південному кордоні США.

 

Russische Armee dringt in zweitgrößte ukrainische Stadt Charkiw vor [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 27.02.2022, 10:33. – Режим доступу: https://bit.ly/3u2pNN7 (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

За українською інформацією, російська армія просунулася до центру другого за величиною міста Харкова . Бойові дії тривали, повідомив у неділю у Facebook губернатор однойменної області на північному сході України Олег Синегубов. Він закликав близько 1,4 мільйона жителів не залишати свої домівки.

 

Elon Musk aktiviert Satelliten-Internetdienst in der Ukraine [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 27.02.2022, 11:17. – Режим доступу: https://bit.ly/3Dyy4f6 (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Після нападу Росії на сусідню Україну Ілон Маск зараз підтримує українців. Він активував свої супутники Starlink, щоб забезпечити стабільний Інтернет у зоні бойових дій.

 

Ivits E. Gefangen in der Ukraine: Dieser Fall zeigt, wie Putin mit eigenen Soldaten umgeht [Електронний ресурс] / E. Ivits // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 27.02.2022, 12:28. – Режим доступу: https://bit.ly/38u8Nr7 (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

У статті висвітлена інформація про воєнні реалії та позицію російської сторони (як державного телебачення та Кремля зокрема). Як прикладом зневаги Кремля до власних солдатів демонструє випадок з солдатом Рахманкулова.

 

Russen protestieren gegen den Krieg: Polizei geht hart vor und nimmt wohl Tausende fest [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 27.02.2022, 13:17. – Режим доступу: https://bit.ly/3K4e8D3 (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Російська поліція продовжує розправлятися з учасниками антивоєнних демонстрацій. У суботу в Єкатеринбурзі заарештували понад 50 осіб, які протестували проти російського вторгнення в Україну. У суботу повідомлялося про мітинги з більш ніж 30 міст Росії. Кажуть, що там також були численні арешти. Правозахисники припускають, що під час протестів проти вторгнення в Росії вже заарештовано понад 3000 людей. Незважаючи на сувору заборону демонстрацій, люди вже кілька днів виходять на вулиці.

 

Ukraine drängt offenbar russische Soldaten in zweitgrößter Stadt Charkiw zurück [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 27.02.2022, 15:25. – Режим доступу: https://bit.ly/3uRnsUz (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

За словами України, вона відбила наступ російської армії на Харків. Після того, як російські солдати просунулися до центру міста, губернатор Олег Сінегубов заявив у неділю, що Харків знову «повністю» під контролем України. Бої в Харкові на північному сході України почалися в неділю вранці. Репортер інформаційного агентства AFP повідомив про запеклі вуличні бої, обстріли з кулеметів і вибухи. Він також бачив кілька покинутих російської бронетехніки та згорілу уламки.

 

Scholz zu Angriff auf die Ukraine: «Krieg wird eine Katastrophe für Russland werden» [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 27.02.2022, 15:35. – Режим доступу: https://bit.ly/3u1Fjcm (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Канцлер Олаф Шольц звинуватив президента Росії Володимира Путіна в маргіналізації своєї країни, нападаючи на Україну, а також заявив про те, що він поставив себе на узбіччі всього міжнародного співтовариства.

 

Ivits Е. Russische Prominenz protestiert gegen den Krieg – auch Stars, die bislang Putin treu waren [Електронний ресурс] / E. Ivits // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 27.02.2022, 17:32. – Режим доступу: https://bit.ly/3NINQbY (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

У Росії наростають протести проти війни в Україні. Не лише прості громадяни виходять на вулиці для протесту проти вторгнення Володимира Путіна, не дивлячись на те, що їм загрожує суворе покарання. Російські знаменитості також все виступають проти політики Володимира Путіна, хоча раніше були лояльними до Кремля.

 

Von der Leyen stellt Ukraine EU-Beitritt in Aussicht – russischer Diplomat entschuldigt sich [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 27.02.2022, 23:45. – Режим доступу: https://bit.ly/3uQSE6p (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

За розпорядженням Володимира Путіна російські солдати увійшли в Україну – світ відреагував з жахом. У Європі йде війна. Путінські війська просуваються в сусідню країну і вже дійшли до Києва. Світ шокований і стурбований. ЄС, США та багато інших країн реагують комплексними санкціями проти Москви, але Кремль не стримує свої атаки.

 

28.02.22

Rubel stürzt ab, Zentralbank hebt Leitzins massiv an: So wirken die Sanktionen gegen Russland [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.02.2022, 10:51. – Режим доступу: https://bit.ly/3uQSE6p (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Захід втягнув Росію у фінансову кризу санкціями через війну в Україні. Рубль за одну ніч обвалився, а російський Центробанк підняв ключову процентну ставку до 20 відсотків.

 

Kramper G. Putins Afghanistan – das droht den Invasoren in der Ukraine [Електронний ресурс] / G. Kramper // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.02.2022, 13:11. – Режим доступу: https://bit.ly/3j1QYSc (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Всі західні експерти сходяться на думці, що військовий розвиток Росії йде не так, як планувалося. Про це можна багато говорити, але є одне велике АЛЕ: ніхто насправді не знає, що планує і планує Володимир Путін. У статті зазначено, що стратегія російської війни є необдуманою: невеликі бойові групи в’їжджають до міст без прикриття з повітря та без супроводу поспішної піхоти. Це робить їх мішенню для українських захисників. Пояснити це неможливо, російські військові, схоже, забули все, чого навчились у Сирії.

 

Zehntausende Menschen sind auf der Flucht und werden mit offenen Armen empfangen [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.02.2022, 13:13. – Режим доступу: https://bit.ly/3j1QYSc (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Внаслідок російського вторгнення в Україну вже понад 500 тисяч людей втікли до сусідніх країн. Про це у понеділок, 28 лютого, у Twitter повідомив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді. З вечора неділі кількість біженців зросла приблизно на 80 тис. Речник УВКБ ООН Кріс Мельцер заявив, що в результаті російського вторгнення в Україну було переміщено шестизначне число людей. Точну кількість внутрішньо переміщених осіб наразі неможливо сказати.

 

«Wir müssen jetzt kämpfen»: Studenten, Rentner, Musiker – immer mehr Ukrainer wollen an die Front [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.02.2022, 14:51. – Режим доступу: https://bit.ly/3LHSjdb (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Після російської атаки все більше добровольців записувались воювати на фронт в Україні – серед них музиканти, студенти та пенсіонери. Цю інформацію передає кореспондент RTL Кавіта Шарма з Дніпра.

 

Putins Rückendeckung schwindet: Mehrere Oligarchen verurteilen Angriff auf die Ukraine [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.02.2022, 17:05. – Режим доступу: https://bit.ly/3K8aUyx (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Масштабні санкції Заходу проти Росії через війну в Україні мають ефект: низка найвпливовіших російських підприємців займають чітку позицію проти дій Путіна. Підтримка Путіна у його власній країні, очевидно, зменшується. Після вторгнення російських військ в Україну кілька олігархів розкритикували дії Кремля, зокрема Олег Дерипаска, Олег Тиньков, Михайло Фрідман тощо. У відкритому листі до Путіна, опублікованому в понеділок у лондонській газеті «Evening Standard», медіамагнат Євген Лебедєв написав: «Як громадянин Росії, я прошу вас покласти край тому стану речей, у якому росіяни вбивають своїх українських братів і сестер».

 

Breng J. Mit Badelatschen und Messer: stern-Reporter trifft an polnischer Grenze Ukrainer, die in den Krieg [Електронний ресурс] / J. Breng, H. Holdmann // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.02.2022, 17:14. – Режим доступу: https://bit.ly/3uNJyYg (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

До Польщі цілими днями тікають люди з України, рятуючись від війни з Росією. Репортер Йонас Бренг зустрічає також і українців, які повертаються до батьківщини й збираються воювати за неї, та бере в них інтерв’ю на прикордонному переході «Медика» у Польщі.

 

Angeblich getötete ukrainische Soldaten von der Schlangeninsel sollen noch am Leben sein [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.02.2022, 18:04. – Режим доступу: https://bit.ly/3K3OYVl (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

В одному перших повідомлень про війну в Україні за українськими даними, російські війська завоювали острів Зміїний у Чорному морі. За словами міністра внутрішніх справ Геращенка, загинули 13 українських воїнів, яких тоді відзначали як героїв. Повідомляється, що прикордонники відмовилися здатися екіпажу російського військового корабля. На цей час інформацію було уточнено. Наразі ВМС України повідомили, що прикордонники вижили та перебувають у російському полоні.

 

Brauerei stellt auf Molotowcocktails um – «Kapitulation ist nicht akzeptabel» [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.02.2022, 18:05. – Режим доступу: https://bit.ly/3uOqOI1 (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Пивоварня «Правда» у Львові перевела виробництво на коктейлі Молотова. Бензинові бомби із зображенням Володимира Путіна на етикетці розповсюджуються по всій країні.

 

Der Internationale Strafgerichtshof leitet Ermittlungen zu Kriegsverbrechen in der Ukraine ein [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.02.2022, 23:49. – Режим доступу: https://bit.ly/36SuRLt (дата звернення: 01.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія вторглася в Україну – найгірші побоювання останніх кількох тижнів справдилися: в Європі вирує війна. З півночі, сходу та півдня в сусідню країну просуваються Путінські війська. Реакції на агресію в усьому світі варіюються від занепокоєння до жаху. ЄС і США відреагували комплексними пакетами санкцій проти Москви, а тим часом навіть витягли найгостріший меч: виключення Росії з міжнародної платіжної системи Swift.

01.03.22

Der russische Konvoi, der auf Kiew zurollt [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.03.2022, 19:25. – Режим доступу: https://bit.ly/3Oh2nvL (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Незважаючи на міжнародні заклики, Росія посилила свої атаки на Україну на шостий день війни. З центру другого за величиною міста Харкова пролунав потужний вибух. Згідно з повідомленнями, російський військовий конвой майже 60 кілометрів довжини рухається в бік Києва. Москва повідомляє про атаки на інформаційну інфраструктуру України.

 

Reuter Ch. Die Zweiklassengesellschaft am Grenzübergang nach Polen [Електронний ресурс] / Ch.  Reuter, Fotos: M. Teshaieva, J. M. Fritz // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.03.2022, 18:56. – Режим доступу: https://bit.ly/3jJ6nXM  (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

На прикордонному переході «Шегині» до Польщі біженці без українського паспорта чи посвідчення особи (вони приїхали з Конго чи з Алжиру, жили в Україні) повинні стояти в черзі на прикордонному переході окремо.

 

Unter Feuer [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.03.2022, 18:43. – Режим доступу: https://bit.ly/3M9HTmH (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Порожні полиці, дитячий лазарет у підвалі, відчайдушні біженці: поки Україна захищається від російського нападу, мирне населення страждає – і руйнувань зростає. Подані фотодокументи шостого дня війни.

 

Selenskyj will Waffenstillstand, dann Verhandlungen – Putin beharrt auf seinen Forderungen [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.03.2022, 18:43. – Режим доступу: https://bit.ly/3JOoGFM (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Володимир Зеленський відкидає переговори з Росією до тих пір, поки не буде припинення вогню. Лише якщо Москва припинить бомбардування України, можуть бути «розумні» переговори з керівництвом Росії, сказав Президент. В. Путін продовжує наполягати на демілітаризації України.

 

Russland will unliebsame Berichterstattung mit 15 Jahren Gefängnis bestrafen [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.03.2022, 18:36. – Режим доступу: https://bit.ly/37q0tbx (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Кремль хоче ще жорсткіше піддати цензурі повідомлення про війну в Україні. Тоді буде дозволено публікувати лише новини, «перевірені Росією». Штрафи за невиконання будуть серйозними.

 

Iken K. «Putin wird nicht aufhören, wenn wir ihn nicht gemeinsam stoppen» [Електронний ресурс] / K. Iken // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.03.2022, 18:18. – Режим доступу: https://bit.ly/3OaHmCO (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Війна точиться в Україні вже вісім років, а не лише після останнього нападу Путіна в четвер. Розказані історії Наталії, Євгенії, Максима та Макса: вони втекли з Донбасу на захід у 2014 році.

 

Heuser O. Putins Krieg – wie lange hält die internationale Solidarität? [Електронний ресурс] / O. Heuser // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.03.2022, 18:15. – Режим доступу: https://bit.ly/3EleW4q (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

За одні вихідні відбулося те, що здавалося неможливим роками, мабуть, десятиліттями: всебічна єдність німецької та європейської політики.

 

Вже в суботу вдень можна було з подивом прочитати, що горезвісно розділений ЄС швидко погодився на жорсткі санкції проти Росії. І це включає в себе захід щодо від’єднання російських фінансових установ від системи Swift. У Німеччині майже всі партії заявили про свою солідарність з лінією уряду – і підтримали як спеціальний бюджет у 100 мільярдів євро на оборону та поставки зброї Україні. Обидва питання раніше викликали значні дискусії.

 

Imhof O. Der russische Konvoi verheißt nichts Gutes [Електронний ресурс] / O. Imhof // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.03.2022, 17:00. – Режим доступу: https://bit.ly/37Z7dNi (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

75-кілометрова колона військової техніки прямує до Києва і може стати початком російської зміни стратегії – з потенційно фатальними наслідками для мирного населення.

 

Weiland S. «Die Bundeswehr muss eine der schlagkräftigsten Armeen in Europa werden» [Електронний ресурс] / S. Weiland // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.03.2022, 15:50. – Режим доступу: https://bit.ly/37iAcfq (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Бундесвер має стати однією з найпотужніших армій Європи. Після вторгнення Росії в Україну заплановано оновити армію. Призначений генеральний секретар «Вільної демократичної партії» Біжан Джір-Сарай пояснює зміни – і розповідає про подальші поставки зброї.

 

Ukrainischer Exodus [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.03.2022, 20:34. – Режим доступу: https://bit.ly/3xDZ4ZP (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

За даними Агентства ООН у справах біженців, зараз з України тікає понад півмільйона людей. За даними офіційних польських джерел, лише за останні 24 години кордон із Польщею перетнули 100 тисяч людей. Великий потік біженців наявний також до Угорщини, Республіки Молдова, Румунії та Словаччини.

 

So berichten SPIEGEL-Reporter und -Reporterinnen vom Krieg [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.03.2022, 20:41. – Режим доступу: https://bit.ly/3uOVgmD (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Журналісти газети «Spiegel» щодня розповідають, що відбувається в Україні, в Києві, у провінції, а також про людей, що хочуть воювати, які бояться, та яким доводиться стикатися з новими, жахливими буднями. Подана добірка їхніх доповідей.

 

Schaap F. «Ich befürchte, sie werden nun die Städte zerstören» [Електронний ресурс] / F. Schaap // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.03.2022, 20:51. – Режим доступу: https://bit.ly/3jJaSBF (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Чому російські ВПС більше не беруть участь у війні в Україні? Про нездатність, каже військовий експерт Джастін Бронк. Він побоюється, що тепер пілоти вдадуться до «методу дерев’яного молотка».

 

«Die Staatspropaganda funktioniert sehr gut» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.03.2022, 22:01. – Режим доступу: https://bit.ly/3KRdNnT (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Український Харків знаходиться лише за 40 кілометрів від російської сторони. Зараз туди приїжджають карети швидкої допомоги з пораненими російськими бійцями. Поданий репортаж та враження від кореспондента «Spiegel» Христини Левер.

 

02.03.2022

 

Türkei hat russischen Antrag auf Fahrt durch Meerengen abgewiesen [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 01:03. – Режим доступу: https://bit.ly/3voQFGL (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Туреччина відкинула спробу Росії ввести більше військових кораблів через Турецьку протоку в Чорне море. Москва подала прохання про проходження кораблів і відкликала їх після того, як турецька сторона люб’язно попросила їх зробити це. Про це заявив міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу в інтерв’ю «Habertürk» у вівторок увечері .

 

«Putin hat sich geirrt. Wir sind bereit» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 10:25. – Режим доступу: https://bit.ly/3xuclnz (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

У своєму зверненні про стан Союзу президент США Джо Байден наголосив на єдності Заходу щодо Росії. Володимир Путін думав, що він може розколоти Захід, і НАТО не відреагує, сказав Байден й додав: «Путін помилявся. Ми готові». Байден також оголосив про нові санкції: повітряний простір США буде закритий для російських літаків.

 

Großstadt Cherson unter Kontrolle der russischen Streitkräfte [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022. – Режим доступу: https://bit.ly/3xuclnz (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Українські офіційні особи підтвердили захоплення портового міста Херсон, про яке вже мова йде кілька днів, попередні повідомлення спростовувалися. Україна закликає до припинення вогню в Харкові для евакуації мирного населення. У статті поданий огляд щогодинної інформації зі всієї території України.

 

Präsident Selenskyj verurteilt Angriff auf Holocaust-Denkmal [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 09:27. – Режим доступу: https://bit.ly/37Zcjte (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

В. Путін виправдовує напад на Україну «денацифікацією». Ракетні удари біля меморіалу Голокосту Бабин Яр під час обстрілу київської телевежі. Президент Володимир Зеленський рішуче засудив напад. «Ця атака доводить, що наш Київ абсолютно чужий багатьом людям у Росії », – сказав Зеленський. Він сам єврей. «Ви нічого не знаєте про Київ, про нашу історію. Але всі вони мають наказ стерти нашу історію, стерти нашу країну, стерти всіх нас», – додав він у відеозверненні.

 

«Ihre Panzer bringen kein Wasser, keine Nahrung für Babys. Ihre Panzer bringen Tod» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 09:43. – Режим доступу: https://bit.ly/3MaP3qV (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Федеральний міністр закордонних справ Анналена Бербок, виступаючи перед Генеральною Асамблеєю ООН, закликала країни-члени об’єднатися проти Росії. Росія «жорстоко атакувала» міжнародний миропорядок, заявив Бербок на екстренній сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. «Тому ця війна стосується не лише України, не лише Європи, а й усіх нас». Вторгнення знаменує початок нової ери і є «переломним моментом».

 

Scholz schließt Militäreinsatz der Nato aus [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 12:02. – Режим доступу: https://bit.ly/3KTaMDk (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Канцлер  Олаф Шольц хоче підтримати мирні переговори. Він відкидає військове втручання НАТО у війну. Тим часом міністр закордонних справ Росії С. Лавров заявив, що Третя світова війна буде ядерною.

 

Moskau und Kiew melden militärische Erfolge – die Entwicklungen der vergangenen Stunden [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 12:57. – Режим доступу: https://bit.ly/3McywCU (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Зараз, на сьомий день війни, сотні тисяч українців покинули країну. Тим часом і Москва, і Київ повідомляють про подальші успіхи. З огляду на посилення міжнародної ізоляції погіршується також ситуація в російській економіці. Наслідки відчуває і мирне населення. Тепер Кремль готовий до подальших переговорів з Україною.

 

Charkiw und Schytomyr unter Beschuss – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 13:41. – Режим доступу: https://bit.ly/3voUlZ5 (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Це сьомий день війни. Минулої ночі російські війська активізували атаки на великі міста України. Подано відеозвернення В. Зеленського.

 

Hipp D. «Krieg unterscheidet sich von Mord und Massaker dadurch, dass es Regeln gibt» [Електронний ресурс] / D. Hipp // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 15:26. – Режим доступу: https://bit.ly/3rzcpi9 (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Україна мобілізує цивільних на оборону – чи дозволено це робити? Експерт з міжнародного права Деніел-Еразмус Хан пояснює, чого повинні боятися громадяни, коли стоять перед танками або готують коктейлі Молотова.

 

Erste Japaner melden sich für Selenskyjs «internationale Legion» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 16:56. – Режим доступу: https://bit.ly/3Mckcuc (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Японія – пацифістське суспільство в результаті Другої світової війни. Однак після російського вторгнення в Україну десятки чоловіків хочуть переїхати в Україну і воювати там проти російських загарбників.

 

Russische Mütter sollen gefangene Soldaten in Kiew abholen [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 16:59. – Режим доступу: https://bit.ly/3KVym2s (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Український уряд звертається до сімей російських військових, які потрапили в полон, із закликом забрати дітей до Києва, йдеться у дописі радника МВС України Антона Геращенка у Facebook.

 

Großbritannien wirft Putin Kriegsverbrechen vor [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 17:12. – Режим доступу: https://bit.ly/3OhkGAO (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

Оплески українському послу в палаті громад – і чітке твердження: на думку британського уряду, Володимир Путін вчинив військові злочини. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я також бачить цьому підтвердження. Очікується, що перші поставки допомоги, організовані ВООЗ, прибудуть до Польщі в четвер. Йдеться про 36 тонн матеріалів для надання першої медичної допомоги та невідкладної допомоги, а також інших медикаментів та предметів для догляду 150 тисяч людей. ВООЗ в Україні вже багато років, повідомив координатор екстреної допомоги Майк Райан. Ще до російського вторгнення 23 лікарні були забезпечені медичними засобами. Проте до складу ВООЗ у Києві наразі не доїхати.

 

Russland meldet Einnahme von Cherson – Ukraine berichtet über weitere Kämpfe [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 17:20. – Режим доступу: https://bit.ly/3xzt9JG (дата звернення: 11.04.2022). – Загол. з екрана.

За даними російських військових, південноукраїнський порт Херсон окупований з ранку середи. Однак лише через кілька годин Україна спростувала заяви Росії про захоплення міста. Радник керівника Офісу президента України Олексій Арестович у другій половині дня заявив, що бої за столицю області з населенням близько 280 тис. продовжуються: «Місто не впало, наша сторона продовжує його захищати», – сказав Арестович у прямому ефірі, опублікованому на сайті Офісу президента.

 

Uno-Vollversammlung verurteilt russischen Einmarsch in die Ukraine [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 18:19. – Режим доступу: https://bit.ly/3rynj7A (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

Генеральна Асамблея ООН значною більшістю голосів засудила напад Росії на Україну і закликала Москву припинити агресію. У середу в Нью-Йорку за відповідну резолюцію проголосувала 141 держава-член ООН. Утрималися 35 країн, зокрема й Китай. Лише п’ятеро виступили проти цього рішення. Мінімальна ціль – 100 голосів – як у резолюції 2014 року, яка визнала російський референдум у Криму недійсним.

 

Moskau meldet 498 getötete russische Soldaten [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 19:20. – Режим доступу: https://bit.ly/3MgLjnX (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

За даними Міноборони Москви , під час війни в Україні загинули 498 російських військових . Крім того, 1597 військовослужбовців отримали поранення, повідомляє міністерство. Це перші офіційні дані з Росії з початку війни, але їх неможливо перевірити самостійно. Цифри суттєво відрізняються від інформації, наданої Україною. За даними Києва, у війні в Україні загинуло близько 6 тисяч російських солдатів.

 

Kampf um die Städte [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 19:23. – Режим доступу: https://bit.ly/3rwyTA2 (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

Бойові дії зараз зосереджені у найважливіших містах України – також на півдні. На сьомий день після початку російської агресії на Україну українська рятувальна служба повідомляє сумну цифру: вже понад 2000 мирних жителів загинули. Було зруйновано сотні будівель, зокрема лікарні, дитячі садки та житлові будинки.

 

Die blutende Stadt [Електронний ресурс] / F. Ehlers, A. Sarovic, F. Schaap, L. Verschwele // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.03.2022, 22:50. – Режим доступу: https://bit.ly/3jMrDvR (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

Російські війська дедалі жорстокіше обстрілюють Харків, кількість загиблих зростає, тисячі жителів тікають. Архітектурний фотограф повідомляє про останні хвилі нападів на рідне місто.

 

03.03.2022

 

Russische Truppen greifen Europas größtes Kernkraftwerk an [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.03.2022. – Режим доступу: https://bit.ly/3Ohato4 (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

За інформацією місцевої адміністрації, пожежа сталася під час бойових дій біля найбільшої в Європі атомної електростанції поблизу південного міста Запоріжжя. Бойові дії необхідно негайно припинити з міркувань безпеки, закликав у п’ятницю ввечері через службу новин Telegram мер міста Енергодара Дмитро Орлов. Раніше він повідомляв про близько 100 російських військових машин у цьому районі.

 

Cherson unter Kontrolle der russischen Streitkräfte [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.03.2022, 01:39. – Режим доступу: https://bit.ly/37WyL5Y (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

Південноукраїнське місто Херсон було захоплено російською армією. Це підтвердили українські чиновники у середу ввечері. Уряд Києва раніше відкидав російські повідомлення про захоплення портового міста, що зруйновано. За даними російських військових, Херсон з ранку середи перебуває під контролем Росії. Окрім цього подана інформація про місто Маріуполь. За словами його мера, Вадима Бойщенка, стратегічно важливий український порт Маріуполь також перебуває під постійним обстрілом Росії. Місто зазнало безперервних обстрілів більше 14 годин, сказав Бойщенко на прес-конференції. За словами чиновників, окрім порту, обстріли зазнали і цивільні об’єкти, зокрема пологове відділення та школа. 42 людини отримали поранення.

 

Luftalarm in Kiew, Attacken auf zivile Gebäude – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.03.2022, 05:00. – Режим доступу: https://bit.ly/37uvhYy (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

За даними США, російська армія все частіше атакує цивільних осіб. Великі українські міста та передмістя за останні кілька годин зазнали сильних обстрілів. Є повідомлення про загиблих і поранених. У столиці України Києві прогриміли вибухи. У передмістях та інших містах також відбувалися бійки або сильні атаки, місцеві жителі продовжують чинити опір. Місто Херсон тепер під контролем Росії. Російська армія наразі просувається вздовж узбережжя Азовського моря з двох сторін – з анексованого півострова Крим і з боку російського кордону. Наразі Маріуполь перебуває під постійними обстрілами. Місто-порт має велике стратегічне значення.

 

Deutschland will Flugabwehrraketen an Ukraine liefern [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.03.2022, 07:49. – Режим доступу: https://bit.ly/38QJHm9 (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

Лише в середу в Україну надійшли «Стінгер» і реактивні гранати зі складу Бундесверу. Зараз Німеччина готує нову поставку озброєння. Мінекономіки схвалило поставку 2700 зенітно-ракетних комплексів «Стріла» із колишніх запасів НВА.

 

«Wir haben nichts zu verlieren, außer unserer Freiheit» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.03.2022, 11:03. – Режим доступу: https://bit.ly/37ijZa5 (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

«Нам нічого втрачати, крім нашої свободи», – сказав В. Зеленський у відео, опублікованому сьогодні вранці у Facebook. Українська армія продовжуватиме протистояти російським атакам, продовжив глава держави, незважаючи на посилення авіаударів Москви з опівночі. В останньому повідомленні В. Зеленський також повідомляє про подальші поставки допомоги та зброї, які отримала Україна. Крім того, наразі 16 тисяч волонтерів з-за кордону повідомили, що воюють за Україну.

 

Mit Cherson fällt erste Großstadt an russische Armee, Mariupol ist umstellt [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.03.2022, 13:39. – Режим доступу: https://bit.ly/3M7mwm4 (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

Російська армія захопила південне українське місто Херсон. Це підтвердили українські чиновники у середу ввечері. Це перше велике місто, яке потрапило під контроль Росії., а з портового міста Маріуполь надходить відчайдушний заклик. За словами міського голови Вадима Бойченка, південноукраїнський порт Маріуполь залишився без води, опалення та світла після авіаударів. «Сьогодні було найважче з усіх семи днів війни», – сказав Бойченко в середу. Федеральний міністр закордонних справ Бербок попереджає про «найсерйозніші порушення прав людини». Поданий огляд восьмого дня української війни.

 

Russland bombardiert wichtige Städte – Raketen töten weitere Zivilisten [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.03.2022, 20:08. – Режим доступу: https://bit.ly/3OdUc3r (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

Наступ Росії на Україну триває – а разом з ним і ракета влучає в цивільні будівлі. Щонайменше 22 мирних жителі загинули в результаті авіаудару по Чернігові на півночі України, повідомляє Українська рятувальна служба. Незважаючи на атаки, переговори між Росією та Україною увійшли в другий раунд. Місто Маріуполь з населенням близько 500 000 осіб у четвер було повністю оточено. Радник МВС України Антон Геращенко зробив різке порівняння: «Окупанти хочуть перетворити місто на блокадний Ленінград», – сказав він. Під час багаторічної блокади міста нацистською Німеччиною під час Другої світової війни загинуло близько мільйона людей.

 

Deutsche Hilfstransporte für die Ukraine rollen [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.03.2022, 20:57. – Режим доступу: https://bit.ly/3M2t6dA (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

Табірні ліжка, гігієнічні набори та електрогенератори: колони допомоги прямують із Німеччини до українських біженців. Федеральний уряд зараз планує постачання медичних товарів.

 

«Moskau und Kiew einigen sich auf «humanitäre Korridore» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.03.2022, 20:58. – Режим доступу: https://bit.ly/3KTwfwa (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

У ході другого раунду переговорів Росія та Україна домовилися про створення гуманітарних коридорів в особливо важких районах України. Про це заявили представники обох сторін після зустрічі. Незабаром має відбутися третій раунд переговорів.

 

Römer J. Billigdrohne im Höhenflug [Електронний ресурс] / J. Römer, Ch. Seidler // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.03.2022, 21:19. – Режим доступу: https://bit.ly/3vrJzRI (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

Повідомляється, що Туреччина поставила Україні нові безпілотники Bayraktar. Там їх оспівують як чудо-зброю і навіть оспівують у піснях.

 

Kasang M. Mit Sandsäcken und Molotowcocktails gegen die russische Armee [Електронний ресурс] / M. Kasang, P. Tombola, E. Vio // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.03.2022, 21:23. – Режим доступу: https://bit.ly/3OfwjIH (дата звернення: 12.04.2022). – Загол. з екрана.

Місто Дніпро має стратегічно важливе розташування. Український народ робить все можливе, щоб зупинити російських загарбників. Збір пляшок проти ворога: у Дніпрі на центральному сході України мирні жителі виготовляють «коктейлі Молотова» та практикують їх використання в надзвичайних ситуаціях.

 

 

04.03.2022

 

Brand an Europas größtem Kernkraftwerk nach russischem Angriff gelöscht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.03.2022, 05:21. – Режим доступу: https://bit.ly/3jNwm0o (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Під час нападу Росії на місці Запорізької АЕС сталася пожежа. Повідомляється, що в околицях станції не було зафіксовано підвищеної радіоактивності. За даними правоохоронних органів, наразі пожежу ліквідовано.

 

Beschuss von AKW, Forderung nach Nato-Einsatz – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.03.2022, 05:31. – Режим доступу: https://bit.ly/3JPhOb5 (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія здійснила масштабну атаку на атомну електростанцію поблизу міста Запоріжжя в Україні. На частині об’єкту виникла пожежа. За словами мера сусіднього міста Енергодара Дмитра Орлова, точилися запеклі бої між місцевими силами та російськими військами. Він додав, що є постраждалі, не повідомивши подробиць. Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило, що, за даними українського уряду, в околицях станції не зафіксовано підвищеної радіоактивності.

 

Ukraine bittet Bundeswehr um weitere Waffen [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.03.2022, 11:05. – Режим доступу: https://bit.ly/3KTNAFh (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Україна просить Німеччину подальшої військової підтримки у боротьбі з Росією. Йдеться також про велику техніку, як-от танки, бойові гелікоптери та військові кораблі.

 

Merz hält Eingreifen der Nato für möglich [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.03.2022, 11:33. – Режим доступу: https://bit.ly/3OtCtoK (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Фрідріх Мерц вважає можливим участь НАТО у війні в Україні, якщо будуть цілеспрямовані атаки на АЕС. «Атаки та те, як ведеться ця війна, набувають таких форм, які змушують задуматися», – сказав лідер ХДС радіостанції NDR info.

 

Russische Truppen auf dem Gelände des Atomkraftwerks Saporischschja [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.03.2022, 12:14. – Режим доступу: https://bit.ly/3jMSuI4 (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Російські війська вночі атакували найбільшу в Європі атомну електростанцію, підпаливши навчальний центр та лабораторію. Реактор у вогні не постраждав. Російська армія зайняла територію Запорізької АЕС. «Експлуатаційний персонал контролює енергоблоки та забезпечує їх роботу», – повідомили в українському ядерному регуляторному органі в п’ятницю. Як повідомляє ТАСС, Міноборони Москви підтвердило, що Запорізька АЕС знаходиться під контролем Росії.

 

Mayr W. Die letzten Juden von Odessa [Електронний ресурс] / W. Mayr ; Fotos J. Kochetova // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.03.2022, 13:00. – Режим доступу: https://bit.ly/3Maz7ov (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Українське портове місто Одеса, колись центр іудаїзму, готується до вторгнення. Єврейська громада, включаючи тих, хто пережив Голокост, везе своїх дітей у безпечне місце – до Німеччини.

 

Esch Ch. So bereiten sich die Menschen in Kiew auf eine Einkesselung vor [Електронний ресурс] / Ch. Esch, M. Dondyuk // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.03.2022, 13:00. – Режим доступу: https://bit.ly/3MfpdCf (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Люди в українській столиці проводять ночі на станціях метро, боячись російської армії, але бажання захищати свою країну зростає з кожним днем.

 

Elon Musk warnt vor Angriffen auf Starlink-Satellitensystem [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.03.2022, 13:13. – Режим доступу: https://bit.ly/381e2OJ (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Засновник SpaceX закликає до особливої обережності: Starlink є єдиною неросійською системою зв’язку, яка все ще працює в деяких частинах України, і, таким чином, є можливою стратегічною метою. Вже майже тиждень люди в Україні можуть користуватися широкосмуговим інтернетом через супутникову систему SpaceX Starlink. На прохання міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, бос і засновник SpaceX Ілон Маск пообіцяв підтримати і активував сервіс. Він пообіцяв надіслати більше станцій Starlink до країни, проти якої воює Росія. Україна оголосила в понеділок, що отримала термінали.

 

 

Jäschke M. «Wie ein grausames Experiment mit einer Millionenstadt» [Електронний ресурс] / M. Jäschke // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.03.2022, 14:23. – Режим доступу: https://bit.ly/37lrddo (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Українська столиця Київ опиняється між страхом і бажанням перемоги. Враження репортера «Spiegel» Крістофа Рейтера: вулиці порожні, будівельники зварюють танкові барикади…

 

Überwachungskameras filmen Gefechte an AKW-Gelände [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.03.2022, 14:35. – Режим доступу: https://bit.ly/36mFFRH (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

За даними українських джерел, Росія напала на найбільшу в країні АЕС і окупувала це місце. Президент України говорить про «ядерний тероризм».

 

Wunden einer Stadt [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.03.2022, 14:46. – Режим доступу: https://bit.ly/37XdpFU (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Російські війська посилюють атаки в Україні. Подані аерофотознімки, де видно зруйновані будинки та військову техніку в Бородянці, 13-тисячному місті на північний захід від Києва.

 

Nato wirft Russland Einsatz von Streubomben vor [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.03.2022, 16:56. – Режим доступу: https://bit.ly/3vrooPW (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

НАТО звинувачує Росію у застосуванні касетних бомб в Україні. Є також повідомлення про використання Росією іншої зброї, яка порушує міжнародне право, каже генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Касетні бомби складаються з великої кількості менших бомб. Використовуючи їх у містах, вони можуть мати руйнівні наслідки для жителів.

 

 

05.03.2022

 

Hafen von Mariupol offenbar unter russischer Blockade – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 05.03.2022, 05:07. – Режим доступу: https://bit.ly/3xvWMeX (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія продовжує наступ на Маріуполь. За словами мера Вадима Бойченка, порт Маріуполя знаходиться під російською «блокацією» після багатоденних «безжальних» атак. За даними української армії, російські війська також продовжують наступ за підтримки з повітря та застосування високоточної зброї. Згідно з повідомленням української армії, основні зусилля Росії спрямовані на оточення міст Києва та Харкова.

 

Selenskyj kritisiert Nato wegen Ablehnung einer Flugverbotszone [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 05.03.2022, 05:09. – Режим доступу: https://bit.ly/3JSdCY5 (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Президент України Володимир Зеленський різко засудив рішення НАТО не створювати заборонену для польотів зону над Україною. «Відмовившись від створення забороненої для польотів зони, керівництво військового альянсу дало зелене світло на подальші бомбардування українських міст і сіл», – сказав В. Зеленський у відео, опублікованому в п’ятницю.

 

Voss L. «Wir müssen uns darauf einstellen, dass die Brutalität zunimmt» [Електронний ресурс] / L. Voss, J. Miske // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 05.03.2022, 08:45. – Режим доступу: https://bit.ly/3uRH3p4 (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія посилила свою стратегію в українській війні й атакує цивільні об’єкти. Битва за Київ могла бути жорстокою. Експерт із оборони Клаудія Мейджор також попереджає про використання зброї, яка порушує міжнародне право.

 

Jäschke M. «Die Welt muss erfahren, was hier passiert» [Електронний ресурс] / M. Jäschke, J. M. Fritz // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 05.03.2022, 14:15. – Режим доступу: https://bit.ly/3JSdCY5 (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Російська армія продовжує просуватися в бік столиці України Києва. Ірпінь – одне з місць на шляху, з якого репортер газети «Spiegel» Крістоф Рейтер повідомляє новини та надає фото- та відеоматеріали..

 

Kister M. Wie einst im Kalten Krieg [Електронний ресурс] / M. Kister // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 05.03.2022, 15:21. – Режим доступу https://bit.ly/37nQ1RK (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія вторгається в Україну, а президент Путін погрожує Заходу ядерною зброєю – 2022 рік має паралелі з кубинською ракетною кризою 1962 року, але є й відмінності. Про все це більш детально висвітлено у цій статті.

 

 

Ukrainische Behörden erwarten Massenflucht aus Mariupol [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 05.03.2022, 23:04. – Режим доступу: https://bit.ly/3xDHMf9 (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

У суботу вранці набуло чинності режим припинення вогню, який тривав кілька годин. Жителі мали можливість покинути два міста через гуманітарні коридори. Місцева влада припускає, що половина населення скористається режимом припинення вогню, щоб втекти. Раніше мер Маріуполя Вадим Бойченко говорив про блокаду міста з 440 тисячами людей і невпинні атаки Росії.

 

Russland erhöht militärischen Druck auf Großstädte [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 05.03.2022, 23:10. – Режим доступу: https://bit.ly/3uRWNsc (дата звернення: 13.04.2022). – Загол. з екрана.

В українській війні стратегічно важливе портове місто Маріуполь, яке можуть ось-ось захопити російські війська. Місто оголосило в суботу вранці, що перемістить мирних жителів у безпечне місце після того, як українські та російські сили домовилися про тимчасове припинення вогню. Однак згодом міська влада звинуватила Росію в порушенні режиму припинення вогню та призупинила евакуацію. Інтенсивні обстріли тривали також і в околицях столичного Києва.

 

06.03.22

Uno meldet mehr als 1,5 Millionen Kriegsflüchtlinge aus der Ukraine [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 06.03.2022, 12:48. – Режим доступу: https://bit.ly/36JIxIG (дата звернення: 20.04.2022). – Загол. з екрана.

Напад Росії на Україну триває, все більше людей тікає на захід. До Польщі вже прибуло майже мільйон біженців. Мер Берліна Гіффі наполягає на поширенні по всій країні.

 

Evakuierungen in Mariupol offenbar erneut gescheitert [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 06.03.2022, 14:13. – Режим доступу: https://bit.ly/3LcSeye (дата звернення: 20.04.2022). – Загол. з екрана.

Російські війська оточили українське місто Маріуполь. Тепер спроба вивести тисячі мирних жителів з міста під час припинення вогню, ймовірно, знову припинена.

 

Berlin verteilt erste Kriegsflüchtlinge auf andere Bundesländer [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 06.03.2022, 14:39. – Режим доступу: https://bit.ly/3MsUmCg (дата звернення: 20.04.2022). – Загол. з екрана.

За добу понад 11 000 українців прибули до Берліна. Столиця, мабуть, виходить на межі своїх можливостей, і тепер біженців автобусами везуть до інших федеральних земель.

 

Römer J. Brennelemente-Lager soll mit Artillerie beschossen worden sein [Електронний ресурс] / J. Römer // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 06.03.2022, 15:46. – Режим доступу: https://bit.ly/3rOciPD (дата звернення: 20.04.2022). – Загол. з екрана.

Ситуація на найбільшій в Європі АЕС під Запоріжжям залишається невизначеною. Український ядерний регулятор відзвітував про артилерійські снаряди та показує, що станеться в разі аварії.

 

Hämäläinen J. «Unter absoluter Lebensgefahr» [Електронний ресурс] / J. Hämäläinen, J. M. Fritz // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 06.03.2022, 20:29. – Режим доступу: https://bit.ly/3v8iLXY (дата звернення: 20.04.2022). – Загол. з екрана.

Кремлівські війська вже кілька днів обстрілюють невелике місто Ірпінь під Києвом. Люди відчайдушно намагаються втекти, але гуманітарний коридор – це смертельна пастка, повідомляє репортер SPIEGEL Крістоф Рейтер.

 

07.03.2022

Städte unter Beschuss, wachsende Sorge vor einem Sturm auf Kiew – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 07.03.2022, 05:07. – Режим доступу: https://bit.ly/3k9Dzb2 (дата звернення: 20.04.2022). – Загол. з екрана.

Втеча з Ірпіня закінчується фатально для кількох мирних жителів. Український президент критикує західних союзників. У понеділок ввечері російська армія продовжила авіаудари по другому за величиною місту України – Харкові. Журналісти інформаційного агентства AFP повідомили, що серед них є університетський спортивний комплекс та інші цивільні будівлі. За українською інформацією, постраждала також телевежа, а телевізійну передачу в Харкові тимчасово припинено. Водночас, за даними українського Генштабу, російські війська зосередили свої удари на Харкові на сході країни, Сумах на північному сході та Миколаєві на півдні.

 

«Was er tut, ist Aggression hoch tausend» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 07.03.2022, 10:15. – Режим доступу: https://bit.ly/3KoeJzb (дата звернення: 20.04.2022). – Загол. з екрана.

Україна вимагає від НАТО забороненої для польотів зони – або принаймні винищувачів. За словами міністра закордонних справ Анналени Бербок, західний альянс зараз фактично розглядає можливість доставки літаків через Польщу. Бербок також виправдовує відмову НАТО від забороненої для польотів зони, якої вимагає український уряд. Можливий наслідок забороненої для польотів зони: літакам НАТО доведеться збивати російські літаки. «Це означало б, що ми брали безпосередню участь у цій війні», – сказала Бербок.

 

Russland verweigert Teilnahme an Völkermord-Anhörung Ukraine [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 07.03.2022, 11:26. – Режим доступу: https://bit.ly/3vCHCC5 (дата звернення: 20.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія відмовилася брати участь у засіданні Міжнародного суду ООН за позовом України про геноцид. Про це суд повідомив посол Росії в Нідерландах, повідомила головуючий суддя Джоан Донох’ю в понеділок в Гаазі. Представник України Антон Кориневич заявив про порушення міжнародного права.

 

Russland befürwortet Gespräche zu Atomsicherheit in der Ukraine [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 07.03.2022, 11:55. – Режим доступу: https://bit.ly/392AE1A (дата звернення: 20.04.2022). – Загол. з екрана.

З російської сторони, незабаром можуть розпочатися переговори з Україною та Міжнародним агентством з атомної енергії щодо безпеки ядерних об’єктів України. Генеральний директор МАГАТЕ у п’ятницю запропонував швидкі переговори щодо гарантій безпеки під егідою МАГАТЕ, щоб уникнути ядерної аварії після вторгнення Росії в Україну. Москва підтримує відповідну пропозицію Рафаеля Гроссі, заявив у понеділок посол Росії Михайло Ульянов у Відні.

 

«Wir werden nicht verzeihen, dass unbewaffnete Menschen beschossen werden» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 07.03.2022, 11:14. – Режим доступу: https://bit.ly/38hB3gi (дата звернення: 20.04.2022). – Загол. з екрана.

Командування української армії очікує штурму столиці. Цивільні тікають з Ірпіня, троє членів родини, очевидно, загинули. Президент Зеленський рішуче засудив насильство.

 

Luftangriffe auf Charkiw, Hunderttausende auf der Flucht – so ist die aktuelle Lage [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 07.03.2022, 13:34. – Режим доступу: https://bit.ly/3LcWmhI (дата звернення: 20.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія посилює атаки на українські міста, все більше людей шукають захисту. Але розмови про коридори евакуації поки що застопорилися – Україна не хоче приймати пропозицію Росії (за пропозицією Кремля, тих, хто шукає захисту, потрібно відвезти до Росії та Білорусі, яка є союзником Москви). Український Генштаб продовжує побоюватися штурму Києва. Російські війська намагаються отримати повний контроль над містами Ірпінь та Буча під Києвом. Тим часом російська армія продовжувала нальоти на Харків. За даними Міноборони Москви , проросійські сепаратисти також розпочали наступ на південно-східний український порт Маріуполь.

 

Kiel V. Wie ist die Lage im AKW Saporischschja? [Електронний ресурс] / V. Kiel // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 07.03.2022, 18:30. – Режим доступу: https://bit.ly/3xPAfKs (дата звернення: 20.04.2022). – Загол. з екрана.

Найбільша атомна електростанція в Європі знаходиться під контролем Росії. Гострої небезпеки ядерної катастрофи немає, але й нема жодних підстав давати все ясно. Наведені найважливіші запитання та відповіді з одного погляду.

 

Massive Zerstörungen, 1,7 Millionen Menschen auf der Flucht – die Lage im Überblick [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 07.03.2022, 19:36. – Режим доступу: https://bit.ly/3v8qLZ0 (дата звернення: 20.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія та Україна звинувачують один одного у порушенні свого слова під час переговорів про коридори евакуації. Місто Чернігів, що за 150 кілометрів на північ від столиці, вночі було обстріляно російською артилерією, в українській армії повідомили, що на околицях міста точилися бої. Російські кораблі в Чорному морі обстріляли село Тузли в Одеській області, повідомив речник обласної військової служби Сергій Брачук. Напади були спрямовані на «важливі інфраструктурні об’єкти», ніхто не постраждав. За даними Міністерства освіти України, внаслідок бомбардувань постраждало 211 шкіл.

 

«Der Bürgermeister sagte, dies ist eure letzte Chance» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 07.03.2022, 22:24. – Режим доступу: https://bit.ly/3k5RW03 (дата звернення: 20.04.2022). – Загол. з екрана.

Все більше людей тікає з Ірпіня, маленького містечка приблизно в 30 кілометрах на північний захід від Києва. Люди повідомляють про сильні бомбардування, руйнування – і про свій страх.

 

08.03.2022

Menschen warten auf Evakuierungen, Helfer sind überfordert [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 08.03.2022, 04:44. – Режим доступу: https://bit.ly/36FM6iS (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

За даними США, Москва все частіше використовує бомби та ракети. Міський голова Львова на Заході України терміново просить підтримки. Гуманітарна ситуація в Україні різко погіршується з кожним днем війни. Організація Об’єднаних Націй приголомшена ситуацією: ООН зараз не в змозі допомогти українцям належним чином. Наразі лише у Львові на Західній Україні перебуває близько 200 тис. біженців від війни. Росія оголосила про припинення вогню для евакуації жителів Києва, Чернігова, Сум, Харкова та Маріуполя на ранок вівторка, але невідомо, чи триватиме воно.

 

Russland mit allen vorgesehenen Einheiten in die Ukraine einmarschiert [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 08.03.2022, 09:55. – Режим доступу: https://bit.ly/3MnJUvK (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

Протягом тижнів і місяців переміщення військ російської армії поблизу України викликало занепокоєння в Києві та на заході. Оскільки конфлікт зараз відкрито загострюється, залишалося питання, скільки з цих підрозділів насправді буде відправлено через кордон для нападу. На це питання тепер відповідь, принаймні, з точки зору США. За даними західних джерел, Росія розмістила на кордонах понад 150 000 солдатів, перш ніж почати атаку на Україну.

 

Russland beschießt nach ukrainischen Angaben Fluchtkorridor aus Mariupol [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 08.03.2022, 12:32. – Режим доступу: https://bit.ly/3EEsGrn (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

В Україні розпочалася перша узгоджена з Росією евакуація мирних жителів з міст, що перебувають у бойових діях , але в цей же час російські війська, як повідомляється, знову відкрили вогонь по евакуаційних автобусах. Українська влада повідомила опівдні. За словами речника МЗС України Олега Ніколенка, російська армія розбомбила коридор евакуації, створений між Запоріжжям і Маріуполем.

 

Imhof O. Wie der Gejagte zum Jäger werden will [Електронний ресурс] / O. Imhof // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 08.03.2022, 17:38. – Режим доступу: https://bit.ly/3Ox3ffL (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія на роки відстає у розвитку бойових безпілотників. Наразі з російської сторони застосовувалися переважно безозброєні розвідувальні безпілотники. Поки що російські військові поступалися українським, принаймні в цій сфері. Передбачуваний перший російський удар безпілотника на Донбасі також може привести Москву до епохи безпілотної війни.

 

09.03.2022

 

Ein Fluchtkorridor offen, ein weiterer offenbar beschossen – die Lage im Überblick [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 09.03.2022, 08:18. – Режим доступу: https://bit.ly/3OK6CQO (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

В Україні відкрили перший коридор для евакуації мирних жителів з міст, що постраждали. За словами представника Офісу президента України, у північно-східному місті Суми триває евакуація. Відповідне відео у вівторок у Twitter оприлюднило Міністерство закордонних справ України в Києві. На ньому було зображено цивільних, які сидять у маршрутках. До стартової колони приєдналися автомобілі.

 

Wo die Fluchtkorridore in der Ukraine funktionieren – und wo nicht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 09.03.2022, 09:40. – Режим доступу: https://bit.ly/38iDuzo (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія та Україна домовилися про шляхи евакуації тих, хто шукає захисту, але втекти нікуди майже неможливо. Обидві сторони звинувачують одна одну у порушенні режиму припинення вогню.

 

Warten auf den russischen Angriff [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 09.03.2022, 12:16. – Режим доступу: https://bit.ly/3LiaDtt (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

У передмісті Києва солдати готуються до очікуваного нападу Росії на столицю. На північному сході країни вперше з’явився стабільний коридор біженців.

 

Mariupols Stadtverwaltung spricht von 1207 zivilen Opfern in neun Tagen [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 09.03.2022. – Режим доступу: https://bit.ly/3EFIiuN  (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

За даними місцевої влади , протягом дев’яти днів у портовому місті Маріуполь , який був обложений російськими військами , загинули 1207 мирних жителів. Тисячі мирних жителів змогли покинути українське місто Суми через коридор евакуації. Близько 5 тисяч українців та близько 1700 іноземних студентів вивезені в безпечні місця, повідомила віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук. Суми – перше з п’яти відібраних міст, де спрацював евакуаційний коридор.

 

Neue Kämpfe, wenig Bewegung – die Lage im Überblick [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 09.03.2022, 15:16. – Режим доступу: https://bit.ly/3LfhCn5 (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

Ситуація в обложених українських містах катастрофічна. Мазут і вода закінчуються, ситуація на Чорнобильській АЕС загострюється. Міністри закордонних справ України та Росії Дмитро Кулеба та Сергій Лавров планують зустрітися в четвер в турецькій Анталії – це найвища зустріч з початку війни. Президент України Володимир Зеленський та його радники зараз вказують на те, що Україна більше не наполягає на негайному членстві в НАТО . Не виключається і мова про нейтралітет країни, заявив радник В. Зеленського із зовнішньої політики Ігор Жовква в ефірі ARD. Це відповідало б вимогам Росії.

 

Collini F. Die Gräueltaten von Mariupol [Електронний ресурс] / F. Collini, W. Mayr // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 09.03.2022, 18:33. – Режим доступу: https://bit.ly/3LfhCn5 (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

Розташований на Азовському морі, Маріуполь оточений російськими військами з двох сторін: тими, хто вторгся в країну з Криму, і тими, хто наступав на існуючу лінію фронту з проросійськими сепаратистами. Уже добу в 440-тисячному місті триває гуманітарна криза, не вистачає води та їжі. У середу повідомими про нищівний напад на пологовий будинок № 2 – найбільший у місті пологовий будинок. Подані зображення, які документують напад на лікарню, драматичні: цілі частини будівлі були розбомблені, жінки тікають у безпечне місце між палаючими уламками.

 

«Ich bin sicher, dass auch Polen bedroht ist» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 09.03.2022, 19:31. – Режим доступу: https://bit.ly/3vJONbX (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

Його вважали політичним клоуном, але над Володимиром Зеленським ніхто не сміявся відтоді, як Росія оголосила війну Україні. Президент не вірить, що захоплення України вгамовує спрагу Путіна до влади.

Boy A.-D. Donbass, Neutralität, Waffenruhe – wer ist bereit, worüber zu verhandeln? [Електронний ресурс] / A.-D. Boy // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 09.03.2022, 20:17. – Режим доступу: https://bit.ly/3rOJ6YN (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

Президент України Зеленський відходить від закликів до членства в НАТО, натомість вимагає інших гарантій безпеки. Він не хоче віддавати українську територію.

 

 

10.03.2022

 

Städte unter Beschuss, Diskussion über russische Energieimporte – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 10.03.2022, 05:02. – Режим доступу: https://bit.ly/3OzLah3 (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

Влада кількох українських міст повідомляють про напади. За даними армії, російські війська все ще працюють над оточенням столиці Києва – українські війська стримують їх. Тим часом, 35000 мирних жителів були доставлені в безпечне місце в середу. На найближчі години заплановано три коридори евакуації із Сумської області України. Міський голова Миколаєва також повідомив про вогонь із реактивних систем залпового вогню з півночі. «Або вони перевіряють міцність наших блокпостів, або готуються до наступу», – заявив міський голова Олександр Сенкевич у прямому ефірі у Facebook.

Україна посилює тиск на Німеччину з метою припинення імпорту енергоносіїв з Росії. З огляду на велику кількість жертв війни серед мирного населення, відмова уряду Німеччини щодо заборони на імпорт є «морально неприйнятною», заявив посол України в Берліні Андрій Мельник агентству dpa.

 

Weißes Haus spricht von »barbarischer Anwendung militärischer Gewalt [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 10.03.2022, 08:19. – Режим доступу: https://bit.ly/3vJO7Dr (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія атакує Україну вже майже два тижні – і страждання людей у військовому конфлікті збільшуються з кожним днем. Напад на пологовий будинок у місті Маріуполь, який був оточений російськими військами, зараз викликав особливо жорстку реакцію з-за кордону.

 

Außenminister Russlands und der Ukraine verhandeln [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 10.03.2022, 10:29. – Режим доступу: https://bit.ly/3Mrkzkt (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

У Туреччині розпочалася зустріч міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова та його українського колеги Дмитра Кулеби. Це перша зустріч на міністерському рівні з початку війни два тижні тому. Його супроводжуватиме міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

 

Zerstörung von oben [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 10.03.2022, 10:45. – Режим доступу: https://bit.ly/3OB4fPU (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

Американська компанія Maxar Technologies опублікувала супутникові знімки, на яких, як стверджується, зображено українське місто Маріуполь в облозі до і після обстрілу Росією. Ви також можете побачити розбомблені житлові квартали.

 

«Die ganze Welt soll erfahren, was hier passiert» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 10.03.2022, 10:48. – Режим доступу: https://bit.ly/3OyxrHt (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

Фото облетіло світ: у неділю в українському Ірпіні під час нападу росіян загинула жінка та її діти. Про смерть родини Сергій Перебийніс дізнався через Twitter. Її історія стала символом звірств в Україні: у неділю в українському місті Ірпінь під Києвом під час нападу росіян загинули мати та двоє її дітей. Сім’я намагалася втекти з міста. Тепер газета «New York Times» поговорила з батьком і чоловіком загиблих.

 

Ukrainischer Außenminister sieht keine Fortschritte nach Gespräch mit russischer Seite [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 10.03.2022, 12:59. – Режим доступу: https://bit.ly/3Os3I2O (дата звернення: 21.04.2022). – Загол. з екрана.

Вперше з початку війни міністр закордонних справ України Д. Кулеба та міністр закордонних справ Росії С. Лавров зустрілися для переговорів – безрезультатно. Після зустрічі в Анталії Кулеба заявив, що готовий до іншої розмови в такому форматі. Найскладніша ситуація нині в українському прибережному місті Маріуполь. Д. Кулеба заявив, що не вдалося домовитися про гуманітарні коридори для міста на Азовському морі.

 

Mariupol unter Beschuss, Verhandlungen in Antalya gescheitert – die aktuelle Lage » [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 10.03.2022, 14:26. – Режим доступу: https://bit.ly/3KcRIic (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

Зустріч міністра закордонних справ України з російським колегою закінчується безрезультатно. А місцева влада повідомляє про багато загиблих у Маріуполі. Частини будівлі розбомбили, вагітні жінки тікали на відкрите місце або їх виносили на носилках, троє загиблих, у тому числі шестирічна дівчинка: за даними українських джерел, в результаті нападу на дитячу лікарню в Маріуполі загинуло кілька мирних жителів. Звіти узгоджуються з повідомленнями репортерів та очевидців міста .

 

Boy A.-D. Russlands Außenminister zerstört die Hoffnung auf einen schnellen Waffenstillstand [Електронний ресурс] / A.-D. Boy // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 10.03.2022, 17:52. – Режим доступу: https://bit.ly/37H4HM6 (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

«Операція йде за планом»: міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив в Анталії, що не має мандата говорити про припинення вогню. Натомість він поширював нову брехню.

 

11.03.2022

Russische Einheiten ausgebremst, offenbar Angriff auf Fluchtkorridor – das geschah in der Nacht » [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 11.03.2022, 05:06. – Режим доступу: https://bit.ly/3vZAgJl  (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

За даними української армії, російські війська зазнали великих втрат. Тепер вони повинні були перегрупуватися. Супутникові знімки, очевидно, показують переміщення великої російської військової колони.

 

«Papst würde sofort nach Moskau aufbrechen» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 11.03.2022, 08:13. – Режим доступу: https://bit.ly/3EIBV9Y  (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

Чи міг Папа стати посередником у війні в Україні? Єпископ Георг Бетцінг припускає, що Франциск був би готовий до мирної місії, але Російська православна церква відкидає візит.

 

«Wir haben die Ukraine nicht angegriffen» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 11.03.2022, 08:17. – Режим доступу: https://bit.ly/3Lf2E0m (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

Через 14 днів після початку російського вторгнення ситуація в Україні в дипломатичному та військовому глухому куті. Міністри закордонних справ ведуть переговори, але безуспішно. Міністр закордонних справ Росії С. Лавров категорично заперечує війну.

 

Sarovic A. So rüsten sich die Einwohner von Odessa für den Krieg [Електронний ресурс] / A. Sarovic ; Fotos E. Oezmen // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 11.03.2022, 08:25. – Режим доступу: https://bit.ly/3vdaJx3 (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

Наповнюють мішки з піском, збирають їжу та ліки: В Одесі в Україні люди готуються до атаки путінських військ. Багато хто відчуває тісний зв’язок з Росією.

 

«Dies ist blanker Terror von erfahrenen Terroristen» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 11.03.2022, 08:25. – Режим доступу: https://bit.ly/3Kj9hgY  (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

За словами президента України В. Зеленського, 100 тисяч людей вдалося врятувати через коридори евакуації. У Маріуполі, однак, евакуація знову не вдалася після нападів росіян. Люди у стратегічно важливому місті на Азовському морі вже десять днів перебувають у пастці. Організації допомоги повідомляють про драматичний стан приблизно 300 000 мирних жителів, які залишилися без води та електрики. Місцеве припинення вогню для евакуації з Маріуполя вже не вдалося за останні кілька днів. Москва і Київ звинувачували в цьому один одного.

 

Ukraine meldet Beschuss eines nuklearen Forschungszentrums in Charkiw [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 11.03.2022, 11:21. – Режим доступу: https://bit.ly/3Kb0b5Q (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

Чорнобильський атомний комплекс відрізаний від зовнішнього світу, а АЕС у Запоріжжі окупована російськими військами. Повідомляється, що Росія вдруге обстріляла той самий ядерний дослідницький комплекс на північній околиці міста Харкова в четвер увечері. Згідно з інформацією, система наразі без електрики, є поверхневі пошкодження будівлі. Зараз робляться спроби точніше визначити, які це можуть мати наслідки.

 

Russische Armee soll psychiatrisches Krankenhaus angegriffen haben [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 11.03.2022, 11:46. – Режим доступу: https://bit.ly/3vb1Ofj (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

Повідомляється, що російські війська обстріляли психіатричну лікарню в Харкові на сході України. Про це повідомив губернатор області Олег Синегубов у телеграмі. В клініці перебувало 330 осіб.

 

Russland setzt Attacken auf zivile Ziele fort – die Lage am Mittag [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 11.03.2022, 13:08. – Режим доступу: https://bit.ly/3MK3Rx9 (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

Напади в Україні тривають безперервно на 16-й день російського вторгнення, незважаючи на створені коридори евакуації. Українська влада повідомляє про нові напади на цивільні об’єкти, зокрема на психіатричну клініку в Харкові на сході України, а також про напади на шлях евакуації з Маріуполя. Президент України Володимир Зеленський називає це «відвертим терором». Тим часом Москва оголосила про нові коридори втечі в Росію – і про потенційне збільшення армії за рахунок «добровольців» з Близького Сходу.

 

Offenbar Krankenhäuser in Mykolajiw beschossen [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 11.03.2022, 13:48. – Режим доступу: https://bit.ly/3EQp5qk (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

Російська армія, очевидно, також обстріляла лікарні під час обстрілів портового міста Миколаїв на півдні України. Згідно з кількома повідомленнями, у суботу ввечері місто під Одесою постійно перебувало під обстрілами. Як повідомляє репортер інформаційного агентства AFP, постраждали денний диспансер для онкохворих та офтальмонологічна клініка.

 

EU will weitere Waffenlieferungen an die Ukraine finanzieren [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 11.03.2022, 15:30. – Режим доступу: https://bit.ly/3KfrqMm (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

ЄС хоче надати ще 500 мільйонів євро на постачання озброєння та техніки українським збройним силам. Про це заявив президент Ради ЄС Шарль Мішель у п’ятницю після консультацій з главами держав і урядів у Версалі, Франція.

 

«Die Stadt macht sich bereit für die russische Einkesselung» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 11.03.2022, 16:03. – Режим доступу: https://bit.ly/38dGmxj (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

Одеський національний академічний театр опери та балету запакований мішками з піском, мистецькі скарби надійно прибрані. Кореспондент газети «Spiegel» Олександр Сарович передає з Одеси, міста культури на Чорному морі, яке чекає нападу путінських військ.

 

Mariupol nach Angaben Russlands «blockiert» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 11.03.2022, 19:42. – Режим доступу: https://bit.ly/36GW3wv (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

Протягом доби населення українського приморського мегаполісу Маріуполя страждає від облоги російських військових. За словами речника Міноборони, генерала-полковника Михайла Мізінцева, місто зараз перекрито – зруйновано всі мости та під’їзні шляхи.

 

Epp A. Riesiger russischer Konvoi hat sich größtenteils aufgelöst [Електронний ресурс] / A. Epp, O. Imhof // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 11.03.2022, 22:38. – Режим доступу: https://bit.ly/3Kc3w4k (дата звернення: 22.04.2022). – Загол. з екрана.

Нові супутникові знімки показують, що російські військові перейшли в режим облоги на північ від української столиці. Житлові будинки в Бородянці частково повністю зруйновані, дим від палаючого паливного бака піднімається над аеропортом Антонова.

 

12.03.22

 

Russische Offensiven auf Kiew teils erfolgreich – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 12.03.2022, 06:53. – Режим доступу: https://bit.ly/3KvSg3a (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія посилює атаки на Київ. За даними українського уряду, столиця перебуває в «осадному стані». По більшій частині України пролунали сирени повітряних нальотів. На околицях столиці Києва ведуться наступи росіян на північній межі міста Сазим’я та на південному напрямку на Вишеньках, йдеться у звіті українського Генштабу, опублікованому у Facebook. Щоб блокувати з південного заходу північно-східне українське місто Чернігів, російські підрозділи також намагалися захопити міста Михайло-Козюбинське та Шестовиця, що розташовані приблизно за 15 кілометрів. Президент України Володимир Зеленський заявив у п’ятницю, що важливий водогін у Чернігові був пошкоджений обстрілами. Як наслідок, місто з майже 280 тисячами жителів залишилося без діючого водопостачання.

 

Sarovic A. Wie Bürgermeister Truchanow seine Stadt auf die Invasion vorbereitet [Електронний ресурс] / A. Sarovic ; Fotos E. Oezmen // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 12.03.2022, 09:28. – Режим доступу: https://bit.ly/38EvCrS (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

Близькість до поваленого президента Януковича, зв’язки з Росією: мер Геннадій Труханов уже давно викликає суперечки в Одесі. Тепер він повинен підготувати своє місто до нападу. Ворог приходить і по суші, і по морю.

 

Offenbar Krankenhäuser in Mykolajiw beschossen [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 12.03.2022, 13:48. – Режим доступу: https://bit.ly/3LDlGO4 (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

Російська армія, очевидно, також обстріляла лікарні під час обстрілів портового міста Миколаїв на півдні України. Згідно з кількома повідомленнями, у суботу ввечері місто постійно перебувало під обстрілами. Як повідомляє репортер інформаційного агентства AFP, постраждали денний диспансер для онкохворих та очна клініка.

 

Russland soll bei Angriff auf Konvoi sieben Zivilisten getötet haben [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 12.03.2022. – Режим доступу: https://bit.ly/3KzciK6 (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

За даними українських джерел, в результаті нападу росіян на евакуаційний конвой під Києвом загинули семеро людей. Президент України Володимир Зеленський, за його власними заявами, розмовляв з прем’єр-міністром Ізраїлю Нафталі Беннеттом. Обговорювалися перспективи мирних переговорів щодо припинення конфлікту з Росією. Він також попросив Н. Беннета допомогти звільнити мера міста Мелітополя. За словами України, його викрали російські війська. Канцлер Олаф Шольц і президент Франції Еммануель Макрон під час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним закликали до негайного припинення вогню.

 

 

13.03.2022 р.

 

Kiew warnt vor gefälschtem Referendum in Großstadt Cherson [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 13.03.2022, 02:30. – Режим доступу: https://bit.ly/3y30sFt (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

За українською інформацією, Росія хоче провести референдум в окупованому портовому місті Херсоні, щоб оголосити чергову «народну республіку». Президент України чітко попередив прихильників.

 

Zerstörung in Hafenstadt Mariupol, Selenskyj droht Kollaborateuren – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 13.03.2022, 05:37. – Режим доступу: https://bit.ly/3vVzOLX (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

Російська армія заявила, що суботні атаки знищили 79 військових об’єктів , у тому числі чотири центри управління Збройними силами України. Також було збито український ударний гелікоптер Мі-24 та три безпілотники. Цю інформацію не вдалося перевірити. Губернатор Миколаївської області Віталій Кім повідомив, що були напади на лікарні та інтернати. Російські війська змінили тактику і ховалися в селах між будинками. Далі на схід у суботу для приблизно 400 000 жителів обложеного портового міста Маріуполя не було ознак розслаблення. Там проросійські сепаратисти за підтримки російських військ просунулися на східні околиці, повідомляють Збройні сили України.

 

Sieben Zivilisten offenbar bei Angriff auf Evakuierungskonvoi getötet [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 13.03.2022, 07:26. – Режим доступу: https://bit.ly/3rZ7asf (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

Росія заперечує напади на цивільні об’єкти. За даними української влади, внаслідок нападу Росії на український евакуаційний конвой, у якому перебували мирні жителі, що втікали, загинуло семеро людей, у тому числі дитина. Зазначається, що напад стався в селі Перемоги Київської області .

 

Russland setzt Statthalterin in Melitopol ein [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 13.03.2022, 10:28. – Режим доступу: https://bit.ly/3LALoCG (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

Проросійський депутат Галина Данильченко звернулася до мешканців міста Мелітополь на півдні України у відеозверненні. Вона повідомила, що створить так званий «Комітет народних депутатів», щоб керувати містом із населенням трохи менше 150 тис. Данильченко – перший губернатор, якого Росія розмістила на завойованій території з початку вторгнення. Подана інформація, що у завойованому південноукраїнському місті Херсоні також очевидні зусилля убезпечити російську окупацію. За словами В. Зеленського, Росія прагне утворення «Херсонської Народної Республіки» – за якою можна уявити модель, подібну до тієї, що в Донецькій і Луганській народних республіках, які Росія визнає незалежними.

 

Attacke auf Militärareal nahe der polnischen Grenze – mindestens 35 Tote [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 13.03.2022, 12:03. – Режим доступу: https://bit.ly/3LLiKPi (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

Атаки на Україну Росія все більше націлює на захід країни: за офіційними даними, в результаті ракетного обстрілу Яворівського полігону загинуло щонайменше 35 осіб. Ще 134 постраждали і перебувають на лікуванні в клініках, повідомив губернатор Львівської області Максим Косицький. Раніше на полігоні перебували й інструктори НАТО.

 

Türkei bittet Russland um Hilfe bei der Evakuierung ihrer Staatsbürger!» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 13.03.2022, 14:13. – Режим доступу: https://bit.ly/3s7smw7 (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що звернувся за допомогою до міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова в телефонному дзвінку. Він визнав, що після «зруйнування інфраструктури» турецька влада «втратила зв’язок» зі своїми громадянами в Маріуполі.

 

«In Gottes Namen, ich bitte euch: Stoppt dieses Massaker!» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 13.03.2022, 16:50. – Режим доступу: https://bit.ly/3y5dIJy (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

Під час молитви з тисячами віруючих Папа Франциск вкотре прокоментував ситуацію в Україні. Понтифік закликав до перемир’я – «до того, як міста стануть цвинтарями».

 

Sieben Krankenhäuser nach ukrainischen Angaben zerstört [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 13.03.2022. – Режим доступу: https://bit.ly/3vZ5gJ4 (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

За інформацією з Києва, сім лікарень в Україні вже непоправно знищені з початку російської загарбницької війни. Після російських обстрілів клініки в постраждалих містах доведеться повністю відновлювати, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє Укрінформ. Понад 100 інших медичних закладів були пошкоджені. В. Ляшко констатує, що після вторгнення російських військ 24 лютого серед медперсоналу було шестеро загиблих і дванадцять поранених. Україна просить Microsoft і SAP припинити підтримку Росії. За даними влади, щонайменше 35 людей загинули в результаті авіанальоту на українську військову базу поблизу кордону з Польщею.

 

 

14.03.2022 р.

 

Hülsen I. Die wichtige Schlacht ums ukrainische Energienetz [Електронний ресурс] / I. Hülsen, S. Schultz // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 14.03.2022, 15:11. – Режим доступу: https://bit.ly/377ewmg (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

Подана інформація про те, що Росія націлена на електричні та газові мережі України, щоб солдати та мирні жителі замерзали в темряві. Контроль за постачанням міг би допомогти вирішити війну.

 

Russland greift offenbar Flugzeugfabrik an, neue Verhandlungen haben begonnen – die Lage am Mittag [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 14.03.2022, 16:26. – Режим доступу: https://bit.ly/3y6zfSm (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

У багатьох українських містах зранку знову завили сирени авіанальоту. За словами чиновників, російські війська обстріляли авіазавод «Антонов» у Києві. За даними українських джерел, російські військові в Україні готують наступи на кількох місцях. З огляду на нещодавні російські авіаудари на західній Україні, президент України Володимир Зеленський знову закликав НАТО створити заборонену для польотів зону. Знову за стіл переговорів сидять представники обох сторін конфлікту. Початок четвертого раунду переговорів викликав обережні коментарі з Києва.

 

Schwangere Frau und Baby sterben bei Geburt [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 14.03.2022, 16:36. – Режим доступу: https://bit.ly/3w2qKFk (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

Картини обійшлися по всьому світу: після нападу на пологове відділення у Маріуполі кілька вагітних були поранені та евакуйовані. Від отриманих травм майбутня мама померла, повідомляє МЗС України. Напад на пологове відділення викликав міжнародне обурення – цілеспрямоване бомбардування цивільної інфраструктури, наприклад шкіл чи лікарень, вважається військовим злочином.

 

Ukraine dementiert russischen Vorwurf des Angriffs auf Donezk [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 14.03.2022, 18:03. – Режим доступу: https://bit.ly/3kMbdnT (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

Кремль звинувачує українських військових у застосуванні забороненої касетної бомби в Донецьку і вбивстві 20 осіб. Україна заперечує ці звинувачення. Росія неодноразово звинувачувала Україну у навмисних нападах на цивільне населення та житлові райони Донбасу. Москва стверджує, що «нацисти» контролюють Київ і вчинили «геноцид» проти російської меншини на сході України. Доказів цьому немає. Зі свого боку Україна звинувачує російські війська у військових злочинах і цілеспрямованих атаках на житлові квартали.

 

Verhandlungen pausieren, Autokonvoi soll Mariupol verlassen haben [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 14.03.2022, 21:50. – Режим доступу: https://bit.ly/3vUNJlA (дата звернення: 28.04.2022). – Загол. з екрана.

На 19 день після нападу Росії на Україну переговори між Києвом і Москвою відновилися. Після обіду вони пішли на «технічну перерву», як повідомив у Twitter радник президента України Михайло Подоляк. Водночас місцева влада Маріуполя повідомила, що десятки автомобілів виїхали з міста в оточенні російських військ. Бої тривають в інших місцях.

 

 

15.03.2022 р.

 

Krankenhaus in Lwiw durch kriegsverletzte Kinder überlastet [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 15.03.2022, 13:07. – Режим доступу: https://bit.ly/3LuKhVc (дата звернення: 29.04.2022). – Загол. з екрана.

За даними дитячої благодійної організації ЮНІСЕФ , лікарня у Львові, Україна, неподалік польського кордону, переповнена кількістю поранених дітей, які прибули з регіонів, які постраждали. ЮНІСЕФ та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) намагаються забезпечити цю та інші лікарні матеріалами. Лікарям доводиться використовувати наклейки, щоб визначити, кого можна врятувати. Клініка вичерпує свої межі через велику кількість дітей, які постраждали на війні.

 

Selenskyj gesteht fehlende Perspektive für Nato-Beitritt der Ukraine ein [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 15.03.2022, 16:31. – Режим доступу: https://bit.ly/3vVxp43 (дата звернення: 29.04.2022). – Загол. з екрана.

Вступ в НАТО є державною метою України, але навіть Володимир Зеленський не вірить у членство. У розмові з іншими главами держав він зараз розчарувався. «Ми роками чули, що двері відкриті, але ми також чули, що не можемо приєднатися. Це правда, і ми маємо це визнати», – сказав В. Зеленський перед головами держав і урядів країн-учасниць Об’єднаних Експедиційних Сил (JEF).

 

 

Streit um Fluchtkorridore, viele Tote bei Angriff auf Fernsehturm [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 15.03.2022, 18:44. – Режим доступу: https://bit.ly/3vwKgun (дата звернення: 29.04.2022). – Загол. з екрана.

Кремлівські війська вже 20 днів атакують міста та інфраструктуру в Україні. За даними українських джерел, внаслідок особливо руйнівного нападу на телевежу на північному заході країни загинули 19 людей. Російська армія також посилює тиск на українську столицю Київ. Поблизу міста Миколаїв на півдні України обстріляли школу, загинули семеро людей. За даними дитячої благодійної організації ЮНІСЕФ, лікарня «Охматдит» у Львові поблизу польського кордону зараз переповнена кількістю поранених дітей, які прибувають із регіонів, які постраждали.

 

Seidler Ch. Russlands ungewöhnliche Raketenmunition [Електронний ресурс] / Ch. Seidler // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 15.03.2022, 21:00. – Режим доступу: https://bit.ly/38Fy0i1 (дата звернення: 29.04.2022). – Загол. з екрана.

На місці удару російської ракети в Україні з’явилися невідомі стрілоподібні ракети. Вони, очевидно, були доставлені ракетою малої дальності – і представляють великий інтерес для агентів спецслужб на Заході.

 

 

16.03.2022 р.

 

Russlands Armee schrumpft, Hilfsgüter sind blockiert – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 16.03.2022, 04:51. – Режим доступу: https://bit.ly/3LykITp (дата звернення: 29.04.2022). – Загол. з екрана.

За українською інформацією, з початку війни російські частини різко скоротилися. Тим часом президент України Володимир Зеленський називає позиції Росії на переговорах більш реалістичними, ніж раніше, але потрібне терпіння. Тисячі людей були доставлені в безпечне місце з обложених міст. За словами Зеленського, постачання допомоги в обложене місто Маріуполь досі блокують російські військові.

 

Polen fordert Nato-»Friedensmission« in der Ukraine [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 16.03.2022, 03:33. – Режим доступу: https://bit.ly/3OP5Phl (дата звернення: 29.04.2022). – Загол. з екрана.

16 березня зустрічались міністри оборони НАТО. Напередодні цього віце-прем’єр-міністр Польщі зробив крок під час свого візиту до Києва – до місії військового альянсу в Україні. Країна закликала НАТО створити «миротворчу місію» для підтримки України у війні проти Росії.

 

Höchstes Uno-Gericht ordnet Stopp des Kriegs in der Ukraine an [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 16.03.2022, 16:42. – Режим доступу: https://bit.ly/3y4eq9U (дата звернення: 29.04.2022). – Загол. з екрана.

Міжнародний суд зобов’язав Росію негайно припинити військове насильство в Україні. Таким чином, найвищий суд ООН задовольнив позов України проти Росії.

 

Das ist der Stand der Verhandlungen [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 16.03.2022, 17:10. – Режим доступу: https://bit.ly/37XpFGH (дата звернення: 29.04.2022). – Загол. з екрана.

Останнім часом з обох сторін на переговорах між Росією та Україною лунають більш оптимістичні ноти. Російське державне агентство «Ріа» з посиланням на члена української делегації на нинішніх переговорах Михайла Подоляка повідомляє, що зараз готуються документи для можливих прямих переговорів між президентом Володимиром Зеленським і президентом Росії Володимиром Путіним.

 

Sarovic A. Eine Stadt hält den Atem an [Електронний ресурс] / A. Sarovic ; Fotos E. Oezmen // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 16.03.2022, 19:41. – Режим доступу: https://bit.ly/3734PoL (дата звернення: 29.04.2022). – Загол. з екрана.

Після трьох тижнів війни Києву загрожують, але не обложені: мирні жителі стають мішенню, діє комендантська година. Але просування Росії гальмується – і дипломатично є рух.

 

Nelles R. Ein Hilferuf, der Amerika erschüttert [Електронний ресурс] / R. Nelles // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 16.03.2022, 21:48. – Режим доступу: https://bit.ly/3s5IDBH (дата звернення: 29.04.2022). – Загол. з екрана.

Більше озброєння, винищувачі, заборонена для польотів зона: український президент вимагає від Сполучених Штатів ще більшої прихильності проти Росії.

 

Britischer Minister bestätigt Lieferung von Luftabwehrraketen an Kiew [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 16.03.2022. – Режим доступу: https://bit.ly/3LEnW7J (дата звернення: 29.04.2022). – Загол. з екрана.

Рада Безпеки ООН у четвер в дев’ятий раз з моменту ескалації в Україні обговорить загарбницьку війну Росії. Екстренне засідання найпотужнішого органу ООН було запрошено Ірландією, Великобританією, США, Францією, Албанією та Норвегією, зокрема, і має відбутися у другій половині дня. У твіті британське агентство ООН зазначило: «Росія вчиняє військові злочини і нападає на цивільних». Міністр оборони Великобританії Бен Воллес підтвердив заплановану поставку зенітних ракет в Україну. Минулого тижня Лондон уже оголосив, що вивчає, чи можна буде надати Україні так звані ракети Starstreak. Тепер прийшла остання обіцянка. «Ми їх доставимо, вони виїдуть на місце події», – сказав Б. Воллес у кулуарах зустрічі міністрів оборони НАТО в Брюсселі, повідомляє BBC.

 

 

17.03.2022 р.

 

Steigende Todeszahl russischer Soldaten wird zur Gefahr für die Truppenmoral [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 17.03.2022, 13:21. – Режим доступу: https://bit.ly/3ks3Bqg (дата звернення: 29.04.2022). – Загол. з екрана.

Згідно з повідомленням New York Times, більше 7000 російських солдатів, можливо, вже загинули під час війни в Україні. На думку Пентагону, великі втрати можуть зруйнувати волю сухопутних військ до бою. Останніми днями також з’явилися повідомлення про те, що морги в Білорусі на кордоні з Україною заповнюються російськими військовими.

 

Russlands stockende Invasion und Überlebende in Mariupols Theater [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 17.03.2022, 14:12. – Режим доступу: https://bit.ly/3s11kqo (дата звернення: 29.04.2022). – Загол. з екрана.

Під час потужного бомбардування театру в обложеному Маріуполі бомбоукриття будівлі, очевидно, залишилося неушкодженим. За словами влади, рятувальники намагаються дістатися тих, хто вижив під завалами. «Зараз завали будуть розчищені. Є вціліли», – розповів радник міського голови Петро Андрущенко. Скільки було жертв, поки не відомо.

 

Russische Streumunition soll mehrere Zivilisten getötet haben [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 17.03.2022, 15:40. – Режим доступу: https://bit.ly/3vx4h45 (дата звернення: 29.04.2022). – Загол. з екрана.

За даними правозахисної організації «Human Rights Watch», під час війни в Україні російські війська неодноразово застосовували касетні боєприпаси в порушення міжнародного права. Згідно з повідомленнями, минулої неділі в густонаселеному місті Миколаєві було вбито дев’ять мирних жителів, що стояли в черзі до банкомату.

 

 

18.03.2022 р.

Schwerer Angriff bei Lwiw, Ukraine verteidigt Dörfer um Kiew, Nato betont Einigkeit [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 18.03.2022, 13:39. – Режим доступу: https://bit.ly/3vwcyoM  (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Атаки російських військ тривають. Після вибуху театру, який використовувався як укриття в українському місті Маріуполь, кількість жертв досі невідома. За словами уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Людмили Денісової, бомбосховище будівлі вижило після обстрілу, а деякі «дорослі та діти» врятувалися живими. Роботи з доступу до підвалу тривали. За оцінками, близько тисячі людей шукали притулок у підвалі театру. Вранці біля західноукраїнського міста Львова прогриміли сильні вибухи. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив український експерт з безпеки Антон Геращенко. Вогонь і дим видно на околицях міста. Спостереження репортерів британських та польських ЗМІ свідчать про те, що в аеропорту міста приземлилося кілька підозрюваних російських крилатих ракет. «Ракети влучили в аеропорт Львова», – написав у Facebook міський голова Андрій Садовий.

 

19.03.2022 р.

 

Kämpfe um Flughafen bei Cherson, Selenskyj droht Russland – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 19.03.2022, 05:06. – Режим доступу: https://bit.ly/37PXM3n (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Президент України В. Зеленський вимагає від Росії територіальної цілісності України – і закликає до серйозних переговорів. Тим часом влада країни намагається евакуювати найбільш вразливі точки під Києвом. Особливо драматичною залишається ситуація в місті Маріуполь. Єврокомісія говорить про «апокаліптичні умови», яким піддаються люди в обложених містах.

 

Entschärfung russischer Kampfmittel wird laut ukrainischem Innenminister Jahre dauern [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 19.03.2022, 12:08. – Режим доступу: https://bit.ly/3kvyL04 (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

За словами міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського, для знешкодження нерозірваних боєприпасів, які запустила Росія , знадобляться роки. В інтерв’ю інформаційному агентству «AP» Д. Монастирський сказав, що його країні знадобиться допомога Заходу, щоб впоратися з складним повоєнним завданням, адже велика кількість російських снарядів і мін не розірвалася та знаходяться під завалами і становлять реальну загрозу.

 

«Wie vom Erdboden verschluckt» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 19.03.2022, 22:59. – Режим доступу: https://bit.ly/3OLIKMy (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Російські війська в суботу просунулися далі в обложений Маріуполь, який був спустошений після тижнів атак. Великий сталеливарний завод був паралізований під час запеклих боїв. Нові супутникові знімки також показують руйнування міського театру. За даними українських джерел, будівля зазнала нападу в середу та значною мірою зруйнована . У цьому Київ і Москва звинувачували один одного. За словами чиновників, на момент нападу в театрі перебували більше тисячі людей.

 

Tausende Zivilisten in Sicherheit gebracht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 19.03.2022. – Режим доступу: https://bit.ly/3vVC9Xp (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

За даними України та Росії, тисячі мирних жителів були евакуйовані з особливо спірних районів України. Понад 4100 людей втекли з обложеного портового міста Маріуполь у суботу, написав у Telegram заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко . Ще майже 2,5 тисячі мирних жителів були доставлені в безпеку з Київської та Луганської областей через так звані коридори евакуації. За даними обласного уряду, російські збройні сили посилили авіаудари по південному українському місті Миколаїв. Напади відбувалися так швидко, що не можна було підняти тривогу.

 

 

20.03.2022 р.

Suche nach Überlebenden in zerstörter Kaserne, Angriffe auf Charkiw – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 20.03.2022, 04:57. – Режим доступу: https://bit.ly/3vZeRja (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Після ракетного обстрілу російськими військами казарми в Миколаєві на півдні України помічники витягли з-під завалів щонайменше 50 загиблих і продовжили пошуки тих, хто вижив. Загалом у будівлі спали близько 200 солдатів, коли вдарили ракети, повідомляє Українська правда. Майже 60 поранених були доставлені до найближчих лікарень.

 

Ukraine richtet sieben Fluchtkorridore ein – das geschah in den letzten Stunden [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 20.03.2022, 15:40. – Режим доступу: https://bit.ly/3s3hSxT (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

На неділю заплановано сім коридорів евакуації – навколо Києва, Харкова та Маріуполя. Росія запустила крилаті ракети по Україні в Чорному та Каспійському морях.

 

Ukrainekrieg steuert auf «blutige Pattsituation» zu [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 20.03.2022, 18:36. – Режим доступу: https://bit.ly/3F4dZ0K (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Російські війська не просуваються, і тепер Україні загрожує війна з невеликим рухом, але багатьма жертвами. «Кривавий глухий глухий кут» імовірний і може тривати тижнями або місяцями, пишуть військові стратеги з американського аналітичного центру «Інститут вивчення війни» в нещодавньому аналізі. Інститут припускає такі російські цілі: завойовані території мають бути політично контрольовані, а війська також мають отримувати постачання та підкріплення.

 

Russland stellt Ukrainern in Mariupol Ultimatum [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 20.03.2022, 23:35. – Режим доступу: https://bit.ly/3ybpXEJ (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Керівник військового госпіталю в Запоріжжі надав SPIEGEL перші цифри про постраждалих після нападу на театр у Маріуполі . Він говорить про щонайменше дванадцятьох загиблих і 33 поранених. Близько двох десятків постраждалих перебувають на лікуванні у цивільній лікарні Запоріжжя. Ультиматум у Маріуполі: українські збройні сили в повністю зруйнованому портовому місті мають скласти зброю до 5 ранку, натомість Росія обіцяє відкрити коридори для евакуації мирного населення.

 

 

21.03.2022 р.

 

Explosionen in Kiew, abgelehntes Ultimatum für Mariupol – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 21.03.2022, 04:56. – Режим доступу: https://bit.ly/3MFUNJs (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Зараз війна в Україні заходить глухий кут. Радник голови Офісу Володимира Зеленського Олексій Арестович заявив, що ні в російської, ні в української сторони не вистачає сил, щоб повернути ситуацію в той чи інший бік. Міністр оборони США Ллойд Остін також заявив, що просування росіян застопорилося, через що зазнали «цілеспрямовані напади на міста та мирних жителів».

Українське керівництво категорично відхилило ультиматум, висунутий російськими військовими захисникам Маріуполя про капітуляцію. «Ні капітуляції, ні покладання зброї не буде», – сказала «Українській правді» віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук. Про це вже було повідомлено російській стороні. Натомість вона вимагала від російських військових відкрити гуманітарний коридор до міста. За інформацією українського уряду, близько 50 евакуаційних автобусів мають вирушити до Маріуполя в понеділок.

 

Ukraine meldet 115 getötete Kinder seit Kriegsbeginn [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 21.03.2022, 11:18. – Режим доступу: https://bit.ly/38F6mli (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

У війні в Україні все більше повідомлень про напади Росії на лікарні та школи. За даними України, щонайменше 115 дітей загинули, понад 140 отримали поранення. Про це вранці 21.03 повідомила Генпрокуратура.

 

Russische Raketen auf Einkaufszentrum – tote und verletzte Ukrainer [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 21.03.2022, 11:49. – Режим доступу: https://bit.ly/3F344IS (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Щонайменше вісім людей загинули внаслідок сильного вибуху в торговому центрі поблизу центру Києва. Камери спостереження зафіксували напад.

 

Entsetzen über Tod von KZ-Überlebendem bei Angriff auf Charkiw [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 21.03.2022, 19:44. – Режим доступу: https://bit.ly/3vxbMbf  (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Борис Романченко, який вижив у концтаборі, був убитий під час нападу в Харкові. Про це повідомляє Фонд меморіалів Бухенвальда і Міттельбау-Дори та український уряд. За даними фонду, Романченку було 96 років. Він пережив чотири концтабори під час нацистської епохи і довгий час був віце-президентом Міжнародного комітету Бухенвальд-Дора.

 

Sorge vor russischen Raketen – Bürgermeister Klitschko verkündet Ausgangssperre in Kiew [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 21.03.2022, 20:23. – Режим доступу: https://bit.ly/3LycSc5 (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

У Києві через російські обстріли знову вводиться комендантська година. Щонайменше вісім людей загинули в результаті нападу на торговий центр в столиці України. Росія стверджує, що будівля була складом зброї, і оголошує про використання більшої кількості гіперзвукових ракет. Володимир Зеленський не хоче приймати жодних ультиматумів від Москви. Німеччина планує не лише постачати Україні більше зброї, а й відігравати провідну роль у силах швидкого реагування ЄС.

 

 

22.03.2022 р.

 

USA gehen von vorsätzlichen Angriffen auf Zivilisten aus [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 22.03.2022, 02:02. – Режим доступу: https://bit.ly/3y5znkV (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

За даними уряду США, російські війська іноді спеціально націлюються на цивільних українців. Президент Джо Байден також пояснює, що глава Кремля стоїть спиною до стіни і розглядає можливість використання бойових хімічних речовин.

 

Warnung vor Chemiewaffeneinsatz, Selenskyj ruft zum Kampf auf – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 22.03.2022, 04:57. – Режим доступу: https://bit.ly/3vxNjm2 (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Російська армія в понеділок атакувала численні міста України. Надходили повідомлення про авіанальоти, зокрема, зі столиці Києва, другого за величиною міста Харкова на сході, портових міст Маріуполя та Одеси та Миколаєва на півдні. Із позитивного наявна інформація, за словами віце-прем’єр-міністра Ірини Верещук, загалом у понеділок сімома коридорами евакуації в безпечне місце було евакуйовано 8057 громадян, серед них було 3007 лише маріупольців.

 

Notbestattungen am Straßenrand [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 22.03.2022, 11:48. – Режим доступу: https://bit.ly/3s0qN2T (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

У підвалах Маріуполя люди шукають укриття від російських атак. Але що робити з мертвими? Деякі мешканці ховають померлих сусідів прямо біля вулиці.

 

Neef Ch. Hört auf mit dem Kapitulationsgerede! [Електронний ресурс] / Ch. Neef // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 22.03.2022, 20:23. – Режим доступу: https://bit.ly/3vwiIVW (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Навіть жорстока загарбницька війна Росії не приводить до тями німців, які розуміють Путіна: вони все ще вважають, що треба було сказати більше, і закликають Україну капітулювати. У статті висвітленні це дискусійне питання.

 

Kreml will Atomwaffen nur «bei existenzieller Bedrohung» einsetzen [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 22.03.2022. – Режим доступу: https://bit.ly/39jcDn4 (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

За словами прес-секретаря Кремля Дмитра Пєскова, російський напад на Україну йде «суворо за планом». Хід місії відповідає заздалегідь поставленим цілям, сказав Д. Пєсков в інтерв’ю телеканалу CNN. «Це важлива місія зі значними цілями», – сказав він. Загарбницьку війну Росії в Україні, яка триває вже майже місяць, уряд у Москві кваліфікує як «спецвійськову операцію», а не як війну. У зв’язку з війною в Україні, на думку Кремля, Росія буде використовувати ядерну зброю лише у разі «екзистенційної загрози» для Росії. «У нас є концепція внутрішньої безпеки, це добре відомо, – заявив речник Кремля Дмитро Пєсков та додав: –там можна прочитати всі причини застосування ядерної зброї». Ця заява, майже через чотири тижні після того, як Росія ввела свої сили в Україну, була на тлі побоювання Заходу, що конфлікт там може перерости у ядерну війну.

 

 

23.03.2022 р.

Heftige Kämpfe bei Charkiw, «sehr schwierige» Verhandlungen – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 23.03.2022, 05:05. – Режим доступу: https://bit.ly/3kADWeV (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Українські військові повідомляють про обстріли в Харкові та поблизу Рівного. Президент Зеленський запрошує Папу Франциска в Україну і розповідає про хід дипломатичних зусиль.

 

 

Odessa und Charkiw unter Beschuss, kremlnahe Zeitung meldet fast 10.000 tote russische Soldaten [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 23.03.2022, 08:04. – Режим доступу: https://bit.ly/3sr1ibB (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

У кількох українських містах ситуація погіршується. А російська газета коротко опублікувала нову кількість загиблих воїнів – вона значно перевищує офіційно. Тільки в місті Маріуполь, яке тижнями перебуває в облозі російських військ, за даними військової адміністрації, «наразі пошкоджено або зруйновано понад 80 відсотків інфраструктури». За словами В. Зеленського, російські солдати обстріляли демонстрантів в окупованому російськими військами південному місті Херсоні. Згідно з відеозаписами, щонайменше одна людина постраждала. Мер Києва Віталій Кличко заявив, що в результаті нальотів російської авіації на столицю з початку війни загинули 65 мирних жителів.

Russische Angriffe gehen weiter, neun Fluchtkorridore geplant [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 23.03.2022, 14:35. – Режим доступу: https://bit.ly/3vxh8Dn (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

В Україні тривають запеклі бої , за оцінками США та України, що російські війська мало просуваються через виснаження та проблеми з постачанням. Британські спецслужби бачать тактичну перебудову кремлівських військ. Тим часом Москва попереджає про миротворчу місію НАТО і звинувачує США у перешкоджанні переговорам з Києвом. Для порятунку мирного населення із конфліктних територій планується створити кілька коридорів евакуації. Мер Києва В. Кличко назвав напад Росії геноцидом.

 

Putins Angriff stockt, Nato setzt auf noch mehr Abschreckung [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 23.03.2022, 18:50. – Режим доступу: https://bit.ly/3kx1BwQ (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Навіть через чотири тижні після початку російського вторгнення в Україну війні не видно кінця. Понад десять мільйонів людей тікають з неї. Хоча бої тривають у багатьох місцях, російські війська досі не змогли взяти під контроль жодне з великих міст. У ситуаційному звіті британського міністерства оборони зазначено, що ситуація навколо столичного Києва «статична». Очевидно, російські війська намагалися перегрупуватися. На сході російські війська, очевидно, об’єднують свої формування навколо Харкова та Маріуполя. На південному заході російські війська продовжували просуватися до Одеси на Чорному морі, де знаходиться найбільший порт України. Ракетні обстріли зафіксовані в Миколаєві, Чернігівській області на північ від Києва та самій столиці.

 

Deutschland liefert 2000 Panzerfäuste an die Ukraine [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 23.03.2022, 19:43. – Режим доступу: https://bit.ly/38CUgt1 (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Німеччина поставила Україні ще 2000 базук. За інформацією Німецького прес-агентства, про це в середу звернулося до Федеральної ради безпеки Міністерство оборони. Збройні сили України вже отримали 1000 одиниць протитанкової зброї та 500 ракет «Стінгер» із запасів Бундесверу для оборони від Росії , а також 500 із близько 2700 ракет «Стріла» зі старих запасів.

 

 

24.03.2022 р.

 

Ukraine drängt russische Truppen zurück, USA sammeln Belege für Kriegsverbrechen – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.03.2022, 05:06. – Режим доступу: https://bit.ly/3ORLaJG (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Російська армія втрачає позиції під Києвом – це підтверджує Пентагон. Україна використовує програмне забезпечення для ідентифікації загиблих росіян. За даними Сполучених Штатів, з’являється все більше ознак цілеспрямованих нападів на мирних жителів.

 

Großbritannien will der Ukraine 6000 Raketen liefern [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.03.2022, 11:00. – Режим доступу: https://bit.ly/39jptli (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон пообіцяв додатково поставити українській армії 6 тисяч ракет у боротьбі з Росією. Крім того, його країна підтримає Україну ще 25 мільйонів фунтів (30 мільйонів євро) фінансової допомоги, заявив Джонсон у середу ввечері. На саміті НАТО і G7 у четвер у Брюсселі Джонсон також хоче закликати союзників «переключити швидкість» у конфлікті з Росією, повідомляє його офіс.

 

Putin soll bereits ein Fünftel seiner Kampftruppen verloren haben [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.03.2022, 11:02. – Режим доступу: https://bit.ly/3P0okzE (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Перед зустріччю в Брюсселі НАТО надала оцінку втрат Росії у війні проти України. Відповідно, стверджується, що Росія втратила майже п’яту частину своїх військових сил, надісланих в Україну, впродовж приблизно місячних боїв. Російські війська недооцінили, що українські війська так довго зможуть чинити опір – і в результаті зробили кілька стратегічних помилок. Це дозволило Заходу почати масові поставки зброї українським збройним силам.

 

Trauer in der Ruinenstadt [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.03.2022, 17:30. – Режим доступу: https://bit.ly/3vUIvpJ (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

Маріуполь ледь не зрівняли з землею. Люди, які там перебувають, живуть у драматичних умовах. Вони ховають своїх померлих у імпровізованих могилах.

 

Schröder: Krieg in Ukraine eine Konsequenz politischen Versagens [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 24.03.2022. – Режим доступу: https://bit.ly/3OIEPAd (дата звернення: 30.04.2022). – Загол. з екрана.

З точки зору колишнього канцлера Герхарда Шредера, «політична невдача» призвела до війни в Україні. Після падіння Берлінської стіни та припинення біполярності між Радянським Союзом та Сполученими Штатами «ми не створили архітектуру безпеки, яка б відображала цю змінену ситуацію, – сказав політик СДПН у четвер на конференції в Коджаелі, Туреччина. – І війна в Україні є одним із наслідків цього політичного провалу».

25.03.22

 

Russische Truppen teils zurückgezogen, Vorbereitung neuer Offensive – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.03.2022, 05:15. – Режим доступу: https://bit.ly/3KO0DqL (дата звернення: 02.05.2022). – Загол. з екрана.

За даними українських Збройних сил, частина російських військ виведена на північний схід України після великих втрат. Про це повідомляє Генштаб України у звіті про ситуацію. Відповідно, спостерігається відхід окремих російських підрозділів за російський кордон після втрати більше половини особового складу.

У той же час російські підрозділи продовжуватимуть блокувати друге за величиною місто Харків та місто Суми. Під Ізюмом на Харківщині російські війська готувалися до нового наступу. Російській армії частково вдається підтримувати сухопутне сполучення між Ростовською областю на кордоні з Україною та анексованим Росією Кримським півостровом.

 

Schröder nennt Krieg in Ukraine «Konsequenz politischen Versagens» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.03.2022, 09:11. – Режим доступу: https://bit.ly/37iADGj (дата звернення: 02.05.2022). – Загол. з екрана.

Колишній канцлер і газовий лобіст Герхард Шредер зазначає, що Росія і Захід зробили багато помилок – це призвело до нападу В. Путіна на Україну. Після падіння Берлінської стіни та припинення біполярності між Радянським Союзом і Сполученими Штатами «ми не створили архітектуру безпеки, яка б відображала цю змінену ситуацію, – сказав політик СДПН у четвер на конференції в Коджаелі (Туреччина). – І війна в Україні є одним із наслідків цього політичного провалу».

 

Breithut J. Ukraine will tote russische Soldaten mit Gesichtserkennung identifizieren [Електронний ресурс] / J. Breithut // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.03.2022, 19:35. – Режим доступу: https://bit.ly/39H5ldd (дата звернення: 02.05.2022). – Загол. з екрана.

Україна покладається на суперечливу американську компанію Clearview AI. Дослідник з етики застерігає від використання її технології розпізнавання обличчя на війні.

 

Zwölf russische Nationalgardisten verweigerten offenbar Ukraine-Invasion – nun klagen sie vor Gericht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.03.2022, 21:35. – Режим доступу: https://bit.ly/3vMOhed (дата звернення: 02.05.2022). – Загол. з екрана.

За словами російських правозахисників, до суду подали 12 бійців російської нацгвардії, які відмовилися від маршу вторгнення в Україну. Про це заявив голова російської правозахисної групи «Агора» Павло Чіков англійській газеті «The Times».

 

Frankreich, Türkei und Griechenland planen Evakuierungsmission für Mariupol [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 25.03.2022. – Режим доступу: https://bit.ly/39GJXoo (дата звернення: 02.05.2022). – Загол. з екрана.

Франція оголосила про спільну ініціативу з Туреччиною та Грецією щодо евакуації обложеного українського міста Маріуполь. Три країни хочуть розпочати «гуманітарну місію з евакуації всіх тих, хто хоче покинути Маріуполь», як заявив президент Франції Еммануель Макрон у п’ятницю ввечері після саміту ЄС у Брюсселі. Він знову поговорить з главою Кремля Володимиром Путіним протягом наступних 48-72 годин, «щоб уточнити деталі».

 

26.03.2022

 

 

Erneuter Kampf um Cherson, Angriff auf ukrainisches Luftwaffen-Hauptquartier – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 26.03.2022, 05:30. – Режим доступу: https://bit.ly/3MVaNaI (дата звернення: 03.05.2022). – Загол. з екрана.

Штаб ВПС України у Вінниці на заході країни потрапив під обстріл кількох російських крилатих ракет. Деякі з шести ракет були збиті при наближенні, решта влучили в будівлю, повідомляє керівництво ВПС на своїй сторінці у Facebook. Це призвело до «значної шкоди» інфраструктурі.

Тим часом українські війська намагаються відвоювати у росіян ключове південне місто Херсон, за словами високопоставленого представника міністерства оборони США. Російські військові більше не мають такого жорсткого контролю над містом, як раніше, тому Херсон тепер знову класифікується як «спірна територія», сказав чиновник Пентагону.

 

Der furchtbare Preis des Krieges [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 26.03.2022, 10:17. – Режим доступу: https://bit.ly/3MSRqin (дата звернення: 03.05.2022). – Загол. з екрана.

Крізь фотооб’єктив подана реальність війни… Дитяча реанімація, забарикадована мішками з піском. Розруха в колись процвітаючих містах. І кладовище пам’яті жертв російського вторгнення.

 

Medwedew droht mit der Atombombe [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 26.03.2022, 16:10. – Режим доступу: https://bit.ly/3kHG84u (дата звернення: 03.05.2022). – Загол. з екрана.

Колишній президент Росії Д. Медведєв знову згадав про застосування ядерної зброї – за певних обставин. Схоже занепокоєння висловив і міністр оборони С. Шойгу.

 

 

27.03.2022 р.

 

«Die Ukraine kann russische Raketen nicht mit Schrotflinten abschießen» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 27.03.2022, 12:10 – Режим доступу: https://bit.ly/3yc3yHg (дата звернення: 03.05.2022). – Загол. з екрана.

Київ терміново вимагає від Заходу важкого озброєння – на цьому ще раз наголосив Президент України В. Зеленський. Без танків і винищувачів російську армію навряд чи можна було б відкинути.

 

Russland beschießt Reaktor, Selenskyj spricht von «Selbstmordpolitik» – das geschah in der Nacht [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 27.03.2022, 12:11. – Режим доступу: https://bit.ly/3MQRPC3 (дата звернення: 03.05.2022). – Загол. з екрана.

Запеклі бої йдуть і в сусідній Харківській області. Ядерний дослідницький реактор у Харкові знову потрапив під артобстріл, повідомляють українські ЗМІ. За даними Держатомнагляду, у суботу в реактор обстріляли, повідомляє «Українська правда».

 

«So behandelt man nicht einmal einen Hund oder eine Katze, wenn sie stirbt» [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 27.03.2022, 20:57. – Режим доступу: https://bit.ly/383yCOS (дата звернення: 03.05.2022). – Загол. з екрана.

Втрати російської армії сильно різняться залежно від джерела. Президент України Зеленський в інтерв’ю незалежним російським журналістам поскаржився, що Росія не хоче повертати загиблих солдатів.

 

28.03.2022

«Symbol des Putinschen Faschismus»: Bundesländer wollen Verwendung des «Z»-Symbol unter Strafe stellen [Електронний ресурс].  – Електрон. дані. – Німеччина, 28.03.2022, 10:59. – Режим доступу: https://bit.ly/3OeQtCz (дата звернення:04.05.2022). – Загол. з екрана.

Біла літера «Z», яку часто можна побачити на російських танках та уніформі, стала провоєнним символом. У Німеччині також тепер можуть бути наслідки використання знаку. У кількох федеральних землях оголосили кримінальні покарання за використання російського символу «Z» у публічних місцях.

 

«Iron Dome» für Deutschland: Bundesregierung erwägt Anschaffung von Raketenschutzschild. Was kann der? [Електронний ресурс].  – Електрон. дані. – Німеччина, 28.03.2022, 13:26. – Режим доступу: https://bit.ly/3M7Ejtd (дата звернення:04.05.2022). – Загол. з екрана.

З огляду на війну в Україні та загрозу з боку Росії, федеральний уряд розглядає закупівлю протиракетного щита. Канцлер Олаф Шольц (СДПН) підтвердив міркування щодо придбання ізраїльської системи протиракетної оборони «Залізний купол» через загрозу з боку Росії. «Я можу сказати вам, що це, безперечно, одна з речей, які ми радимо – не дарма», – сказав Шольц у неділю ввечері в програмі ARD «Енн Уілл».

 

Sengling B. Sie helfen, wo sich kaum jemand hinwagt: Proliska rettet Menschen aus umkämpften Dörfern in der Ukraine [Електронний ресурс] / B. Sengling. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.03.2022, 13:40. – Режим доступу: https://bit.ly/3KPHlCn (дата звернення:04.05.2022). – Загол. з екрана.

З 2014 року українська організація «Проліска» опікується людьми, які проживають на Донбасі. Проліска мала там десять офісів, співробітники жили в Харкові та безпосередньо в постраждалих і часто частково зруйнованих селах. Зараз її співробітники ще й евакуюють людей із зруйнованих війною сіл на сході України.

 

Selenskyj spricht mit russischen Journalisten – Moskau verbietet Ausstrahlung des Interviews [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.03.2022, 14:13. – Режим доступу: https://bit.ly/3ruAtCG (дата звернення: 04.05.2022). – Загол. з екрана.

Президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю російським журналістам. У ньому він засуджує напади на українські міста. Уряд Москви заборонив трансляцію інтерв’ю.

 

Leben im zerbombten Charkiw: «Wir danken für jeden Tag, den wir am Leben geblieben sind» [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.03.2022, 16:01. – Режим доступу: https://bit.ly/3EgL2P0 (дата звернення:04.05.2022). – Загол. з екрана.

З початку війни в Україні російська армія обстрілює та бомбить цей багатоповерхівок із багатьма об’єктами соціального житла. Харків на північному сході країни є другим за величиною містом України, Салтівка знаходиться трохи більше ніж за 20 кілометрів від російського кордону. Місяць війни перетворив район Малахова на зруйноване місто-привид. На руїнах розбомбленого міста мешканці, що залишилися, намагаються вижити.

 

«Auch die schlimmen Situationen vermitteln»: stern-Bildredakteur über den Umgang mit Bildern aus dem Krieg [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.03.2022, 16:16. – Режим доступу: https://bit.ly/3M9SYUM (дата звернення:04.05.2022). – Загол. з екрана.

З першим номером журналу після початку війни «Stern» розширив свою рубрику «Картинки тижня» до восьми двосторінкових розворотів і показав широкоформатні фотографії з України. Відтоді «Stern» документує війну в Україні на численних подвійних сторінках.

 

«Ich verabscheue diesen Menschen zutiefst» – Helene Fischer zeigt sich solidarisch mit Ukraine [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.03.2022, 16:43. – Режим доступу: https://bit.ly/38NSVQ5 (дата звернення:04.05.2022). – Загол. з екрана.

Поп-співачка Хелен Фішер під час виступу на сцені під відкритим небом фестивалю «SnowpenAir», на зимовому спортивному курорті Гріндельвальд, зробила надзвичайно чіткі політичні заяви. Вона ненавидить російського президента, зазначила, серед іншого, на сцені – не називаючи імені Володимира Путіна.

 

Ex-Nato-Generalsekretär Rasmussen über Putin: «So gefährlich wie Hitler und Stalin» [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.03.2022, 17:31. – Режим доступу: https://bit.ly/3O8WvER (дата звернення:04.05.2022). – Загол. з екрана.

В інтерв’ю «Berlingske» колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен порівняв Путіна з Адольфом Гітлером і Йосипом Сталіним. «Я ніколи не думав, що скажу це, але я думаю, що Путін такий же поганий, як Сталін і Гітлер.

 

Rybak А. Verbandschef der ukrainischen Landwirte: «Im Norden und Südosten wird es schwierig. Da liegen Leichen auf den Feldern» [Електронний ресурс] / А. Rybak. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.03.2022. – Режим доступу: https://bit.ly/3KQHDZu (дата звернення:04.05.2022). – Загол. з екрана.

Олексій Лісіца – фермер і голова великої сільськогосподарської асоціації в Україні говорить про те, що він уже декілька днів не може дістатися до своєї ферми з понад тисячею корів, а також про цьогорічний урожай і відчайдушні пошуки солярки та добрив.

 

Wurde Abramowitsch bei Friedensverhandlungen vergiftet? Ukraine weist Bericht zurück [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.03.2022, 17:49. – Режим доступу: https://bit.ly/37T5HfM (дата звернення:04.05.2022). – Загол. з екрана.

В Україні учасники переговорів про припинення війни з Росією спростували інформацію про отруєння. Україна відкинула повідомлення про отруєння олігарха Романа Абрамовича та українських учасників мирних переговорів Усі члени переговорних груп працюють у штатному режимі, повідомив у понеділок український переговорник Михайло Подоляк, повідомляють місцеві ЗМІ. «В інформаційному секторі зараз багато спекуляцій, різних версій змов та елементів тієї чи іншої інформаційної гри».

 

Ukraine erobert offenbar Gebiete zurück und beklagt Verhinderung von Fluchtkorridoren [Електронний ресурс] // Spiegel. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.03.2022, 20:11. – Режим доступу: https://bit.ly/383yCOS (дата звернення: 04.05.2022). – Загол. з екрана.

На 33-й день незаконної російської загарбницької війни українські військові претендують на завоювання території. У той час як ситуація в обложеному портовому місті Маріуполь, очевидно, стає дедалі драматичнішою, Київ звинувачує ворога у тому, що він перешкоджає створенню коридорів евакуації шляхом можливих «провокацій» на маршрутах. Москва оголошує обмеження в’їзду для громадян «недружніх» країн, а G7 відмовляється оплачувати рахунки за газ в рублях.

 

Tag 33 im Ukraine-Krieg – das ist geschehen [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 28.03.2022, 23:31. – Режим доступу: https://bit.ly/37QYSLK (дата звернення: 04.05.2022). – Загол. з екрана.

Загарбницька війна Путіна в Україні триває вже більше місяця. Зростає кількість жертв серед мирного населення. Найважливіші речі з першого погляду:

 • США перекинули до Німеччини літаки радіоелектронної боротьби
 • Влада: 5000 загиблих у Маріуполі
 • Київ: Не можна відкрити гуманітарні коридори
 • Кілька федеральних земель хочуть вжити заходів проти символу «Z».
 • Російські війська, очевидно, хочуть прорвати оборону під Києвом
 • Нові пожежі на руїнах Чорнобильської АЕС
 • Київ звинувачує Росію в «нелюдській тактиці».

 

 

29.03.22

 

«Hier kann ich nirgendwo leben»: Verzweiflung der Einwohner von Mariupol wächst [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 29.03.2022, 11:57. – Режим доступу: https://bit.ly/37SVqjA (дата звернення:05.05.2022). – Загол. з екрана.

Маріуполь знаходиться під сильним обстрілом в українській війні. Тим не менш, сотні тисяч людей, ймовірно, все ще застрягли в місті. Зараз мешканці повідомляють, як вижили в обложеному та обстріляному місті.

 

Tödliche Gefahr im Schwarzen Meer: Seeminen in türkische und rumänische Gewässer getrieben [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 29.03.2022, 12:08. – Режим доступу: https://bit.ly/3xwWoNx (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Туреччина та Румунія знешкодили кілька морських мін у своїх водах. Вибухові пристрої становлять серйозну загрозу судноплавству в Чорному морі. Міністерство оборони Румунії повідомило, що рибалки виявили вибуховий пристрій, який плавав у воді приблизно в 70 кілометрах від узбережжя країни.

 

«Ich entschuldige mich nicht dafür»: Biden bleibt bei umstrittenem Putin-Kommentar [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 29.03.2022, 13:05. – Режим доступу: https://bit.ly/3vnKbaZ (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Президент США Джо Байден захистив свою заяву про те, що президент Росії Володимир Путін «не може залишитися при владі» через війну в Україні.

 

Schmitz S. Moskau und Kiew verhandeln wieder: Warum Militärexperte Masala nicht mit einem raschen Kriegsende rechnet [Електронний ресурс] / S. Schmitz. – Електрон. дані. – Німеччина, 29.03.2022, 13:21. – Режим доступу: https://bit.ly/3vhfBzU (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Військовий експерт Карло Масала не очікує, що нові переговори між Росією та Україною в Стамбулі приведуть до швидкого завершення війни. Масала у вівторок у Stern-подкасті «Україна – ситуація» заявив, що з технічних питань може бути рух. Проте швидкого прориву в переговорах він не очікує.

 

Holdmann H. Russlands Vormarsch stockt: stern-Experte erklärt, wie Putin seine Taktik jetzt ändern könnte [Електронний ресурс] / H. Holdmann, G. Kramper. – Електрон. дані. – Німеччина, 29.03.2022, 15:13. – Режим доступу: https://bit.ly/3rvf2kY (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Повені під Києвом, використання гіперзвукових ракет та загрози ядерних ударів – війна в Україні вирує зброєю та на словесному рівні вже тижнями. Військовий експерт Гернот Крампер аналізує останні події та пояснює, які цілі насправді може переслідувати Путін.

 

Russland kündigt Drosselung der Angriffe an – angeblich Fortschritte bei Friedensverhandlungen [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 29.03.2022, 17:46. – Режим доступу: https://bit.ly/3jJHknC (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Чи настане поворотний момент на 34-й день війни? Скептицизм доречний, але Москва оголосила, що бойові дії під Києвом і Черніговом будуть зменшені. Попри це, кажуть, що так звана військова операція в Україні триває.

 

Sengling B. Wie eine Festung trotzt Kiew dem Krieg. Und die Wut hier ist größer als die Angst [Електронний ресурс] / B. Sengling. – Електрон. дані. – Німеччина, 29.03.2022. – Режим доступу: https://bit.ly/3jG5FdS (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Головною метою російської армії є столиця України. Але поки що місто витримало атаку. Як поживають інші місцеві жителі? Ці теми висвітленні у статті Беттіни Сенлінг.

 

Mehr als 500 Milliarden Euro: Ukraine beziffert Schäden durch russische Invasion [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 29.03.2022, 20:11. – Режим доступу: https://bit.ly/3KQ1193 (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Після п’яти тижнів війни руйнування в Україні є величезними: українська влада надала оцінки, які призначені для кількісної оцінки економічних витрат. В. Зеленський готовий піти на компроміс для подальших переговорів.

 

Das war Tag 34 im Ukraine-Krieg [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 29.03.2022, 23:35. – Режим доступу: https://bit.ly/3xwBaiH (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Загарбницька війна Путіна в Україні триває вже більше місяця. Росія контролює частину країни на півночі, сході та півдні, але стикається з запеклим опором. Україна повідомляє про успіхи в контратаках у деяких районах – наприклад, на київському передмісті Ірпінь, яке знову в руках України, повідомила влада.

 

30.03.2022

 

Evakuierung aus Ukraine: Tochter und Mutter wiedervereint – doch kranker Vater muss zurückbleiben [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 30.03.2022, 08:47. – Режим доступу: https://bit.ly/3ElBuC5 (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Війна в Україні за лічені хвилини розриває сім’ї та знищує всі засоби існування. Коли з Ірпіня прибуває колона біженців, переселенці зі сльозами розповідають про свої драматичні долі. Про це повідомляє кореспондент NTV Кавіта Шарма.

 

Optimistische Töne nach Verhandlungen, Skepsis beim russischen Truppenabzug: Das sagt Präsident Selenskyj [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 30.03.2022, 11:30. – Режим доступу: https://bit.ly/3OfJMAc (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Російські війська частково відходять, але Президент В. Зеленський не вірить, що війна закінчилася, проте В. Зеленський переконаний, що Україна може розраховувати на конкретний результат переговорів.

 

Bericht: Abramowitsch erhielt von Selenskyj handgeschriebene Botschaft an Putin – der reagierte wütend [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 30.03.2022, 11:36. – Режим доступу: https://bit.ly/3rtlMjc (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

На початку місяця в переговорах у Києві брав участь і російський олігарх Роман Абрамович. Як повідомляє «British Times», Абрамович отримав рукописне послання від президента України  Володимира Зеленського . Кажуть, що в ньому В. Зеленський назвав свої умови миру з Росією. Однак, як повідомляє «Times», російський президент відреагував зневажливо.

 

Russische Truppen ziehen aus Vororten Kiews ab: Volle Konzentration auf die Ostrukraine? [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 30.03.2022, 12:55. – Режим доступу: https://bit.ly/3uKAhkI (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Останній раунд переговорів між Росією та Україною натякає на надію, але є також скептицизм та попередження. Обіцяний виїзд навколо Києва міг бути лише підготовкою до чергового великого наступу.

 

Leitner Ch. Österreich gibt sich neutral, erweckt aber einen anderen Eindruck. Auf wessen Seite steht das Land? [Електронний ресурс] / Ch. Leitner. – Електрон. дані. – Німеччина, 30.03.2022, 13:11. – Режим доступу: https://bit.ly/3M7qsTY (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

В українській війні Австрія імітує Швейцарію. Навіть В. Зеленському не дозволено виступати перед парламентом, тому що в Альпійській республіці нейтралітет – це все. Але чи виправдає країна свої вимоги?

 

Martini T. Einberufung steht kurz bevor: Russland will anscheinend Wehrpflichtige in die Ukraine schicken [Електронний ресурс] / T. Martini. – Електрон. дані. – Німеччина, 30.03.2022, 17:43. – Режим доступу: https://bit.ly/3OizMGc (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

У Росії чоловіки у віці від 18 до 27 років за законом зобов’язані проходити військову службу. Як свідчать документи російського уряду, невдовзі молоді солдати можуть поїхати в Україну.

 

Russland kündigt Feuerpause für Mariupol an. Das war Tag 35 [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 30.03.2022, 23:47. – Режим доступу: https://bit.ly/3jGLuwf (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Загарбницька війна Путіна в Україні триває вже більше місяця. День 35, найважливіші речі з першого погляду:

 • Росія оголосила про припинення вогню в Маріуполі
 • Федеральний уряд оголошує рівень завчасного попередження для плану аварійної ситуації з газом
 • Київ розглядає виведення російських військ лише як перегрупування
 • Україна: на південному сході країни заплановано три гуманітарних коридори
 • ООН: понад чотири мільйони людей втекли з України

 

31.03.2022

 

Russland kündigt Feuerpause für Mariupol an [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 31.03.2022, 07:12. – Режим доступу: https://bit.ly/3KMxbCw (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Вранці в Маріуполі має набути чинності режим припинення вогню. Це має дати можливість евакуації з портового міста на півдні України у четвер.

 

Russische Truppen ziehen sich offenbar von Atomruine Tschernobyl zurück [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 31.03.2022, 08:47. – Режим доступу: https://bit.ly/3EhgOLA (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Російські солдати залишають Чорнобильську зону, повідомив про це в середу представник міністерства оборони США: «Ми думаємо, що вони їдуть. Я не можу сказати, що вони всі пішли».

 

Klößer S. Achtung, diese manipulierten Videos von Putin und Selenskyj sind Kriegspropaganda [Електронний ресурс] / S. Klößer. – Електрон. дані. – Німеччина, 31.03.2022, 09:03. – Режим доступу: https://bit.ly/3vkCMcA (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Путін оголошує про перемогу над Україною, а В. Зеленський закликає людей скласти зброю. Два відео, які швидко поширилися. Хакери маніпулювали ними, щоб поширювати дезінформацію. Наскільки небезпечні дипфейки як пропагандистська зброя на війні?

 

Kampfspuren, Schutt, Ruinen: Aufnahmen zeigen das Ausmaß der Zerstörung in Irpin [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Німеччина, 31.03.2022, 09:51. – Режим доступу: https://bit.ly/3xBMRVv (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Коли просування російських військ на Київ зупинилося, Ірпінь сильно бомбили. Подані фотоматеріали, що висвітлюють масштаби руйнувань.

 

Bakir D. Fleischkonzern Tönnies stoppt Anwerbung ukrainischer Flüchtlinge direkt an der Grenze [Електронний ресурс] / D. Bakir. – Електрон. дані. – Німеччина, 31.03.2022, 16:15. – Режим доступу: https://bit.ly/3Eireup (дата звернення:05.05.2022). – Загол. з екрана.

Через війну через польський кордон уже втекли майже два з половиною мільйони українців. Бійня «Tönnies» хотіла б використовувати деяких з них як робітників на своїх фабриках. Але те, як робилися спроби вербування, викликало критику – було припинено цю практику.

 

Mühling J. Augenzeugen berichten von Widerstand und Verzweiflung inmitten der Hölle [Електронний ресурс] / J. Mühling, J. Ch. Wiechmann, B. Sengling. – Електрон. дані. – Німеччина, 31.03.2022. – Режим доступу: https://bit.ly/3xuFaQI (дата звернення:05.05.2022). – Загол. з екрана.

Війна проти мирного населення є нещадною, особливо на сході країни. Викладені історії людей, які борються за виживання.

 

Scheuble L. «Werden auf keinen Fall schweigen»: Berichte über sexuelle Gewalt durch russische Soldaten nehmen zu [Електронний ресурс] / L. Scheuble. – Електрон. дані. – Німеччина, 31.03.2022, 19:30. – Режим доступу: https://bit.ly/3M8I6GR (дата звернення:05.05.2022). – Загол. з екрана.

З початком війни в Україні почастішали повідомлення про сексуальне насильство з боку російських солдатів. Особливо драматичний випадок під Києвом викликає міжнародну сенсацію. Міністр закордонних справ України говорить про військові злочини.

 

Drewello M. «Atemberaubendes Maß an Dilettantismus»: Warum sich russische Truppen mit Zweigen und Teppichen tarnen [Електронний ресурс] / M. Drewello. – Електрон. дані. – Німеччина, 31.03.2022, 20:26. – Режим доступу: https://bit.ly/3M742Sx (дата звернення: 05.05.2022). – Загол. з екрана.

Росія значно перевершує Україну у військовому плані. Тим не менш, російська армія має великі проблеми у війні проти сусідів. Це також відбивається на їх камуфляжі. Російські війська в Україні намагалися сховати танки та іншу бронетехніку за допомогою гілля, соломи і навіть килимів, щоб уникнути виявлення та нападу, повідомляє «The Washington Post».

 

01.04.2022

Ukraine: Russische Soldaten aus Tschernobyl abgezogen [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.04.2022, 01:16. – Режим доступу: https://bit.ly/3lbP6ai (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Після тижнів окупації російські збройні сили покинули руїни Чорнобильської АЕС, взявши з собою заручників, за даними українських джерел.

 

Kruse N. Bundesregierung bietet «Sicherheitsgarantien» für Ukraine – was genau bedeutet das? [Електронний ресурс] / N. Kruse // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.04.2022, 08:38. – Режим доступу: https://bit.ly/3wrVRu1 (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Олаф Шольц та Анналена Бербок можуть уявити, як надати Україні гарантії безпеки. Що це означає? Чи була б Німеччина готова взятися за зброю в разі потреби? США і Франція помітно маломовні.

 

Magnete ziehen Metall aus Wunden: Ukrainisches Militärkrankenhaus zeigt harten Kriegsalltag [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.04.2022, 10:06. – Режим доступу: https://bit.ly/3LiRfMe (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Сотні тисяч українців виступають проти російської загарбницької війни. У військовому госпіталі в українському місті Запоріжжя лікують найважчі поранення. Подано відеоматеріал про важкі будні клініки.

 

Russland wirft Ukraine erstmals seit Kriegsbeginn Luftangriff auf russisches Gebiet vor [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.04.2022, 11:15. – Режим доступу: https://bit.ly/3NfENOz (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

За російською інформацією, Україна за допомогою військових вертольотів атакувала склад пального в Білгороді, Російська Федерація, неподалік кордону. Вперше з початку війни 24 лютого Росія звинуватила Україну в авіаударі по території Росії. За словами джерел, у п’ятницю два українських військових гелікоптери обстріляли склади пального. Перед атакою гелікоптери пролетіли над кордоном з Росією на малій висоті. Внаслідок вибуху на резервуарному парку постраждали двоє робітників. Частину міста, що знаходиться поблизу кордону з Україною, евакуювали. Російська нафтова компанія «Роснефть», якій належить паливний склад, повідомила, що пожежа була, але постраждалих немає. Ніяких подробиць інциденту компанія не повідомила.

 

Wüstenberg D. DDR-Schützenpanzer für die Ukraine – Bundesregierung gibt ihr Go [Електронний ресурс] / D. Wüstenberg // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.04.2022, 13:59. – Режим доступу: https://bit.ly/3lezuTE (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Федеральний уряд схвалив поставку в Україну бронетранспортерів. Речник Федерального міністерства оборони підтвердив відповідне повідомлення газети «Welt» інформаційному агентству DPA. Відповідно, українські ЗСУ мають отримати 56 бойових броньованих машин типу «ПбВ-501» (раніше «БМП-1»). Транспортні засоби спочатку були зі складу Національної народної армії НДР і спочатку перейшли у володіння Бундесверу разом з німецькою єдністю.

 

Kramper G. RGW90 – Ukraine bekommt weitere 2650 Panzerabwehrwaffen aus Deutschland [Електронний ресурс] / G. Kramper // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 01.04.2022, 18:27. – Режим доступу: https://bit.ly/3lbhZUa (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Після Panzerfaust 3 Україна отримає від Німеччини 2650 одиниць протитанкової зброї RGW90. Хоча Panzerfaust постачався зі складу Бундесверу, RGW90 поставляється безпосередньо від виробника Dynamit Nobel Defense (DND). Нобель також виготовляє Panzerfaust 3. Обидві системи не є протитанковими керованими ракетами, які незалежно відстежують свою ціль, як Javelin, TOW або старіша система Milan.

 

02.04.2022

Selenskyj: Lage im Osten äußerst schwierig – kündigt aktivere Verteidigung an [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.04.2022, 11:49. – Режим доступу: https://bit.ly/3wtne6P (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Конвой Міжнародного Червоного Хреста хоче зробити чергову спробу евакуації мирного населення з обложеного порту Маріуполя. У п’ятницю команді МКЧХ довелося припинити рятувальну операцію, спрямовану на супроводження колони з 54 українських автобусів та приватних автомобілів з міста. Евакуацію з Маріуполя схвалили обидві сторони, йдеться у повідомленні МКЧХ. За словами віце-прем’єр-міністра України, на суботу заплановано сім гуманітарних коридорів для евакуації людей з обложених районів. У суботу ввечері повідомлялося про напади росіян з інших регіонів. Ситуація на сході країни залишається надзвичайно важкою, заявив президент України Володимир Зеленський у телевізійному виступі. Російські війська висунулися на Донбас і Харків для підготовки нових ударів. На супутникових знімках у четвер видно виведення військової техніки та техніки з аеропорту Антонова на північний захід від Києва.

 

Papst Franziskus beklagt russischen Angriffskrieg gegen die Ukraine [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.04.2022, 13:46. – Режим доступу: https://bit.ly/3yFhlGD (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

На початку свого візиту на Мальту Папа Франциск різко розкритикував загарбницьку війну Росії проти України.

 

Ukraine: Armee gewinnt Kontrolle über «gesamte Region Kiew» zurück [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.04.2022, 20:37. – Режим доступу: https://bit.ly/3wrzS6A (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

За даними уряду, українська армія відновила повний контроль над регіоном навколо столиці Києва . «Від окупантів звільнено Ірпінь, Бучу, Гостомель та всю Київську область», – написала у суботу у Facebook заступник міністра оборони Ганна Маляр. Останніми днями російські війська відійшли з околиць Ірпіня та Бучі на північний захід від Києва після невдалої спроби оточити українську столицю. Передмістя було сильно пошкоджено за тижні боїв між українською армією та російськими військами.

 

Bartels T. Totalverlust in Kiew: Neue Fotos und Videos zeigen die zerstörte Antonow An-225 [Електронний ресурс] / T. Bartels // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 02.04.2022, 20:38. – Режим доступу: https://bit.ly/3yE8Rzn (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Після виведення російських військ з Київської області українці уважніше придивляються до районів, за які вже п’ять тижнів ведуться бої, зокрема міжнародного аеропорту Антонова на північний захід від Києва. Багато літаків було пошкоджено або знищено тут снарядами або вогнем. Більшість машин можна замінити. Є тільки один, який не відповідає: «Мрія» Антонов-225, «мрія» неба. Це був найдовший і найважчий літак у світі. Він міг транспортувати до 250 тонн вантажу у віддалені куточки. Льотчик Дмитро Антонов не сподівається, що пошкодження вдасться виправити. «Там була кабіна, прямо там. Нічого більше. Тільки три двигуни». «Мій сум невимовний. Два місяці тому я востаннє літав на «Мрії» на транспорті». Залишається з’ясувати, чи можна ще використовувати окремі частини знищеної «мрії» і чи знову підніметься в небо величний Ан-225. Українська державна компанія «Укроборонпром» у лютому повідомила, що «Мрія» загорілася під час атаки Росії.

 

03.04.2022

Kaufmann N. Wie die australischen Bushmaster-Panzerfahrzeuge der Ukraine helfen können [Електронний ресурс] / N. Kaufmann // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.04.2022, 10:26. – Режим доступу:  https://bit.ly/3MhAgeA (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

У війні з Росією, яка явно переважає у військовому плані , Україна залежить від усіх форм підтримки. Тому президент України Володимир Зеленський закликав австралійський парламент у четвер до подальших санкцій проти Росії. Зокрема, він попросив про поставку бронеавтомобілів Bushmaster, які використовуються в австралійській армії. За словами В. Зеленського, це допоможе зміцнити Збройні сили України. У п’ятницю прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон пообіцяв військову підтримку, а також доставку Bushmaster Україні.

 

Bilder des Schreckens nach Rückeroberung der Region um ukrainische Hauptstadt [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.04.2022, 11:17. – Режим доступу:  https://bit.ly/3Plde8v (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

З поверненням регіону навколо столиці Києва українська армія побачила картину жаху після тижнів боїв. У передмісті Бучі в суботу після відходу російської армії на вулицях були виявлені численні тіла, передають репортери AFP. У неділю з півдня країни, історичного прибережного міста Одеси, пролунали численні вибухи.

 

Michel: EU will Untersuchung von «Gräueltaten» in Kiewer Vororten unterstützen [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.04.2022, 12:49. – Режим доступу: https://bit.ly/38yVllT (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

ЄС хоче підтримати розслідування «звірств» російської армії в передмісті Києва. Президент ради Шарль Мішель був «шокований» фотографіями з міста Буча в Twitter у неділю і сказав про «різанину». ЄС допоможе «зібрати необхідні докази для переслідування в міжнародних судах». Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про «навмисну різанину» та закликав до посилення санкцій. Російська армія нещодавно відійшла в районі Києва. За даними української влади, тоді в Бучі знайшли майже 300 тіл.

 

Scholz wirft Russland «Kriegsverbrechen» vor und kündigt weitere Sanktionen an [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.04.2022, 19:11. – Режим доступу: https://bit.ly/38vyIyS (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Після повідомлень про вбивство численних мирних жителів під час російської окупації київського передмістя Бучі, канцлер Олаф Шольц (СДПН) оголосив про подальші санкції проти Москви.

 

Die Welt ist fassungslos über «die Hölle des 21. Jahrhunderts» – und Russland leugnet alles [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 03.04.2022, 20:18. – Режим доступу:  https://bit.ly/3Mjk3Wa (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

В українському місті Буча, що за 25 кілометрів на північний захід від столиці Києва, розгортається жахлива сцена після відступу російської армії. Бездиханні тіла можна побачити кожні кілька метрів на вулиці в маленькому містечку, населення якого колись налічувало 27 000 чоловік. Мер Києва Віталій Кличко говорить про геноцид.

 

04.04.2022

Westen bereitet nach Gräueltaten in Butscha verschärfte Sanktionen gegen Russland vor [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.04.2022, 12:45. – Режим доступу:  https://bit.ly/3MmNve2 (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Після звірств в українському місті Буча Захід готує жорсткіші санкції проти Росії. ЄС «терміново працюватиме над подальшими санкціями проти Росії», – заявив у понеділок верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель. Тим часом заклики до міжнародного розслідування імовірних російських військових злочинів у Бучі та інших частинах України ставали все гучнішими. Президент України Володимир Зеленський та уряд Польщі заговорили про геноцид проти мирного населення.

 

Krause T. «Haben auf jeden geschossen, den sie gesehen haben»: Augenzeugen schildern Massaker von Butscha [Електронний ресурс] / T. Krause // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.04.2022, 14:03. – Режим доступу: https://bit.ly/3Pol2Gj (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Відомо, що в Бучі російські солдати розстріляли кілька сотень мирних жителів. Зараз говорять перші очевидці, які пережили і пережили нібито військових злочинців.

 

Regeln wenige Wochen vor dem Krieg eingeführt: Russische Unterlagen zeigen detaillierte Pläne für Massengräber [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.04.2022, 16:05. – Режим доступу: https://bit.ly/3szDjqI (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Лише незадовго до війни в Україні – минулої осені – влада Росії встановила нові технічні стандарти щодо масових поховань. Зміни набули чинності 1 лютого – за три з половиною тижні до нападу на Україну. Так званий «ГОСТ» містить детальні інструкції щодо «невідкладного поховання трупів у мирний і воєнний час», зокрема глибину ями, відстань трун один від одного та прискорена «мінералізація трупів». Про це ЗМІ повідомляли наприкінці минулого року. Стандарт для масових поховань також може знадобитися в разі ворожого нападу або для цивільних цілей – наприклад, великого лиха чи пандемії. Однак це рішення було прийнято занадто пізно через пандемію корони. Тому деякі оглядачі підозрюють, що зміни можуть бути пов’язані з військовими злочинами в Україні. «Схоже, Росія запланувала швидку перемогу над українською армією, повну окупацію країни та геноцид, у тому числі лідерів українського громадянського суспільства, політиків, провідних діячів культури тощо», – інтерпретував експерт з України та екс-голова Фонд Генріха Бьолля в Києві Сергій Сумленний російські правила у Twitter.

 

Baerbock kündigt weitere Waffenlieferungen an die Ukraine an [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.04.2022, 17:14. – Режим доступу: https://bit.ly/3LfUzru (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Федеральний міністр закордонних справ Анналена Бербок оголосила про подальші поставки зброї в Україну через ймовірні звірства Росії в українській Бучі.

 

Gräueltaten in Butscha: Welche Optionen der Westen jetzt noch gegen Russland ziehen will [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.04.2022, 20:52. – Режим доступу: https://bit.ly/38sUOBW (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Звірства проти мирного населення на Київщині шокують світ. Очікується, що незабаром запровадять нові санкції Заходу проти Росії. Дискусія про негайне енергетичне ембарго також повертається в центр уваги.

 

Wiechmann J. Ch. Butscha ist kein Einzelfall: «Kriegstaktik der Russen ist es, Horror und Schrecken zu verbreiten» [Електронний ресурс] / J. Ch. Wiechmann // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 04.04.2022, 20:56. – Режим доступу: https://bit.ly/3FVZEnO (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Правозахисна організація «Human Rights Watch» задокументувала злочини проти мирного населення з початку війни. Режисер Венцель Міхальскі пояснює, як можна перевірити воєнні злочини та як притягнути винних до відповідальності.

 

05.04.2022

Das Massaker von Butscha – ein Kriegsverbrechen und seine Folgen [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 05.04.2022, 06:08. – Режим доступу: https://bit.ly/3LiSATh (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Знімки з української Бучі викликали великий жах на міжнародному рівні. У подкасті «Сьогодні важливо» репортер Гордіан Фріц розповідає про свою поїздку в цей район, а журналіст Ян-Крістоф Віхманн класифікує, що таке військові злочини.

 

So könnte Wladimir Putin vor Gericht gestellt werden [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 05.04.2022, 11:41. – Режим доступу: https://bit.ly/3ljYR6l (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Військові злочини в Бучі підігріли міжнародні заклики притягнути Володимира Путіна до відповідальності за ексцеси насильства. Але де і як можна було притягнути президента Росії та інших лідерів до відповідальності?

 

Schmitz S. Militärexperte Masala erwartet weitere Schreckensbilder aus dem Ukraine-Krieg [Електронний ресурс] / S. Schmitz // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 05.04.2022, 15:02. – Режим доступу: https://bit.ly/3sZSKJ1 (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Військовий експерт Карло Масала припускає, що воєнні злочини проти мирного населення в українському місті Буча не є поодиноким випадком і незабаром з’являться нові викриття.

 

Epp E. Trauer, Wut, Verzweiflung: So hat sich der Krieg in Selenskyjs Gesicht gegraben [Електронний ресурс] / E. Epp // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 05.04.2022, 17:03. – Режим доступу: https://bit.ly/3FQyuhO (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

До політичної кар’єри В. Зеленський навчався на юридичному факультеті, спочатку працював актором і коміком, але, незважаючи на успіхи на виборах, його тривалий час не сприймали серйозно в політиці. Але в українській війні він виріс до лідера, який заслужив міжнародну повагу. Володимира Зеленського бачать як героя, але український президент показує, які збитки завдає йому війна. Ніде це не було так яскраво, як у Бучі.

 

Kruse N. Grosny, Aleppo, Butscha: Immer die gleichen Vorwürfe an die russische Kriegsführung [Електронний ресурс] / N. Kruse // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 05.04.2022, 20:26. – Режим доступу: https://bit.ly/38woHRR (дата звернення: 11.05.2022). – Загол. з екрана.

Касетні бомби, невибіркові напади на мирних жителів, обстріли лікарень: дії Росії шокують, але вони повторюються вже багато років. «Те, що відбувається в Україні, є повторенням того, що ми бачили в Сирії», – заявила нещодавно генеральний секретар Amnesty Аньес Калламар. Лише портове місто Маріуполь нагадує долю Алеппо: обложене і розбомблене на руїни та попіл. Експерт Amnesty у Східній Європі Марі Стратерс каже: «Під час візиту в Україну наші слідчі задокументували «використання тієї ж тактики, що й у Сирії та Чечні».

 

06.04.2022

 

Scholz spricht von «Massaker» im ukrainischen Butscha [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 06.04.2022, 13:36. – Режим доступу: https://bit.ly/3MhCXwL (дата звернення: 12.05.2022). – Загол. з екрана.

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) звинуватив російських військових у скоєнні військових злочинів в українському місті Буча.

 

Krause T. Kriegsverbrechen in der Ukraine: So läuft die Verifikation des Massakers von Butscha [Електронний ресурс] / T. Krause // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 06.04.2022, 14:38. – Режим доступу: https://bit.ly/3PnUzc8 (дата звернення: 12.05.2022). – Загол. з екрана.

В інтерв’ю Андреас Грейель, керівник групи з верифікації в RTL, і Sternексперт з верифікації Мартін Тілє пояснюють на прикладі Буша, як перевіряються фотографії та відео з війни в Україні та як особисто розбираються з інколи жахливими записами.

 

Papst prangert Gräueltaten im Krieg in der Ukraine an [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 06.04.2022, 15:15. – Режим доступу: https://bit.ly/3sDGUDV (дата звернення: 12.05.2022). – Загол. з екрана.

Під час щотижневої аудієнції Папа Франциск засудив звірства під час війни в Україні і в цьому контексті також говорив про «Бучанську різанину». Він підняв український прапор, який йому прислали з міста, яке донедавна було окуповано російськими військами. Після відходу російської армії у Бучі знайшли зв’язані тіла, братську могилу та інші ознаки розстрілів мирних жителів. «Замість полегшення та надії останні новини війни в Україні принесли нові звірства, такі як Бучанська різанина. Жорстокості, які стають все більш жахливими, у тому числі проти мирного населення, беззахисних жінок та дітей. Це жертви, чия невинна кров йде на небо кричить і благає: зупиніть цю війну! Замовкніть гармати! Припиніть сіяти смерть і руйнування. Помолімось разом». Папа Римський сказав, що український прапор йому принесли у вівторок із мученицького передмістя Києва Бучі. Росія заперечує звинувачення у звірствах її військами проти мирного населення Бучі та говорить про інсценування.

 

«Ermordung von Zivilisten ist ein Kriegsverbrechen» – Scholz macht Russland für Butscha-Massaker verantwortlich [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 06.04.2022, 18:44. – Режим доступу: https://bit.ly/3wutJGL (дата звернення: 12.05.2022). – Загол. з екрана.

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) звинуватив російських військових у скоєнні військових злочинів в українському місті Буча. Російські солдати «вчинили там розправу над українським мирним населенням, включаючи дітей, жінок і старих», – сказав Шольц у заяві перед питанням в Бундестазі. «Вбивство цивільного населення є військовим злочином». «Жахливі картини з Бущі дуже потрясли нас усіх», – сказав О. Шольц.

 

Russlands Aussagen zu Leichen in Butscha medizinisch nicht haltbar [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 06.04.2022, 18:44. – Режим доступу: https://bit.ly/3PpVCZd (дата звернення: 12.05.2022). – Загол. з екрана.

Росія продовжує заперечувати будь-яку відповідальність за вбивства мирного населення в українському місті Буча. Говорить, що фотографії є «інсценуванням» і «провокацією» з боку України. Перевірка фактів це спростовує.

 

Kiew ruft Menschen in der Ostukraine zum sofortigen Verlassen der Region auf [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 06.04.2022, 20:28. – Режим доступу: https://bit.ly/3ldtOJz (дата звернення: 12.05.2022). – Загол. з екрана.

Київ закликав жителів Сходу України негайно покинути регіон через побоювання великого наступу Росії. Це має статися «зараз», інакше люди там ризикують загинути, пояснила в середу в Telegram віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук. З огляду на недавні дії Росії, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг побачив «нагальну потребу» у подальших постачаннях зброї Україні. Канцлер Олаф Шольц (СДПН) оголосив про подальші поставки в середу.

 

Selenskyj: Russland blockiert Zugang zu Mariupol zur Verschleierung «tausender» Opfer [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 06.04.2022, 22:04. – Режим доступу: https://bit.ly/39mgOyA (дата звернення: 12.05.2022). – Загол. з екрана.

Президент України Володимир Зеленський звинуватив Росію в блокуванні гуманітарного доступу до міста Маріуполь, яке вже кілька тижнів перебуває в облозі, щоб приховати «тисячі» жертв.

 

07.04.2022

 

Sengling B. Ein Frontbericht: Charkiw – die Stadt der Unbeugsamen [Електронний ресурс] / B. Sengling // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 07.04.2022, 20:12. – Режим доступу: https://bit.ly/3sHFs3m (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

Мегаполіс Харків піддається жорстоким бомбардуванням з початку війни. Але навіть після шести тижнів війни десятки тисяч людей все ще тримаються в бункерах і підвалах, твердо налаштовані не віддавати своє місто.

 

Selenskyj: Situation in Borodjanka «viel schrecklicher» als in Butscha [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 07.04.2022, 23:26. – Режим доступу: https://bit.ly/3LuJWRw (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

Президент України Володимир Зеленський назвав ситуацію в місті Бородянка після виведення російських військ руйнівною. Ситуація в місті «набагато жахливіша», ніж у Бучі, яку кілька днів тому відбили українські війська, сказав В. Зеленський у відеозверненні до співвітчизників у четвер.

 

 

08.04.2022

 

Drewello M. Wie Russland seine Strategie ändert und was das für Folgen haben könnte [Електронний ресурс] / M. Drewello // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 08.04.2022, 06:30. – Режим доступу: https://bit.ly/3Ms75pf (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

Вторгнення Росії в Україну вступило в нову фазу. План президента Володимира Путіна завоювати столицю Київ та інші великі міста шляхом своєрідного бліцкригу та повалення уряду Володимира Зеленського провалився через запеклий опір української армії. Тоді Москва вивела свої війська з півночі та хоче зосередитися на Донбасі на сході України.

 

Rettungskräfte: Mindestens 35 Tote bei Angriff auf Bahnhof in Kramatorsk [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 08.04.2022, 11:36. – Режим доступу: https://bit.ly/3llfFtZ (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

За даними рятувальників , щонайменше 35 людей загинули в результаті нападу на залізничний вокзал у Краматорську на сході України. За даними залізничної компанії, щонайменше 100 постраждалих у п’ятницю, коли дві ракети потрапили на станцію, з якої тисячі людей зі сходу України протягом доби тікали на захід.

 

Kramper G. POM-3 Medaillon – Russland setzt smarte Minen ein, die kaum zu räumen sind [Електронний ресурс] / G. Kramper // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 08.04.2022, 12:04. – Режим доступу: https://bit.ly/382sDK8 (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

Під Харковом українські воїни знайшли російські протипіхотні міни нового, сучасного типу. Російський медальйон ПОМ-3 – розумна міна, оснащена датчиками. Що це означає? Звичайна міна зазвичай спрацьовує від тиску на поверхню. Протипіхотна міна вибухає, коли на неї наступають. Принаймні в більшості випадків такі міни також можна поєднувати з розтяжками та подібними механічними тригерами. POM-3, з іншого боку, оснащений сейсмічними датчиками, які реагують на кроки людини. Якщо міна виявляє людину поблизу, вона починає діяти.

 

Schmitz S. Militärexperte Masala: Ukraine könnte zu «Syrien in Europa» werden [Електронний ресурс] / S. Schmitz // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 08.04.2022, 12:52. – Режим доступу: https://bit.ly/3MtbiJf (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

Військовий експерт Карло Масала побоюється, що Україна надовго зануриться в хаос і насильство. Є загроза, що ми отримаємо «Сирію в Європі», – сказав К. Масала в п’ятницю в Stern- подкасті «Україна – ситуація». Він очікує нападів російських військ на сході країни, які можуть призвести до окопної війни. Це, у свою чергу, може призвести до зниження інтересу, бо «чим більше Російська Федерація зав’язана в Україні, тим слабшою стає армія, тим менше ризик нападу Російської Федерації на інші держави, і тим менше буде наша зацікавленість у цьому конфлікті», – сказав професор-політолог.

 

Bund beschließt Milliardenhilfen für deutsche Unternehmen wegen Ukraine-Kriegs [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 08.04.2022, 16:19. – Режим доступу: https://bit.ly/38xgEVc (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

Федеральний уряд підготував пакет допомоги компаніям, які особливо постраждали від наслідків російської загарбницької війни проти України. Заплановані широкі програми кредитування та гарантій, а також державні гранти в розмірі близько п’яти мільярдів євро, як оголосили міністр фінансів Крістіан Лінднер і міністр економіки Роберт Хабек. Основна увага приділяється енергоємним галузям.

 

«Ich sah blutüberströmte Menschen»: Russland bombardiert Flüchtlinge in Kramatorsk – Überlebende berichten [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 08.04.2022, 17:45. – Режим доступу: https://bit.ly/3wpBgri (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

Жорстокий напад стався близько 10.30, у той час, коли сотні біженців зібралися на вокзалі в Краматорську на сході України: губернатор Донецької області Павло Кириленко розповів про 50 загиблих у п’ятницю, серед яких п’ятеро дітей. Майже 100 людей отримали поранення. Росія заперечує будь-яку відповідальність і звинувачує Україну в нападі.

 

Scholz verurteilt «grausamen» Angriff auf Bahnhof von Kramatorsk [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 08.04.2022, 18:00. – Режим доступу: https://bit.ly/3LqbFTE (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

Канцлер ФРН Олаф Шольц (СДПН) шоковано відреагував на ракетний обстріл, в результаті якого загинули десятки людей на залізничному вокзалі в Краматорську на сході України.

 

Biden verurteilt Angriff auf Bahnhof von Kramatorsk als «schreckliche Gräueltat» [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 08.04.2022, 18:56. – Режим доступу: https://bit.ly/3yPhTcS (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

Президент США Джо Байден рішуче засудив ракетний обстріл залізничного вокзалу в Краматорську на сході України, в результаті якого загинули десятки людей.

 

Schillat F. Russland gesteht viele Tote ein. Wie hoch die Verluste wirklich sind, wird wohl Putins Geheimnis bleiben [Електронний ресурс] / F. Schillat // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 08.04.2022, 19:40. – Режим доступу: https://bit.ly/3ln67yx (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

Кремль визнав значні втрати у збройних силах. Однак досі невідомо, скільки російських солдатів насправді загинуло під час війни в Україні.

 

 

10.04.2022

 

Papst ruft zu Oster-Waffenruhe in der Ukraine auf [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 10.04.2022, 12:55. – Режим доступу: https://bit.ly/382yyyQ (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

Папа Римський Франциск закликав до припинення вогню в Україні з нагоди прийдешнього Великодня.

 

Bislang mehr als 1200 Tote in Region Kiew entdeckt – nach Angaben der Staatsanwaltschaft [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 10.04.2022, 16:30. – Режим доступу: https://bit.ly/3wsBrCw (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

За даними українських джерел, в районі Києва загинули понад 1200 людей. В інтерв’ю британському телеканалу «Sky News» у неділю прокурор Ірина Венедиктова назвала цифру 1222 загиблих «лише в Київській області». Вона знову звинуватила російські війська у тяжких військових злочинах.

 

Kramper G. Alexander Dwornikow – der Schlächter von Syrien wird die Ostukraine in ein gigantisches Aleppo verwandeln [Електронний ресурс] / G. Kramper // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 10.04.2022, 18:52. – Режим доступу: https://bit.ly/3llJZo7 (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

Путін малює наслідки катастрофічного ходу війни. Його улюблений генерал повинен переломити хід справи. Умілий тактик, Олександр Дворніков відомий жорстокістю своєї війни. Його фірмова марка – зруйнований Алеппо.

 

 

12.04.2022

 

Ukrainer scannen Kunstwerke und Denkmäler in 3D ein, um sie dauerhaft zu sichern [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 12.04.2022, 11:23. – Режим доступу: https://bit.ly/39z4dYN (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

Після бойових дій в Афганістані та Сирії ми всі знаємо, що може зробити нещадна війна з культурними цінностями країни. Там тисячолітні пам’ятки, твори мистецтва та пам’ятники були безповоротно знищені. І в Україні теж побоюються, що напади російських збройних сил можуть знищити важливі культурні цінності в їхній країні. І вони хочуть вживати заходів обережності якнайкраще.

 

Putin will Militäreinsatz in der Ukraine «planmäßig» fortsetzen [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 12.04.2022, 16:48. – Режим доступу: https://bit.ly/3sL9UcZ (дата звернення: 16.05.2022). – Загол. з екрана.

Президент Росії Володимир Путін заявив про «планове» продовження військової операції в Україні. «Наше завдання – виконати і досягти всіх поставлених цілей, мінімізуючи жертви», – сказав Путін на прес-конференції з лідером Білорусі Олександром Лукашенком у вівторок.

 

Schmitz S. Militärexperte Masala erwartet Großangriff nach Ostern [Електронний ресурс] / S. Schmitz // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 12.04.2022, 19:12. – Режим доступу: https://bit.ly/3wp727N (дата звернення: 17.05.2022). – Загол. з екрана.

Військовий експерт Карло Масала очікує масштабного нападу російських військ на сході України після Великодня. Посилення та передислокація військ незабаром завершиться.

 

Biden spricht mit Blick auf Ukraine-Krieg von «Völkermord» [Електронний ресурс]  // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 12.04.2022, 23:17. – Режим доступу: https://bit.ly/3Lw3yoq (дата звернення: 17.05.2022). – Загол. з екрана.

Президент США Джо Байден, очевидно, вперше заговорив про геноцид з огляду на загарбницьку війну Росії проти України.

 

 

13.04.2022

 

Selenskyj schlägt Austausch von Putin-Vertrautem Medwedtschuk gegen Kriegsgefangene vor [Електронний ресурс]  // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 13.04.2022, 00:35. – Режим доступу: https://bit.ly/3loDEbv (дата звернення: 17.05.2022). – Загол. з екрана.

Президент України Володимир Зеленський запропонував обміняти полоненого проросійського бізнесмена Москви Віктора Медведчука на українських військовополонених.

 

Biden bekräftigt Völkermord-Vorwurf gegen Putin [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 13.04.2022, 00:57. – Режим доступу: https://bit.ly/3wDHd2K (дата звернення: 17.05.2022). – Загол. з екрана.

Президент США Джо Байден прямо звинуватив Росію у відповідальності за геноцид в Україні.

 

Biden wirft Putin Völkermord in der Ukraine vor [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 13.04.2022, 06:38. – Режим доступу: https://bit.ly/3MuAcYO (дата звернення: 17.05.2022). – Загол. з екрана.

Президент США Джо Байден звинуватив президента Росії Володимира Путіна у «геноциді» у відповідь на звірства в Україні. «Я назвав це геноцидом, тому що стає все ясніше, що Путін просто намагається стерти ідею бути українцем взагалі», – сказав Дж. Байден у вівторок (за місцевим часом) під час візиту до американського штату Айова. У другій половині дня Байден вже говорив про геноцид у зв’язку з війною в Україні, хоча й менш чітко.

 

Putin-Vertrauter und Schlüsselfigur: Das ist der Oligarch Viktor Medwedtschuk [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 13.04.2022, 12:01. – Режим доступу: https://bit.ly/3GbX516 (дата звернення: 18.05.2022). – Загол. з екрана.

В Україні заарештували олігарха Віктора Медведчука після того, як він втік з-під домашнього арешту. Президент України Володимир Зеленський пропонує обміняти заарештованого проросійського політика Віктора Медведчука на українців, які перебувають у російському полоні.

 

Wie einst in Stalingrad und in Vietnam: Kampf gegen die Invasoren im Untergrund [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 13.04.2022, 20:02. – Режим доступу: https://bit.ly/3a9jwrv (дата звернення: 18.05.2022). – Загол. з екрана.

Завоювання російськими військами південно-східного українського міста Маріуполь, яке тижнями перебуває в облозі, здається неминучим. Однак захисники портового міста, що залишилися, змогли затягнути бої. Промисловий комплекс, в якому вони затаїлися, досить захищений. Велике тунелювання місцевості також грає на користь.

 

USA sagen Ukraine weitere 800 Millionen Dollar Militärhilfe zu [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 13.04.2022, 20:40. – Режим доступу: https://bit.ly/3MzcESG (дата звернення: 18.05.2022). – Загол. з екрана.

Сполучені Штати Америки пообіцяли надати Україні ще 800 мільйонів доларів військової допомоги. Серед іншого мають бути доставлені артилерійські системи, артилерійські боєприпаси, бронетехніка та гелікоптери, про що повідомив Білий дім у середу після телефонної розмови між президентом США Джо Байденом та президентом України Володимиром Зеленським.

 

 

14.04.2022

 

Russisches Flaggschiff «Moskwa» nach Explosion schwer beschädigt [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 14.04.2022, 06:57. – Режим доступу: https://bit.ly/3G6Z9HB (дата звернення: 18.05.2022). – Загол. з екрана.

За даними російських державних ЗМІ, російський військовий корабель «Москва» отримав серйозні пошкодження в результаті вибуху боєприпасів. «Внаслідок пожежі на ракетному крейсері “Москва” вибухнули боєприпаси. Корабель отримав серйозні пошкодження», – повідомили в Міноборони РФ у четвер, передають «ТАСС» і «РИА Новости». Раніше Україна повідомляла про обстріл найважливішого корабля Чорноморського флоту Росії.

 

Ukraine kündigt Wiederaufnahme von Evakuierungen aus Osten und Süden an [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 14.04.2022, 09:51. – Режим доступу: https://bit.ly/3sQsWPg (дата звернення: 18.05.2022). – Загол. з екрана.

Український уряд оголосив про відновлення коридорів евакуації з портового міста Маріуполь та інших спірних районів на сході та півдні країни.

 

Moskau will Kramatorsk-Angriff Ukraine anlasten – doch die Fakten zeigen etwas anderes [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 14.04.2022, 14:29. – Режим доступу: https://bit.ly/3lwNDeX (дата звернення: 18.05.2022). – Загол. з екрана.

Росія хоче звинуватити Україну у смертельному нападі на залізничний вокзал Краматорська. Але нібито докази їхньої власної невинуватості не витримують ретельного вивчення. Вважається, що одним із передбачуваних доказів є серійний номер на залишках ракети. Москва та проросійські активісти зараз намагаються зобразити напад на залізничний вокзал, у результаті якого загинули щонайменше 50 осіб, як акцію, контрольовану Києвом.

 

Moskau wirft Kiew Angriffe auf russische Grenzorte vor – Ukraine dementiert [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 14.04.2022, 19:33. – Режим доступу: https://bit.ly/3a56NpM (дата звернення: 18.05.2022). – Загол. з екрана.

Росія звинуватила Україну в нападі на два міста поблизу кордону, одне з яких за допомогою гелікоптерів. Слідчий комітет Росії повідомив у четвер, що вісім людей отримали поранення в результаті нападу двох гелікоптерів на село Климово Брянської області. Київ у четвер спростував звинувачення Москви про бомбардування українськими військами двох сіл поблизу кордону, звинувативши Росію в «терактах» на її власній території.

 

Desaster für Russland: Putins größtes Kriegsschiff gesunken – Kreml bestätigt den Verlust [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 14.04.2022, 23:35. – Режим доступу: https://bit.ly/3wAAmag (дата звернення: 18.05.2022). – Загол. з екрана.

Найбільший російський військовий корабель “Москва” затонув у Чорному морі. Це ще одна серйозна невдача в загарбницькій війні В. Путіна проти України. Тактично корабель «Москва» був важливим, крім усього іншого, для захисту інших кораблів флоту. Для цього крейсер був оснащений зенітними ракетами, призначеними для захисту решти Чорноморського флоту від нападу. За даними незалежного російськомовного ЗМІ «Meduza», на борту «Москви» були зенітні ракети С-300.

 

 

15.04.2022

 

Bundesregierung stockt Hilfe für ukrainisches Militär auf [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 15.04.2022, 20:30. – Режим доступу: https://bit.ly/3lB4xck (дата звернення: 18.05.2022). – Загол. з екрана.

Федеральний уряд збільшує допомогу українським військовим. Прес-секретар уряду в Берліні заявила в п’ятницю ввечері на прохання інформаційного агентства AFP, що ініціатива допомоги для безпеки іноземних партнерів – так звана допомога на навчання – має бути збільшена до двох мільярдів євро.

 

 

16.04.2022

 

Papst betet bei Karfreitags-Zeremonie in Rom für den Frieden [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 16.04.2022, 00:21. – Режим доступу: https://bit.ly/3NoIZvs (дата звернення: 19.05.2022). – Загол. з екрана.

Папа Франциск помолився за мир у світі під час традиційної хресної ходи в Римі у Страсну п’ятницю на тлі війни в Україні.

 

Abrüstungsexpertin: Wie der Westen auf Putins Atomwaffen-Drohung reagieren sollte Frieden [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 16.04.2022, 07:59. – Режим доступу: https://bit.ly/3wDiNHO (дата звернення: 19.05.2022). – Загол. з екрана.

Захід побоюється, що В. Путін може застосувати ядерну зброю у війні з Україною. Чи можна цьому запобігти? Експерт Беатріс Фін (виконавчий директор Міжнародної кампанії зі скасування ядерної зброї (ICAN)) окреслює можливий курс дій проти загрози Володимира Путіна – і покладає на Захід відповідальність.

 

Russland verstärkt Angriffe auf Kiew nach «Moskwa»-Untergang [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 16.04.2022, 13:49. – Режим доступу: https://bit.ly/3wI4wZn (дата звернення: 19.05.2022). – Загол. з екрана.

Втративши свій престижний флагман «Москву», Росія знову активізувала атаки на Київ: у суботу російські війська атакували збройовий завод в українській столиці. Міністерство оборони Росії повідомило в Telegram, що виробничі будівлі заводу були зруйновані під час обстрілу з «високоточної далекобійної зброї». Напередодні вже було атаковано комплекс озброєння під Києвом.

 

Ukraine-Krieg: Russland hat «alles für Durchbruch bereit» – das war Tag 52 des russischen Kriegs [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 16.04.2022, 21:52. – Режим доступу: https://bit.ly/3sShoLn (дата звернення: 19.05.2022). – Загол. з екрана.

У суботу Росія знову атакувала ракетний завод у Києві. Місто Сєвєродонецьк Луганської області сильно постраждало від російських обстрілів. За даними України, зараз близько 70 відсотків міста зруйновано. В Харкові під час обстрілу промислової зони загинули щонайменше десять людей.

 

 

17.04.2022

 

Russland meldet Zerstörung einer weiteren Militärfabrik nahe Kiew [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 17.04.2022, 10:34. – Режим доступу: https://bit.ly/3MCiZNh (дата звернення: 20.05.2022). – Загол. з екрана.

Російський уряд заявляє, що атакував ще один військовий завод під Києвом. Завод боєприпасів поблизу населеного пункту Броварський Київської області «знищено високоточними ракетами повітряного базування», повідомляє Міноборони Росії в Telegram у неділю. Нещодавно Росія знову посилила авіаудари по Києву та околицях після двох тижнів відносного спокою.

 

Russisches Ultimatum für Mariupol ausgelaufen [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 17.04.2022, 14:49. – Режим доступу: https://bit.ly/3MDla3f (дата звернення: 20.05.2022). – Загол. з екрана.

У неділю закінчився ультиматум російської армії (Росія дала українським бійцям, які залишилися в Маріуполі до неділі, скласти зброю) решті українських бійців у стратегічно важливому портовому місті. Падіння Маріуполя може означати кінець російсько-українських переговорів про припинення вогню. Президент України Володимир Зеленський пригрозив припинити переговори, якщо в Маріуполі будуть знищені українські бойовики. Російська армія тим часом знову напала на українську столицю Київ.

 

Kampf um Mariupol geht weiter – Stadt «noch nicht gefallen» [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 17.04.2022, 21:03. – Режим доступу: https://bit.ly/3MHKZiG (дата звернення: 20.05.2022). – Загол. з екрана.

Стратегічно важливе портове місто Маріуполь досі «не впало, – заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. – Україна буде боротися до кінця». Тим часом бої перемістилися далі на схід, у результаті нападів у Харкові загинуло щонайменше п’ятеро людей. Російська армія також продовжувала нальоти на Київ.

 

 

18.04.2022

 

Ukrainische Regierung: Russland will Mariupol und den Donbass «auslöschen» [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 18.04.2022, 09:00. – Режим доступу: https://bit.ly/3yRSjnv (дата звернення: 20.05.2022). – Загол. з екрана.

Українська влада побоюється, що російські війська розправляться з Донбасом і Маріуполем. Їхній план – знищити весь регіон. Раніше Росія поставила бійцям у Маріуполі ультиматум здатися.

 

Russland fliegt Luftangriffe auf Lwiw und zieht Truppen in Ostukraine zusammen [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 18.04.2022, 17:59. – Режим доступу: https://bit.ly/3G8B3fq (дата звернення: 20.05.2022). – Загол. з екрана.

Львів зранку бомбардували п’ятьма російськими ракетами. За словами губернатора Максима Косицького, щонайменше семеро людей загинули, ще 11 отримали поранення, серед яких дитина.

 

Anzeichen für Beginn russischer Offensive in der Ostukraine – Nach Gräueltaten: Putin ehrt Brigade von Butscha [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 18.04.2022, 21:18. – Режим доступу: https://bit.ly/3wKqFWW (дата звернення: 20.05.2022). – Загол. з екрана.

У понеділок у Львові на заході України вдарили кілька ракет, у результаті яких загинули шестеро людей. Тим часом мер Києва Віталій Кличко побоюється застосування ядерної та хімічної зброї.

 

Selenskyj: Russische Großoffensive in der Ostukraine hat begonnen [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 18.04.2022, 22:35. – Режим доступу: https://bit.ly/3wy4PHo (дата звернення: 20.05.2022). – Загол. з екрана.

Очікуваний тижнями наступ Росії на сході України розпочався: президент України Володимир Зеленський заявив у понеділок увечері, що уряд у Києві «тепер може підтвердити, що російські війська розпочали боротьбу за Донбас, для чого вони готувався довго». «Дуже велика частина всієї російської армії зараз використовується для цього наступу», – сказав В. Зеленський у Telegram.

 

Selenskyj: «Kampf um den Donbass hat begonnen» – Gouverneur: «Es ist die Hölle» [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 18.04.2022, 22:56. – Режим доступу: https://bit.ly/3lyhhAB (дата звернення: 20.05.2022). – Загол. з екрана.

Очевидно, Росія починає свій великий наступ на сході країни. Ситуація в портовому місті Маріуполь, що постраждав від бойових дій, драматична. Росія знову напала на Львівську область. Поданий короткий огляд подій 54-го дня війни.

 

 

19.04.2022

 

Pentagon: Erste US-Waffen aus neuem Hilfspaket für Ukraine angeliefert [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 19.04.2022, 02:35. – Режим доступу: https://bit.ly/3NoSVoE (дата звернення: 20.05.2022). – Загол. з екрана.

Перші партії зброї з нового пакету військової допомоги США до України надійшли до кордонів країни. Чотири літаки доставили в Україну військову техніку в неділю, повідомив у понеділок високопоставлений представник міністерства оборони США. Білий дім оголосив у середу про нову військову допомогу вартістю 800 мільйонів доларів (близько 737 мільйонів євро) на боротьбу українських збройних сил проти російських військ. Новий пакет допомоги включає 18 155-мм гаубиць, 200 бронетранспортерів М113, 11 вертольотів Мі-17, 100 іншої бронетехніки та артилерійські боєприпаси.

 

Dritten Tag in Folge keine Fluchtkorridore aus umkämpften Gebieten in der Ukraine [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 19.04.2022, 09:36. – Режим доступу: https://bit.ly/3PuHnlT (дата звернення: 20.05.2022). – Загол. з екрана.

Вже третій день поспіль люди в зоні бойових дій та обложених районів на сході та півдні України не можуть втекти організованими коридорами евакуації. Ніякої домовленості з російською стороною не досягнуто, повідомила у вівторок віце-прем’єр-міністр України Ірина Верещук у месенджері Telegram. Донбас продовжують інтенсивно бомбардувати, а в оточеному Маріуполі «росіяни відмовляються відкривати коридор для виходу мирного населення в бік Бердянська».

 

Nach Gräueltaten in Butscha: Putin ehrt russische Soldaten [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 19.04.2022, 09:52. – Режим доступу: https://bit.ly/3yQvn8a (дата звернення: 20.05.2022). – Загол. з екрана.

Після виведення російських військ з українського міста Буча президент Володимир Путін вшанував воїнів, які там служили. Зображення вбитих мирних громадян України з околиць столиці Києва викликали жах у всьому світі на початку цього місяця. Загалом у Бучі виявили понад 400 тіл, деякі із зв’язаними за спиною руками.

 

Vitali und Wladimir Klitschko über Waffenlieferungen an die Ukraine: «Wir brauchen mehr» [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 19.04.2022, 13:36. – Режим доступу: https://bit.ly/3wLqHxK (дата звернення: 20.05.2022). – Загол. з екрана.

Мер Києва Віталій Кличко та його брат Володимир дуже стурбовані ситуацією в Україні. Вони вимагають «більшої підтримки» – також у вигляді важкої зброї. У російській загарбницькій війні брати Клички очікують «всього».

 

 

20.04.2022

 

Zerstörte Häuser und Gräber an offenen Straßen – die erschütternden Bilder aus Mariupol [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 20.04.2022, 17:30. – Режим доступу: https://bit.ly/3Nl19hM (дата звернення: 20.05.2022). – Загол. з екрана.

Південно-східний український порт Маріуполь протягом кількох тижнів перебуває в облозі та бомбардуванні російських військ. Заплановані коридори втечі знову і знову виходили з ладу. За даними української влади, у 400-тисячному місті було вбито понад 20 тисяч мирних жителів.

 

Ukraine schlägt Verhandlungen mit Russland in belagertem Mariupol vor [Електронний ресурс] // Stern. – Електрон. дані. – Німеччина, 20.04.2022, 22:20. – Режим доступу: https://bit.ly/3wzsTd0 (дата звернення: 20.05.2022). – Загол. з екрана.

З огляду на катастрофічну ситуацію в Маріуполі, яка триває вже кілька тижнів, Україна запропонувала провести «спеціальний раунд переговорів» з представниками Росії у стратегічно важливому портовому місті на півдні країни. Переговори можуть відбутися «без попередніх умов», написав у середу в Twitter головний переговорник і радник президента Михайло Подоляк. Мета – врятувати українських бійців, воїнів та мирних жителів.


Пошук по сайту

Календар

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031