МІЖНАРОДНИЙ ТИЖДЕНЬ ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ

  • 0

МІЖНАРОДНИЙ ТИЖДЕНЬ ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ

МІЖНАРОДНИЙ ТИЖДЕНЬ ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ

Відкритий доступ (англ. Open Access (OA)) – це безкоштовний, швидкий, постійний, повнотекстовий доступ в режимі реального часу до наукових та навчальних матеріалів, що реалізовується для будь-якого користувача у глобальній інформаційній мережі.

Відзначення Міжнародного Тижня Відкритого Доступу (International Open Access Week) ініційовано Коаліцією наукових видавництв та академічних ресурсів (Scholarly Publishing And Academic Resources Coalition – SPARC) за підтримки її прибічників у студентській спільноті. Open Access Week покликаний привернути увагу наукової спільноти до потенційних переваг відкритого доступу. Цього року Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу відзначався з 23 по 29 жовтня 2017 р. та було обрано гасло «Open in order to» («Відкритий, щоб…»

В рамках Open Access Week 2017 були проведені наступні заходи:

  • Флешмоб «Відкритий замок» (за підтримки студентів хімічного фак-ту):
  • Семінар для бібліотечних фахівців «Відкриваємо доступ – відкриваємо можливість» був покликаний визначити можливості, які надає відкритий доступ для наукової спільноти та бібліотек.
  • Тренінг для науковців факультетів та інститутів ОНУ, де обговорювались питання електронного архіву-репозитарію та самоархівування.

Для підтримки руху Open Access пропонуємо створити авторський профіль та  самоархівувати свої роботи в наступних системах:

Співробітники бібліотеки готові відповісти на Ваші запитання; надати консультації щодо розміщення наукових публікацій в інституційному репозитарії ОНУ, а також у інших системах самоархівування; допомогти у відборі наукового журналу для опублікування статті; надати інформацію щодо оформлення публікації та посилань; ознайомити з електронними інформаційними ресурсами бібліотеки тощо.

Консультації можна отримати безпосередньо в бібліотеці чи в режимі он-лайн.


Leave a Reply

Пошук по сайту

Календар

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031