Підручники, навчальні й методичні посібники:
У навчальному посібнику розглянуті генетичні основи спадковості людини та методи її дослідження, а також причини спадкової та неспадкової мінливості. Представлені сучасні наукові дані про генетичні механізми виникнення спадкових захворювань людини, які спричинюють вади фізичного, фізіологічного, розумового і психічного розвитку дітей та їх девіантну поведінку. Викладено основні принципи профілактики спадкових патологій. Навчальний посібник містить короткий історичний огляд генетики людини та основні положення загальної генетики.
Статті, доповіді
У статті встановлено, що є зв’язок між розміром ембріоїдних тілець та ефективністю диференціювання плюри. Впливати на ефективність диференціювання плюрипотентних стовбурових клітин в кардіоміоцити можна змінюючи початковий розмір ембріоїдних тілецьпотентних стовбурових клітин в кардіоміоцити.
У статті показано взаємозв’язок між однонуклеотидним поліморфізмом rs7574865 гену STAT4 та розвитком хронічного червоного вовчака у чоловіків. Наявність однонуклеотидної заміни гуаніну (нормальний генотип GG) на тимін (GT мутантна гетерозигота) у третьому інтроні гену є фактором ризику для розвитку хронічного червоного вовчака, тому що у нормі в інтроні знаходиться гуанін, але при мутації (транзиції) він замінюється на тимін, що порушує нормальну транскрипцію з гену. Розробка сучасних доступних для широкого використання генетичних методів дослідження дозволить визначити групи ризику, прогнозувати перебіг і рекомендувати відповідну тактику веденн хворих і методи первинної профілактики.
В статті порівнюється імуноглобулін-зв’язувальної активності козячих антитіл проти IgG людини (анти-IgG) або рекомбінантного білка A Staphylococcus aureus зі спеціально введеним С-кінцевим залишком цистеїну (SPA-Cys) після їх іммобілізації на золотій сенсорній поверхні спектрометра поверхневого плазмонного резонансу (ППР).
Це дослідження допомагає зрозуміти механізми інгібування ферменту в складі біосенсора та наближує впровадження біосенсора у виробництво.
Автори публікації розробили амперометричний біосенсор на основі іммобілізованої урікази (1.7.3.3) з Arthrobacter Globiformis і платинового дискового електрода для визначення сечової кислоти в біологічнихрідинах Доведено, що біосенсор є перспективним методом і може бути застосований в медичній діагностиці для визначення сечової кислоти в реальних зразках.
Створення новітніх фармацевтичних препаратів для лікування хвороб, пов’язаних з порушеннями функціонування протеїнових комплексів, є важливою медико-соціальною проблемою, яка потребує комплексного підходу до її вирішення, зокрема врахування останніх досягнень в галузі комп’ютерного моделювання біологічних процесів.
В огляді узагальнено дані літератури щодо структури, функціонування, класифікації, молекулярних порушень доменів SH2 (Src Homology), а також подано характеристику методу молекулярного докінгу, як одного з найперспективніших методів фармакологічних досліджень. Показано, що найбільший інтерес з погляду практичного застосування для отримання нових патентоспроможних інгібіторів протеїн-протеїнових взаємодій методом молекулярного докінгу становлять саме SH2-домени, оскільки вони беруть активну участь у внутрішньоклітинній передачісигналів, виступаючи як посередники цих специфічних взаємодій.
В статті вивчається вплив концентрації олігонуклеотидів на їх іммобілізацію на поверхні наночастинок золота (AuNPs) та виявлення деяких особливостей взаємодії AuNPs, модифікованих різними олігонуклеотидами, з олігонуклеотидами, іммобілізованими на чипі ДНК-сенсора поверхневого плазмонного резонансу