Біоремедиація

Підручники, навчальні та методичні посібники

У навчальному посібнику, написаному вченими і технологами Росії та Німеччини, систематизовано та узагальнено матеріал по біологічним, інженерним, еколого-економічним основам, практичних методів і способом реалізації сучасної біотехнології для вирішення завдань охорони навколишнього середовища. Також розглянуті методи біологічного очищення забруднених вод дезодорації газоповітряних викидів,, переробки органічних відходів (в тому числі полімерних матеріалів) і ремедіації ґрунтів.

Статті, доповіді

В статті наведено комплексну методику біоремедіації порушених земель сільськогосподарського призначення Полтавської області.
Наведено результати біоекологічного моніторингу ґрунту, підданого біоремедіації, у зоні складу з непридатними пестицидами у с. Квітки Черкаської області. Показано, що складські об’єкти зберігають потенційну небезпеку забруднення стійкими органічними полютантами, які виявляються за збігом часу під впливом факторів абіотичної та біотичної природи.
Показано, що присутність суміші гідрофільного і гідрофобного нанокремнеземів підвищує життєдіяльність дріжджових клітин у відсутності живильного середовища. досліджено вплив додаткового внесення мінеральних речовин і рН середовища на інтенсивність росту і метаболізм суспензії дріжджових клітин Saccharomyces cerevisiae, а також їх здатність утилізувати вуглеводні моторного масла. Отримані  єкспериментальні дані є основою для розробки нових ефективних методів очищення води і ґрунтів від забруднень різними вуглеводнями.

Пошук по сайту

Календар

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829