Підручники, навчальні, методичні посібники
У навчальному посібнику подано теоретичні основи біотехнологічних процесів, що мають розвиток і використання в народному господарстві країни та поширені у світі, а також є актуальними для галузі тваринництва агропромислового виробництва. Розкрито суть основних біотехнологічних процесів, зокрема з технологій рекомбінантної ДНК, генетичної інженерії у тваринництві, клітинної інженерії, питанням ембріогенетики та клонування у тваринництві, виробництва кормових препаратів та БАР шляхом промислових біотехнологій, впровадження й значимості інженерної ензимології.
Навчальний посібник «Теоретичні основи біотехнології» створено на базі курсу лекцій, який читає автор студентам-магістрам і аспірантам за спеціальністю 162 «Біотехнологія і біоінженерія». Наведені відомості про мікроорганізми, як біологічні агенти біопроцесів, обмін речовин в мікробній клітини, біохімічні механізми біосинтезу і регуляції мікробних метаболітів. Розглянуті методи біотехнології, основи біокаталізу, метаболічної і синтетичної інженерії, промислової реалізації біотехнологічних процесів.
Бібліографічний покажчик включає в себе: інформаційні джерела (книги, монографії, навчальні видання, довідкові видання, статті з періодичних та наукових видань, автореферати дисертацій з актуальних питань харчової біотехнології. Покажчик розрахований на широке коло науковців, докторантів, аспірантів, викладачів, магістрантів, студентів та всіх, хто цікавиться даною темою.
Навчальний посібник адресовано студентам-екологам, які вивчають технології захисту довкілля. Метою посібника є одержання студентами нових знань щодо основ розроблення біотехнологічних процесів захисту довкілля та біохімічного перероблення відходів, типових завдань, методів реалізації біотехнологічних виробництв екологічного спрямування в різних галузях промисловості та сільському господарстві. Також цей посібник спрямований на освоєння методів розрахунків апаратного оснащення екологічних біотехнологій.
У навчальному посібнику наведено інформацію щодо історії розвитку біотехнології, її предмету, методів та завдань; надано уявлення про біообʼєкти та стадії біотехнологічного процесу, а також охарактеризовано напрямки застосування біотехнології у різних сферах: сільському господарстві, медицині, харчовій промисловості, енергетиці та охороні довкілля.
У навчальному посібнику «Біотехнологія та біоінженерія. Частина 1. Основи біотехнології: рекомендації до виконання лабораторних робіт» викладено необхідну для студентів інформацію для виконання лабораторних робіт з дисципліни «Біотехнологія та біоінженерія. Частина 1. Основи біотехнології». Запропонований посібник містить всю необхідну для здобувачів інформацію при підготовці до лабораторної роботи, її виконанню, в тому числі рекомендації з техніки безпеки відносно роботи в навчальній лабораторії.
У навчальному посібнику описані останні досягнення у галузі фармацевтичної біотехнології: вакцини, продукти для регенеративної медицини, рекомбінантні факторів згортання крові та рекомбінантні пробіотичні препарати, нанобіотехнологічні лікарські засоби.
Посібник включає необхідні при вивченні молекулярної та хімічної біофізики та фундаментальних основ біоінженерії відомості про хімічні основи біофізики, механізми ферментативних реакцій та біофізику макромолекул відповідно до програми підготовки студентів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія».
Фармацевтична система якості (pharmaceutical quality system – PQS) – Система управління, що спрямовує та контролює діяльність фармацевтичної компанії щодо якості. Фармацевтична система якості, призначена для виробництва лікарських засобів.
Історія розвитку фармакології. Фармація зародилася в далекій давнині й мала величезний вплив на формування медицини, хімії та інших наук. Історія застосування лікарських засобів є такою ж стародавньою, як і історія людства. Джерелами лікарських засобів для первісної людини були рослини, мінерали і харчові продукти. На жаль, до нас дійшло дуже мало відомостей про склад тих лікарських засобів.
Фізико-хімічні методи аналізу, як і хімічні методи, засновані на проведенні тієї чи іншої хімічної реакції. У фізичних методах хімічні реакції відсутні або мають другорядне значення, хоча в спектральному аналізі інтенсивність ліній завжди істотно залежить від хімічних реакцій. Тому іноді фізичні методи включають в групу фізико-хімічних методів, так як досить суворої однозначної різниці між фізичними і фізико-хімічними методами немає, і виділення фізичних методів в окрему групу не має принципового значення.
Дисципліна «Контроль та керування біотехнологічними процесами» розкриває прикладні питання теорії автоматичного регулювання біотехнологічних процесів, а також принципи синтезу засобів автоматики, якими на даний час оснащені всі виробничі технологічні об’єкти біотехнологічних виробництв.
Дисципліна «Контроль та керування біотехнологічними процесами» розкриває прикладні питання теорії автоматичного регулювання біотехнологічних процесів, а також принципи синтезу засобів автоматики, якими на даний час оснащені всі виробничі технологічні об’єкти біотехнологічних виробництв.
Біотехнологія – це наука про можливість використання біологічних процесів у різних галузях, промисловості та медицини з метою розробки методів, а також технологій отримання потрібних організмів та специфічних речовин. Вона складається з багатьох розділів – генетична інженерія, мікробна технологія, репродуктивна біотехнологія, інженерна ензимологія та інші.
Статті, доповіді