2020
Віртуальна виставка «Колекція рідкісних видань поетичної збірки «Кобзар» Т. Шевченка у фондах Наукової бібліотеки» підготовлення до 180-річчя з дня видання першого «Кобзаря» Тараса Шевченка. Поетична збірка «Кобзар» – це цінна візитна картка українського книжного зібрання фондів Наукової бібліотеки, оскільки містить третє прижиттєве видання збірки 1860 р., перше повне видання в Росії 1907 р., 1908 р. за редакцією В. Доманицького та в Україні 1908 р. за редакцією І. Франка. Окрасою цієї колекції став перший мініатюрний «Кобзар», надрукований українською мовою в Женеві 1878 року.
До Всесвітнього року Біблії співробітники Наукової бібліотеки підготували віртуальну виставку «До Всесвітнього року Біблії: історія слов’янських перекладів (за матеріалами фондів Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова)».
Пропонуємо переглянути!
До 125-ї річниці з дня народження видатного радянського психолога, доктора педагогічних наук з психології, одного з найбільш яскравих представників Одеської наукової психологічної школи Давида Генріховича Елькіна співробітниками Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова підготовлена віртуальна виставка, на який представлена коротка біографія та література, яка висвітлює життєвий шлях і наукову спадщину вченого.
22 жовтня 2020 р. виповнюється 175 років з дня народження видатного славіста, дослідника слов’янської давнини, мов та діалектів, культури та етнографії слов’ян, професора Новоросійського університету (нині – Одеський національний університет імені І. І. Мечникова) Олександра Олександровича Кочубинського (1845–1907). Співробітниками Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова підготовлена віртуальна виставка, на який представлена коротка біографія та література, яка висвітлює життєвий шлях і наукову спадщину вченого.
14 жовтня 2020 р. виповнюються 100 років з дня народження юриста, спеціаліста у галузі конституційного та міжнародного права, професора Одеського державного університету імені І. І. Мечникова Михайла Абрамовича Нуделя (1920–1979). Співробітниками Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова підготовлена віртуальна виставка, на який представлена література та фотоматеріали, які висвітлюють життєвий шлях і наукову спадщину вченого.
18 вересня 2020 р. Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова вшановує світлу пам’ять відомого науковця, дослідника руху, фізичних характеристик, походження і еволюції малих тіл Сонячної системи (комет і метеорів), професора, чиє наукове життя (а це аж 43 роки) нероздільно було пов’язане з alma mater, Одеським державним (нині – національним) університетом імені І. І. Мечникова, – Юхима Наумовича Крамера. Співробітниками інформаційно-бібліографічного відділу була створена віртуальна книжкова експозиція, яка окреслює наукові інтереси вченого.
До ювілею видатного українського письменника, драматурга, актора, режисера, театрального діяча Івана Карповича Тобілевича (1845 –1907) співробітники Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова підготували електронну виставку. Представлені драматичні твори І. Карпенка-Карого з фондів університетської бібліотеки.
16 серпня 2020 року виповнюється 110 років з дня народження Юрженка Олександра Івановича (1910–1999). До ювілею доктора хімічних наук, ректора Одеського державного університету, Заслуженого діяча науки УРСР підготовлена віртуальна виставка, на якій представлені коротка біографія та основні праці, що характеризують наукову діяльність вченого.
До знаменної події, 100-річчя з дня народження українського вченого-лінгвіста С. П. Бевзенка, співробітниками інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова підготовлено віртуальну книжкову експозицію, що висвітлює основні віхи наукової діяльності вченого.
До ювілею нобелівського лауреата, засновника фагоцитарної теорії та генератора проривних наукових ідей – Іллі Ілліча Мечникова – співробітниками Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова було підготовлено віртуальну експозицію, яка окреслює знакові події в житті вченого та його наукові досягнення, представляє видатні праці та літературу про вченого.
До 155-річчя одного з найстаріших вузів України – Одеського національного університету імені І. І. Мечникова – Наукова бібліотека підготувала віртуальну виставку «Книжкові рідкості з професорських бібліотек». Дари професорів Одеського (Новоросійського) університету до бібліотеки можна вважати знаковим джерелом поповнення університетського книжкового фонду. Особливе значення має передача для загального користування самої дорогоцінної частини професорських книгозбірень – стародруків, рідкісних видань та рукописів.
На виставці представлені описи та електронні копії рідкісних видань, які у різні роки потрапили до університетської бібліотеки з книжкових зібрань представників професорського-викладацького корпусу Новоросійського (Одеського) університету.
Друга світова війна – війна двох світових військово-політичних коаліцій, що стала найбільшою війною в історії людства. У ній брало участь 61 держава з 73 існуючих на той момент (80% населення земної кулі). Бойові дії велися на території трьох континентів і у водах чотирьох океанів. Вона змінила хід світової історії, долі людей і карту світу. Міжнародне співтовариство заплатило життями мільйонів людей за те, що не змогло її запобігти.
8 та 9 травня в Україні щорічно відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені загиблим у Другій світовій війні.
З Днем визволення Одеси! Пам’ятаємо подвиг, віримо у майбутнє!