Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
У методичних рекомендаціях розкривається програма курсу, надаються вказівки для опанування лекційним матеріалом. Питання, які розглядаються протягом курсу, лежать в основі реалізації принципу академічної мобільності у світовому освітньому просторі, забезпечують можливість засвоювати будь-які освітні програми та курси з англійської мови як на рівні очної і змішаної форм навчання, так і в дистанційному режимі, увиразнюючи теоретико-прикладний характер дисципліни.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Біблія як літературна пам’ятка». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, рекомендований список основної і додаткової літератури. Адресовано студентам філологічних спеціальностей.
У методичних рекомендаціях до практичних занять висвітлюються основні положення курсу «Бізнес-лінгвістика», сформульовано предмет, мету, завдання, представлено зміст курсу, подано рекомендовану літературу, перелік питань для підсумкового контролю та колоквіуму, завдання для практичних занять і контрольної роботи, ІСЗ, форми оцінювання. Увагу приділено розвитку практичних навичок ефективної комунікації в бізнес-середовищі, що базується на концепціях і поняттях теорії управління, управління людськими ресурсами. Методичні рекомендації розраховані на здобувачів денної / заочної форми навчання спеціалізації «Українська мова та література» другого (магістерського) рівня вищої освіти та допоможуть при підготовці до практичних занять, при самостійному виконанні завдань.
У методичних рекомендаціях висвітлено основні відомості про курс, сформульовано мету, завдання, репрезентовано тематику дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» та матеріали для аудиторних занять, подано завдання для самостійної роботи, перелік питань до підсумкового контролю, критерії оцінювання, рекомендовану літературу.
Методичні вказівки складені для організації лекцій і практичних занять з курсу «Вступ до літературознавства». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури.
У методичних рекомендаціях висвітлено основні відомості про курс, сформульовано мету, завдання, репрезентовано тематику дисципліни «Діалектологія української мови» та матеріали до практичних занять, подано завдання для індивідуальної й самостійної роботи, перелік питань до підсумкового контролю, критерії оцінювання, рекомендовану літературу. Пропоновані методичні рекомендації розраховано на здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 035 Філологія спеціалізацією 035.01 Українська мова та література.
У навчальному виданні подано вправи, завдання, тести, контрольні запитання з розділів «Орфоепія», «Лексикологія», «Морфеміка», «Словотвір», «Морфологія», «Орфографія», а також публіцистичні тексти для коментування, тексти диктантів відповідно до чинного правопису. Зміст і обсяг матеріалу дають можливість студентам спеціальності 035 спеціалізацій «Українська мова і література», «Прикладна лінгвістика» та «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – російська)» оволодіти нормами української літературної мови в певній послідовності, викладачам добирати вправи й завдання за потребою: для пояснення орфограм, перевірки навичок вимовної майстерності, закріплення знань із наведених вище розділів мовознавства. Для студентів, учителів-словесників, абітурієнтів і всіх, хто прагне опанувати норми української літературної мови та цікавиться питаннями сучасної лінгвістики.
Методичні рекомендації допоможуть студентам засвоїти еволюційні шляхи розвитку літературознавства, ознайомитись зі школами й напрямками розвитку літературознавства в Україні та в Європі. Під час вивчення предмету студент опановує особливості функціонування історичної та філологічної шкіл. Методичні рекомендації адресовані студентам старших курсів, що вивчають історію літературознавства та критики.
Методичні рекомендації містять тематику лекційного курсу, теоретичні питання до практичних занять, які відповідають програмі курсу «Історія мовознавства». До кожної теми практичних занять додаються тестові завдання або завдання для самостійної роботи студентів, що сприятиме закріпленню важливої інформації. Здобувачі першого (бакалаврського) рівня ознайомляться з необхідною та додатковою літературою, інтернет-джерелами, питаннями до іспиту та таблицею оцінювання з розподілом балів.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Історія української літератури» (XI-XVIII ст.). Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, рекомендований список основної і додаткової літератури.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Історія української літератури». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури. Адресовано студентам філологічних спеціальностей.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Історія української літератури». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури.Адресовано студентам філологічних спеціальностей.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Історія української літератури». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури. Адресовано студентам філологічних спеціальностей.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Історія української літератури». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури. Адресовано студентам філологічних спеціальностей.
У методичних рекомендаціях і матеріалах до практичних занять висвітлюються основні положення робочої програми курсу «Історія української літературної мови», сформульовано предмет, мету, завдання, представлено зміст курсу, подано рекомендовану літературу, перелік питань для підсумкового контролю та колоквіуму, завдання для практичних занять і контрольної роботи, ІСЗ, форми оцінювання. Методичні рекомендації розраховані на здобувачів денної / заочної форм навчання спеціалізації «Українська мова та література» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та допоможуть при підготовці до практичних занять, при самостійному виконанні завдань.
- Казанова О. В. Усна народна творчість : метод. вказівки до курсу «Усна народна творчість» для студентів І курсу денного відділення філол. ф-ту першого (бакалавр.) рівня вищої освіти спец. 035 Філологія спеціалізації «Українська мова та література» / О. В. Казанова. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2022. – 49 c.
- Кіщенко А. М. Українська мова за професійним спрямуванням : метод. вказівки / А. М. Кіщенко : Одес. нац. ун-т імені І. І. Мечникова, Філол. ф-т. – Одеса : «ПолиПринт», 2020. – 66 с.
- Комунікативна лінгвістика [Електронний ресурс]: електрон. метод. рекомендації до аудиторної роботи з курсу для здобувачів другого (магістер.) рівня вищ. освіти спец. 035 Філологія / уклад.:Т. Ю. Ковалевська. – Одеса, 2023. – 36 с. – 0,5 Мбайт.
У методичних рекомендаціях сформульовано мету, визначено завдання курсу, репрезентовано тематику дисципліни «Комунікативна лінгвістика» та наведено матеріали до аудиторної роботи, завдання для самостійної підготовки, а також подано перелік питань до підсумкового контролю, критерії оцінювання, рекомендовану літературу.
У методичних рекомендаціях розкривається програма курсу, надаються вказівки для опанування лекційним матеріалом. Питання, які розглядаються протягом курсу, сприятимуть формуванню спеціальних компетентностей з прикладних комунікативних навичок ідентифікації та нейтралізації ІПСО та створенню діяльнісного, динамічного уявлення про феномен ІПСО як багатоаспектне явище, що створюватиме надійну теоретичну базу для підвищення наукової обізнаності і комунікативної майстерності слухачів, а також для використання набутих знань у побутовій та професійній практиці, увиразнюючи теоретико-прикладний характер дисципліни.
- Коробкова Н. К. Вступ до літературознавства : метод. вказівки та завдання до курсу для студентів 1-го курсу денної форми навчання філологічного ф-ту першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спец. 035 Філологія спеціалізації 035.01 – українська мова та література / Н. К. Коробкова; Одес. нац. ун-т імені І. І. Мечникова. – Одеса : Астропринт, 2022. – 52 с.
- Коробкова Н. К. Компаративістика : метод. вказівки та завдання до курсу для студентів 1-го курсу денної форми навчання філологічного ф-ту другого (бакалаврського) рівня вищої освіти спец. 035 Філологія, спеціалізації 035.01 – укра. мова та література / Н. К. Коробкова; Одес. нац. ун-т імені І. І. Мечникова. – Одеса : Астропринт, 2022. – 58 с.
- Культурно-історичні епохи та риси словесності [Електронний ресурс] : електронні метод. вказівки для підготовки до аудиторних занять студентів очної та заочної форм навчання філологічного факультету другого (магістер.) рівня вищ. освіти спеціальності 035 Філологія спеціалізації 035.01 Українська мова та література / упоряд. Т. М. Шевченко. — Одеса : Астропринт, 2023. — 24 с. — 0,4 МБ.
У методичних рекомендаціях розкривається програма курсу, надаються вказівки для опанування лекційним матеріалом. Питання, які розглядаються протягом курсу, сприятимуть формуванню спеціальних компетентностей з прикладних комунікативних навичок ідентифікації та нейтралізації ІПСО та створенню діяльнісного, динамічного уявлення про феномен ІПСО як багатоаспектне явище, що створюватиме надійну теоретичну базу для підвищення наукової обізнаності і комунікативної майстерності слухачів, а також для використання набутих знань у побутовій та професійній практиці, увиразнюючи теоретико-прикладний характер дисципліни.
У методичних рекомендаціях розкривається програма курсу, надаються вказівки для опанування лекційним матеріалом. Питання, які розглядаються протягом курсу, сприятимуть формуванню спеціальних компетентностей з прикладних комунікативних навичок ідентифікації та нейтралізації ІПСО та створенню діяльнісного, динамічного уявлення про феномен ІПСО як багатоаспектне явище, що створюватиме надійну теоретичну базу для підвищення наукової обізнаності і комунікативної майстерності слухачів, а також для використання набутих знань у побутовій та професійній практиці, увиразнюючи теоретико-прикладний характер дисципліни.
Методичні рекомендації укладено відповідно до робочої програми навчальної дисципліни. Висвітлено основні відомості про курс, сформульовано предмет, мету та завдання, репрезентовано тематику курсу «Лінгвоперсонологія» й практичні завдання до неї, подано завдання для індивідуальної та самостійної роботи, перелік питань до підсумкового контролю, а також рекомендовану літературу. Пропоновані методичні рекомендації розраховано на здобувачів другого рівня вищої освіти за спеціальністю 035 Філологія.
Методичні вказівки підготовлено для допомоги в підготовці до лекцій і практичних занять з курсу «Лінгвопрагматика». Запропоновано тематику лекційних і практичних занять, перелік засадничих понять курсу, вправи до практичних занять, питання до обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури. Адресовано студентам філологічних спеціальностей.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Література в контексті комунікації». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, перелік творів для текстуального вивчення, рекомендований список основної і додаткової літератури. Адресовано студентам філологічних спеціальностей.
- Література і синергетика : навч. посібник / Н. Абабіна. – Одеса : Фенікс, 2021. – 152 с.
- Література Одещини [Електронний ресурс] : електронні метод. вказівки для підготовки до аудиторних занять для студентів очної та заочної форм навчання філологічного факультету другого (магістер.) рівня вищ. освіти спеціальності 035 Філологія спеціалізації 035.01 Українська мова та література / упоряд. І. В. Нечиталюк. — Одеса : Астропринт, 2023. — 23 с. – 0,4 МБ.
Методичні вказівки складені для організації лекцій і практичних занять з курсу «Література Одещини». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури.Адресовано студентам філологічних спеціальностей.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Літературна імагологія». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Літературознавство в контексті гуманітаристики». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Методика викладання іноземних мов». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури. Адресовано студентам філологічних спеціальностей.
Методичні вказівки дають уявлення про основну специфіку уроків української літератури в школі, допомагають осягнути систему вивчення літературного процесу в 5–11 класах, дають уявленя про Нову українську школу та компетентнісне навчання, а також окреслюють впровадження нових вимог до вчителя на уроках української літератури.
У методичних рекомендаціях висвітлюються основні положення навчальної програми, мета, завдання, зміст курсу «Міжкультурна комунікація», рекомендована література, перелік питань до підсумкового контролю, вправи завдання для самостійної роботи, теоретичні питання до семінарських занять.
- Мізінкіна О. О. Переклад у літературознавчому аспекті : метод. вказівки до спец. курсу для студентів ден. форми навч. третього курсу спец. 035.01 «Українська мова та література» / О. О. Мізінкіна ; Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, філол. ф-т, кАф. заг. та словʼян. літературознавства. – Одеса : Фенікс, 2021. – 28 с.
- Наукова комунікація іноземною мовою [Електронний ресурс] : електрон. метод. рекомендації до аудиторної роботи з курсу «Наукова комунікація іноземною мовою» для здобувачів другого (магістер.) рівня вищ. освіти спец. 035 Філологія / уклад.А. В. Ковалевська-Славова. – Одеса, 2023. – 30 с. – 0,4 Мбайт.
У методичних рекомендаціях розкривається програма курсу, надаються вказівки для опанування лекційним матеріалом. Увагу приділено формуванню у здобувачів комунікативної компетенції, а саме академічних навичок, необхідних для використання української мови в науковій та професійній діяльності, подальшому навчанні в магістратурі й аспірантурі та проведенні наукових досліджень у заданій галузі, поглибленні соціолінгвістичної, соціокультурної, дискурсивної та стратегічної компетенції, а також можливості ознайомлення з досягненнями наукової світової думки.
У методичних рекомендаціях сформульовано мету, визначено завдання курсу, репрезентовано тематику дисципліни «Нейролінгвістичні аспекти комунікативного впливу» та наведено матеріали до аудиторної роботи та завдання для самостійної опрацювання, а також запропоновано перелік питань до підсумкового контролю, критерії оцінювання, рекомендовану літературу.
- Новак О. М. Лінгвославістика : метод. вказівки та рекомендації до курсу : для здобувачів 2 курсу другого (магістер.) рівня вищ. освіти спец. 035 Філологія спеціалізації «Українська мова та література», «Слов’янські мови та літератури (пер. включно), перша — російська», «Слов’янські мови та літератури (пер. включно), перша — болгарська» / О. М. Новак. — Одеса : Астропринт, 2021. — 44 с.
- Новак О. М. Старослов’янська мова : метод. вказівки до курсу : для здобувачів 1 курсу денного відділення філологічного факультету першого (бакалавр.) рівня вищ. освіти спец. 035 Філологія спеціалізацій «Українська мова та література», «Слов’янські мови та літератури (пер. включно), перша — російська» / О. М. Новак. — Одеса : Астропринт, 2021. — 48 с.
- Основи нейролінгвістичного програмування та сугестивної лінгвістики [Електронний ресурс] : електрон. метод. рек. до аудитор. роботи з курсу для здобувачів 3 курсу філол. ф-ту першого (бакалавр.) рівня вищ. освіти спец. 035 «Філологія» / уклад.: Т. Ю. Ковалевська, А. В. Ковалевська-Славова. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 45 с. – 0,8 МБ.
У методичних рекомендаціях сформульовано мету, визначено завдання курсу, репрезентовано тематику дисципліни «Основи нейролінгвістичного програмування та сугестивної лінгвістики» та наведено матеріали і завдання для аудиторних та практичних занять, а також подано завдання для самостійної роботи, перелік питань до підсумкового контролю, критерії оцінювання, рекомендовану літературу.
У методичних рекомендаціях розкривається програма курсу, надаються вказівки для опанування лекційним матеріалом. Питання, які розглядаються протягом курсу, допомагатимуть формуванню спеціальних компетентностей з прикладних комунікативних навичок аналізу патогенних дискурсів, текстів та мегадискурсів з позицій новітнього наукового напряму спін-сугестологіїї, їхньої ідентифікації та нейтралізації у межах інформаційних воєн; у всебічному ознайомленні здобувачів із природою, особливостями і закономірностями процесів формування, сприйняття та корекції інформаційних масивів; спеціальною методологійною базою цієї науки.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Поетика». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, завдання для самостійної роботи, рекомендований список основної і додаткової літератури.
У методичних рекомендаціях розкривається програма курсу, надаються вказівки для опанування лекційним матеріалом. Питання, які розглядаються протягом курсу, допомагатимуть орієнтуванню в новітніх вітчизняних та зарубіжних мовознавчих досягненнях, що створюватиме надійну теоретичну базу для підвищення наукової обізнаності і комунікативної майстерності слухачів, а також для використання набутих знань у побутовій та професійній практиці, увиразнюючи теоретико-прикладний характер дисципліни.
Методичні вказівки складені для організації лекцій і практичних занять з курсу«Проблеми і методи сучасного літературознавства». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури.
У методичних рекомендаціях висвітлено основні відомості про курс, сформульовано предмет, мету, завдання, репрезентовано тематику курсу «Прогностичний дискурс» та матеріали для практичних занять, подано завдання для індивідуальної й самостійної роботи, перелік питань до підсумкового контролю, а також рекомендовану літературу.
Пропоновані методичні рекомендації розраховано на здобувачів другого рівня вищої освіти за спеціальністю 035 Філологія.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Психоаналіз в українській літературі». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури.
У методичних рекомендаціях і матеріалах до практичних занять висвітлюються основні положення робочої програми курсу «Соціофонетика», сформульовано предмет, мету, завдання, представлено зміст курсу, подано рекомендовану літературу, перелік питань для підсумкового контролю та колоквіуму, завдання для практичних занять і контрольної роботи, ІСЗ, форми оцінювання. Увагу приділено нормативності та історичній органічності орфоепічної системи українського усного мовлення в діахронії (від перших писемних пам’яток) та синхронії (регіональне мовлення сучасної української молоді в Україні та зарубіжжі). Методичні рекомендації розраховані на здобувачів денної / заочної форми навчання спеціалізації «Українська мова та література» другого (магістерського) рівня вищої освіти та допоможуть при підготовці до практичних занять, при самостійному виконанні завдань.
- Степанов Є. М. Функційні типи мови : методичні вказівки та рекомендації для слухачів третього рівня вищої освіти (доктор філософії Ph.D.), спеціальності 035 Філологія. — Одеса : Астропринт, 2021. — 64 с.
- Сучасна письменницька есеїстика [Електронний ресурс] : електронні метод. вказівки для підготовки до аудиторних занять студентів очної та заочної форм навчання філологічного факультету другого (магістер.) рівня вищ. освіти спеціальності 035 Філологія спеціалізації 035.01 Українська мова та література / упоряд. Т. М. Шевченко. — Одеса : Астропринт, 2023. — 21 с. – 0,4 МБ.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Сучасна письменницька есеїстика». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури.
У методичних рекомендаціях і матеріалах до практичних занять висвітлюються основні положення робочої програми курсу «Сучасна українська мова», сформульовано предмет, мету, завдання, представлено зміст курсу, подано рекомендовану літературу, перелік питань для підсумкового контролю та колоквіуму, завдання для практичних занять і контрольних робіт, ІСЗ, форми оцінювання. Методичні рекомендації розраховані на студентів очної / заочної форм навчання спеціалізацій «Українська мова та література», «Прикладна лінгвістика» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та допоможуть при підготовці до практичних занять, при самостійному виконанні завдань.
У методичних рекомендаціях до практичних занять висвітлюються основні положення робочої програми курсу «Сучасна українська мова», сформульовано предмет, мету, завдання, представлено зміст курсу, подано рекомендовану літературу, перелік питань для підсумкового контролю та колоквіуму, завдання для практичних занять і контрольних робіт, ІСЗ, форми оцінювання. Увагу приділено граматичному ладу мови, граматичним категоріям самостійних і службових частин мови. Методичні рекомендації розраховані на студентів очної / заочної форм навчання спеціалізації «Українська мова та література» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та допоможуть при підготовці до практичних занять, при самостійному виконанні завдань.
У методичних рекомендаціях висвітлено основні відомості про курс, сформульовано мету, завдання, репрезентовано тематику дисципліни «Сучасна українська мова (синтаксис)» та матеріали для практичних занять, подано схеми для синтаксичного розбору словосполучень, простих та складних речень, складного синтаксичного цілого та періоду, також подано завдання для самостійної роботи, контрольні роботи для студентів заочної форми навчання, перелік питань до підсумкового контролю, критерії оцінювання, рекомендовану літературу. Пропоновані методичні рекомендації розраховано на здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 035 Філологія спеціалізацією 035.01 Українська мова та література.
Методичні вказівки складені для організації лекцій і практичних занять з курсу «Теорія літератури». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури. Адресовано студентам філологічних спеціальностей.
Методичні вказівки складені для організації лекцій і практичних занять зкурсу «Теорія літератури». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури. Адресовано студентам філологічних спеціальностей.
У методичних рекомендаціях сформульовано мету, визначено завдання курсу, репрезентовано тематику дисципліни «Українська мова як іноземна» та наведено матеріали та завдання для практичних занять, а також подано завдання для індивідуальної й самостійної роботи, перелік питань до підсумкового контролю, критерії оцінювання, рекомендовану літературу.
У методичних рекомендаціях висвітлено основні відомості про курс, сформульовано мету, завдання, репрезентовано тематику дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» та матеріали для аудиторних занять, подано завдання для самостійної роботи, перелік питань до підсумкового контролю, критерії оцінювання, рекомендовану літературу.
У методичних рекомендаціях висвітлено основні відомості про курс, сформульовано мету, завдання, репрезентовано тематику дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» та матеріали для аудиторних занять, подано завдання для самостійної роботи, перелік питань до підсумкового контролю, критерії оцінювання, рекомендовану літературу.
- Чикур Л. Д.Історія української літератури ХІ—ХVІІІ ст. : методичні вказівки до курсу для студентів денного відділення філологічного факультету першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 035 Філологія спеціалізації «Українська мова та література» / Л. Д. Чикур ; Одес. нац. ун-т імені І. І. Мечникова. — Одеса : Астропринт, 2021. — 56 с.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Історія української літератури ХІ–ХVІІІ ст.». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, перелік творів для текстуального вивчення, рекомендований список основної і додаткової літератури. Адресовано студентам філологічних спеціальностей.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Історія української літератури ХІ–ХVІІІ ст.». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, перелік творів для текстуального вивчення, рекомендований список основної і додаткової літератури. Адресовано студентам філологічних спеціальностей.
Методичні вказівки спрямовані на організацію лекцій і практичних занять з курсу «Сучасна українська література». Передбачено тематику лекційних і практичних занять, питання, що виносяться на обговорення, перелік творів для текстуального вивчення, рекомендований список основної і додаткової літератури. Адресовано студентам філологічних спеціальностей.
Національний університет «Острозька академія»
- Вісич О. Українська метадрама ХХ століття : навчальний посібник для студентів філологічних спеціальностей закладів вищої освіти / О. Вісич. — Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2022. — 244 с. URL: https://goo.su/gU1Vsb (дата звернення: 13.07.2024).
- Методичні поради з історії української літератури ХІХ століття / автор-укладач Ю. В. Миненко. — Острог : Вид-во НаУОА, 2019. — 52 с. URL: https://goo.su/DtCbtF (дата звернення: 13.07.2024).
- Методичні поради з “Української мови (за професійним спрямуванням)” / автор-укладач І. М. Хом’як. — Остріг : Вид-во Національного університету “Острозька академія”, 2019. — 56 с. URL: https://goo.su/ETmHx (дата звернення: 13.07.2024).
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова
- Багмут І. Українська мова : Адаптовані тексти для читання. Рівень В1–В2 : Робочий зошит = Ukrán nyelv : Adaptált szövegek olvasáshoz. Szint B1–B2 : Munkafüzet / І. Багмут. – Szeged: JATEPress, 2019. – 234 c. URL: https://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/41123 (дата звернення: 13.07.2024).
- Українська усна народна творчість : навчальний посібник / Н. Осьмак, Т. Бикова, В. Александренко, Т. Урись ; Міністерство освіти і науки України, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. – Київ : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2021. – 151 с. URL: https://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/38587 (дата звернення: 13.07.2024).
Запорізький національний університет
- Сучасна українська мова. Морфологія (дієслово, прислівник, службові слова) : методичні вказівки до практичних занять для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра спеціальності 014 “Середня освіта” освітньо-професійної програми “Середня освіта (Українська мова і література)” / уклад. Л. М. Стовбур. Запоріжжя : ЗНУ, 2023. 104 с. URL: https://dspace.znu.edu.ua/xmlui/handle/12345/17073 (дата звернення: 13.07.2024).
- Сабліна С. В. Історія стилів української мови : навчально-методичний посібник для здобувачів ступеня вищої освіти магістра спеціальності “Філологія” освітньо-професійної програми “Українська мова та література”. Запоріжжя : ЗНУ, 2023. 103 с. URL: https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/17072 (дата звернення: 13.07.2024).
- Ільченко І. І. Етнолінгвістика : методичні рекомендації до практичних занять та самостійної роботи для здобувачів ступеня вищої освіти магістра спеціальності “Філологія” освітньої програми “Українська мова та література”. Запоріжжя : ЗНУ, 2022. 45 с. URL: https://dspace.znu.edu.ua/xmlui/handle/12345/7006 (дата звернення: 13.07.2024).
- Кравченко В. О. Історія української літератури ХІХ століття : перші десятиріччя : навчальний посібник для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра спеціальності 014 «Середня освіта» освітньо-професійної програми 014.01 «Середня освіта (Українська мова і література)». Запоріжжя : ЗНУ, 2023. 188 с. URL: https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/17170 (дата звернення: 13.07.2024).
- Кравченко В. О. Історія української літератури ХІХ ст. : 40-60 рр. : навчальний посібник для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра спеціальності 014 «Середня освіта» освітньо-професійної програми 014.01 «Середня освіта (Українська мова і література)». Запоріжжя : ЗНУ, 2023. 173 с. URL: https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/17169 (дата звернення: 13.07.2024).
- Горбач Н. В. Історія літературознавчих вчень : навчально-методичний посібник для здобувачів ступеня вищої освіти магістра спеціальності “Філологія” освітньо-професійної програми “Українська мова та література”. перероб. і допов. Запоріжжя : ЗНУ, 2023. 111 с. URL: https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/17062 (дата звернення: 13.07.2024).
- Ніколаєнко В. М. Вступ до літературознавства : навчально-методичний посібник для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра спеціальності “Середня освіта” освітньо-професійної програми “Середня освіта (Українська мова і література)”. Запоріжжя : ЗНУ, 2023. 133 с. URL: https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/17061 (дата звернення: 13.07.2024).
- Кравченко В. О. Історія української літератури ХІХ ст.: перші десятиріччя : методичні рекомендації до практичних занять для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра спеціальності 014 “Середня освіта” освітньої програми 014.01 середня освіта (Українська мова і література) та спеціальності 035 філологія спеціалізації 035.01 українська мова та література освітньої програми українська мова та література. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 47 с. URL: https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3291 (дата звернення: 13.07.2024).