Наукометрична діяльність

Наукометр

                                        

«Що не можна виміряти, то не можливо поліпшити»
©  Уільям Томсон

Наукометрія – дисципліна, що вивчає еволюцію науки через численні вимірювання і статистичну обробку наукової інформації (кількість наукових статей, опублікованих в даний період часу, цитованість і т. д.)

Створення авторського профілю

Для чого це потрібно?

Основною метою авторського профіля є вирішення проблеми ідентифікації вчених з однаковими іменами та прізвищами. Крім цього дані платформи дають змогу відслідковувати бібліометричні метрики та є майданчиком для пошуку співаторів для спільної наукової роботи.
В свою чергу науково-дослідні установи, спонсорські фонди, наукові співтовариства і бібліотеки за допомогою авторських ідентифікаторів автора можуть швидко і точно отримати актуальну інформацію наукової діяльність вченого.

Як зареєструватись?

Для науковця

Де опублікувати роботу?

Згідно Наказу № 1112 «Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук» від 17.10.2012 р. «……за темою дисертації на здобуття наукового ступеня ……. необхідна наявність не менше ….. публікацій у наукових (зокрема електронних) фахових виданнях України……»

«…..не менше …… публікацій у наукових періодичних виданнях інших держав з напряму, з якого підготовлено дисертацію. До таких публікацій можуть прирівнюватися публікації у виданнях України, які включені до міжнародних наукометричних баз.»

Наукова періодика України в наукометричних базах даних

Одеський національний університет є видавцем наукових періодичних видань за різними напрямками.

Одеський національний університет в наукометричних базах даних

Університет у національних та світових рейтингах

Ranking Web of Universities (Webometrics) – один з рейтингів університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення діяльності університетів в Інтернет-просторі. Рейтинг Webometrics складається на основі аналізу 4 критеріїв: PRESENCE (присутність університету: ваговий коефіцієнт – 20%), IMPACT (вплив, цитованість сторінок веб-сайту – 50%), OPENNESS (відкритість ресурсів – 15%), EXCELLENCE (якість, науковий рівень публікацій – 15%).

Рейтинг вищих навчальних закладів України за показниками бази даних Scopus. Результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом та його співробітниками.

Рейтинг університетів України III, IV рівнів акредитації ТОП-200 УКРАЇНА. Методика даного рейтингу побудована відповідно до міжнародних принципів ранжирування університетів і передбачає проведення порівняльного аналізу досягнень вишів різних типів на основі низки універсальних критеріїв, зокрема якості науково-педагогічного потенціалу, якості навчання та  міжнародне визнання.

Консолідований рейтинг закладів вищої освіти України складається інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua». У якості вихідних даних для складання даного рейтингу використовуються найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні та міжнародні рейтинги вузів України: “Топ-200 Україна”, “Scopus” та “Webometrics “.

Корисні матеріали

Записи вебінарів на платформах Brighttalk та Youtube

Бази даних Scopus та ScienceDirect

База даних Web of Science

Матеріали тренінгів, які проводились в Одеському національному університеті  імені І. І. Мечникова

Тренінг «Вибір журналів для читання та публікації наукової статті за допомогою Scopus» (Одеса, ОНУ імені І. І. Мечникова, 23.04.19), який провів тренер Elsevier Сергій Назаровець.

Основними питаннями тренінгу стали критерії відбору та пошук журналів у Scopus; створення сповіщень та колекцій журналів для читання; журнальні метрики: CiteScore, SJR, SNIP, квартилі та процентилі; використання бібліографічного менеджера Mendeley.

Семінар «Публікаційна діяльність науковця та установи: стратегія, реалізація, оцінювання» (Одеса, ОНУ імені І. І. Мечникова, 03.07.18), проведено канд. біол. наук Тихонковою Іриною (експерт з інформаційно-аналітичних ресурсів та навчання Clarivate Analytics).

На семінарі було обговорено питання:

  • підбору якісної наукової літератури;
  • пошуку партнерів та грантів;
  • вибору видання для публікації;
  • оформлення публікації та представлення доробку вченого у авторських профілях з використанням інструментів компанії Clarivate Analytics.

Також окремий блок застереження щодо публікацій у хижацьких виданнях, та рекомендації як не стати жертвою шахраїв.

Тренінг «Як публікуватися в міжнародних рецензованих виданнях» (Одеса, ОНУ імені І. І. Мечникова, 04.04.16), відбувся за підтримки Міністерства освіти і науки України та офісу Програми імені Фулбрайта в Україні.Семінар «Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень» (Одеса, ОНУ імені І. І. Мечникова, 07.06.16), проведено канд. біол. наук Тихонковою Іриною (фахівець з навчання, Інтелектуальна власність та наукові дослідження Thomson Reuters).

Віддалений доступ

Для більш зручної та повноцінної роботи з наукометричними базами Scopus і Web of Science та базою ScienceDirect Ви можете використовувати можливості віддаленного доступу.

Для налаштування віддаленого доступу до ресурсів видавництва Elsevier (бази Scopus, ScienceDirect) Ви можете звернутись до Накової бібліотеки ОНУ імені І.  І. Мечникова надіславши запит за адресою lib_analitic@onu.edu.ua, або заповнивши форму (обробка запиту 1-2 робочі дні)

Для налаштування віддаленого доступу до Web of Science (Clarivate Analytics) необхідно створити власний обліковий запис, використовуючи комп’ютер, або інший пристрій на території університету (підключення через IP-адреси ОНУ). Віддалений доступ буде діяти за особистим логіном та паролем облікового запису протягом 6 місяців (кожні півроку потрібно заходити у власний обліковий запис з комп’ютеру установи).

З роз’ясненнями щодо використання баз даних Ви можете ознайоимитсь на цій сторінці в розділі «Корисні посилання»


Пошук по сайту

Календар

Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031