Електронний науковий архів Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка» надає можливість до відкритих повнотекстових документів за тематикою «хімія та хімічні технології».
Кафедра харчової біотехнології і хімії на базі ELARTU – Інституційного репозитарію ТНТУ імені Івана Пулюя виставила у відкритому доступі навчально-методичні матеріали та наукові публікації викладачів кафедри.
На платформі Репозитарію Національного авіаційного університету викладачі та здобувачі кафедри хімії та хімічної технології виставили у відкритому повнотекстовому доступі наукові та навчально-методичні роботи.
На сайті «Книги по химии» представленні як підручники, практикуми, довідкові видання, так і періодичні видання.
Химический каталог Сайт надає вільний доступ до книг із хімії. Книги можна читати онлайн на сайті в скороченому вигляді (видалені всі малюнки, формули, зображення) або завантажувати повні відскановані версії у форматі pdf або djvu.
Періодичні видання
«Журнал органічної та фармацевтичної хімії» видається з 2003 року і є правонаступником збірника наукових робіт «Фізіологічно активні речовини», що був заснований у 1966 році. Співзасновниками журналу є Академія наук України, Інститут органічної хімії НАН України, Національний фармацевтичний університет (свідоцтво про державну реєстрацію КВ № 23086-12926ПР від 05.01.2018 р.; ISSN 2308-8303 (Print); ISSN 2518-1548 (Online)). Журналу присвоєно категорію «Б» відповідно до Переліку наукових фахових видань України за спеціальністю 102 – Хімія і 226 – Фармація, промислова фармація (наказ МОН України від 28.12.2019 р. №1643).
Журнал «Теоретична та експериментальна хімія» з перекладним виданням «Theoretical and Experimental Chemistry» надає можливість ознайомитися з науковими проблемами фізичної хімії як: фізико-хімічні основи, а також принципи і шляхи створення нових процесів, речовин і матеріалів; фізико-хімічні принципи управління хімічними процесами, вплив зовнішніх фізичних впливів на хімічні реакції; фізична нанохімія, наноструктури і наноматеріали, функціональні наноматеріали, розмірно-залежні властивості матеріалів.
Тематика журналу «Питання хімії та хімічної технології» охоплює традиційні напрями хімічної науки (неорганічна, органічна, аналітична, фізична та колоїдна хімії, електрохімія, хімія високомолекулярних сполук, хімія високих енергій) та хімічної технології (технологія полімерних і композиційних матеріалів, технологія неорганічних речовин та продуктів органічного синтезу, хімічна технологія палива і паливо-мастильних матеріалів, технологія тугоплавких неметалічних матеріалів, процеси та апарати хімічної технології, технічна електрохімія, хімічний опір матеріалів та захист від корозії, тощо).
Науковий журнал «Хімія, технологія речовин та їх застосування» висвітлює проблемні питання сучасних наукових досліджень в галузях аналітичної, неорганічної, фізичної, органічної хімії, хімічної технології силікатів, технології органічних продуктів, технології нафти та газу, біотехнології та екології. На його шпальтах розглядаються питання синтезу нових речовин, вивчення кінетики, механізмів реакцій, одержання продуктів біосинтезу, дослідження режимів культивування мікроорганізмів, методів їх виділення, а також проблеми вдосконалення та інтенсифікації технологій одержання нових високомолекулярних сполук, силікатних матеріалів.
Фармацевтичний журнал (Farmatsevtychnyi zhurnal) – рецензований науково-практичний журнал, який було засновано у 1928 році. Журнал публікує оригінальні статті та огляди,події і факт, які відображають передовий досвід і результати наукових досліджень, обмін досвідом у медичній і фармацевтичній галузі, а саме: синтез та аналіз біологічно активних сполук; фармакогностичні, фітохімічні дослідження; гомеопатична фармація; фармацевтична технологія; виробництво, контроль якості, стандартизація ліків;
організація і управляння фармацією; фармакологія; клінічна фармакологія; біологія; фармакоекономіка; судова фармація; фармацевтична освіта, тощо.
Навчальні матеріали
У виданні викладено головні розділи загальної хімії, зокрема атомно-молекулярне вчення, періодичний закон, будову атомів та молекул, хімічний зв’язок, кінетику і термодинаміку хімічних процесів, дисперсні системи, розчини неелектролітів та електролітів, колоїдні розчини, окисно-відновні процеси, корозію і захист від неї. Використано сучасну хімічну номенклатуру відповідно до Державних стандартів України.
У підручнику систематизовано про будову і властивості органічних сполук та розглянуто механізм реакцій. Після кожного розділу подано блок завдань.