Зв’язок біотехнологій з іншими науками

Підручники, навчальні й методичні посібники

 

У навчальному посібнику викладено методи генетичного конструювання рослин шляхом соматичної гібридизації рослинних клітин, злиття субклітинних структур, введення мікроорганізмів в рослинні клітини, а також трансформація рослин з використанням векторів. Висвітлено способи використання векторів в генної інженерії рослин і молекулярні методи докази трансгенних рослин.
Висвітлено сучасні положення та методи біотехнології рослин. Наведено основні етапи історії дисципліни, особливості організації біотехнологічної лабораторії, відомості про живильні середовища та методи стерилізації рослинного матеріалу. Розглянуто питання мікроклонального розмноження рослин, клітинної селекції, кріозбереження рослин, одержання біологічно-активних речовин, клітинної та генетичної інженерії. Наведено визначення найуживаніших в біотехнології рослин термінів. Для студентів біологічних спеціальностей, викладачів, аспірантів, спеціалістів у галузі біотехнології, клітинної біології, фізіології рослин.

Статті, доповіді

Збірник тез містить результати наукової роботи студентів, аспірантів, молодих вчених України, які проводять наукові дослідження в галузях біотехнологій, екології, фізіології та біохімії рослин, вірусології, біоенергетики, біологічного захисту, нанотехнологій та біосенсорики.
Матеріали конференції включають роботи молодих вчених, аспірантів та студентів, які проводять наукові дослідження в галузях промислової, харчової, сільськогосподарської, медичної біотехнології, магнітних технологіях в біотехнології та медицині, біоінформаційних дослідженнях, екологічної біотехнології та біоенергетики, відновлювальних джерел енергії та напрямку інженерного забезпечення біотехнологічгих виробництв.
Збірник тез конференції містить результати наукової роботи студентів і аспірантів України та зарубіжжя, які працюють у галузі біології та біомедицини.
Збірник містить тези доповідей учасників ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції, де були представленні новітні досягнення в області біотехнології та нанофармакології.
Робота присвячена розробці біотехнології одержання функціональних кисломолочних напоїв на основі сколотин з використанням в якості інновації добавок з коренів хрону, селери, імбиру і часнику в формі швидко замороженого наноструктурованого пюре і екстрактами з нетрадиційного лікарського і пряно-ароматичного рослинної сировини (НЛПАРС), які характеризуються рекордним вмістом біологічно активних речовин (БАР).
На основі узагальнення наукового доробку академіка УААН Ф. І. Осташка обґрунтовано прийоми застосування сучасних біотехнологій у системі збереження генетичних ресурсів тварин на клітинному рівні. За використання кріоконсервації еякульованих сперматозоїдів кнурів українських степової білої та степової рябої порід наголошено на необхідності проведення комплексу робіт щодо збереження генетичних ресурсів вітчизняних порід сільськогосподарських тварин, які є носіями унікальних генів.
Публікація оригінальних експериментальних, методичних та оглядових робіт із основних проблем біохімії та фізико-хімічної біології, а також роботи з різних розділів суміжних наук: клітинної та молекулярної біології , біоорганічної хімії, біофізики, біохімії рослин та мікроорганізмів, медичної біохімії, фармакології і генетики, в яких одержані біохімічні дані було використано під час обговорення результатів дослідження
Розглянуто сучасні напрями біотехнології рослин, їхню роль у створенні оптимальних умов проживання та вплив на тривалість життя людини. Проаналізовано стан біотехнологічних досліджень в Україні, внесок державних та громадських інституцій у подальший розвиток біотехнології рослин.
Розглянуто досягнення клітинної та генетичної інженерії, які сформували новий розділ генетики – трансмісійна генетика. Проаналізовано результати і показані нові можливості в області отримання трансгеномних соматичних гібридів та цибрідов, створення трансгенних рослин сільськогосподарського та фармацевтичного призначення, отримання транспластомних рослин, накопичення рекомбінантних білків шляхом транзієнтної експресії чужорідних генів в рослинах.
Освещены выполнения научных проектов по биотехнологии воспроизводства сельскохозяйственных животных научными учреждениями Национальной академии аграрных наук Украины в 2012 году по программе научных исследований «Развитие современных биотехнологий и повышения эффективности методов улучшения хозяйственно-полезных признаков растений, животных и микроорганизмов», в подпрограмме 2 «Технологии использования генетических ресурсов животных на основе методов клеточной и генной инженерии».

Пошук по сайту

Календар

Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031