Мультидисциплінарні ресурси

OpenEdition – це комплексна електронна інфраструктура для академічного спілкування в галузі гуманітарних та соціальних наук, яка об’єднує чотири платформи, що містять книгам, журнали, дослідницькі блоги та академічні оголошення, а саме:

  • OpenEdition Journals – це платформа з гуманітарних і соціальних наук. Заснована в 1999 році під назвою Revues.org, на сьогоднішній час в ній розміщено понад 450 онлайн-публікацій. Із 150 000 статей 95 % доступні в повнотекстовому доступі.
  • OpenEdition Books пропонує 4 700 книг з гуманітарних і суспільних наук від 70 різних видавництв. Книги доступні на спеціальному просторі кожного видавця. Більше половини каталогу є у відкритому доступі в форматі HTML, і його можна цитувати, друкувати і вбудовувати на зовнішні сайти.
  • Hypotheses, research blog platform містять різні типи блогів: дослідження, польові роботи, семінари, блоги моніторингу тощо.
  • Calenda – це онлайн-платформа, присвячена новинам з галузі гуманітарних та соціальних наук. Заснована в 2000 році, в даний час вона опублікувала більше 35 000 оголошень про академічні заходи у відкритому доступі.

Academic Journals База даних надає повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.

AeLib – бібліотека оригіналів та перекладів творів світової літератури, а також містить як літературознавчі, мовознавчі, так і філософські дослідження.

BASE – одна з найбільш об’ємних пошукових систем в світі, особливо для академічних веб-ресурсів. BASE надає більше 140 мільйонів документів більше ніж 6000 джерел. Ви можете безкоштовно отримати доступ до повних текстів близько 60 % проіндексованих документів (відкритий доступ). BASE керується Університетській бібліотекою Білефельд.

Bartleby – відоме Інтернет-видавництво, що надає можливість вільного доступу до художньої та наукової літератури.

BENTHAM Open публікує ряд рецензованих журналів відкритого доступу. Безкоштовні онлайн-журнали, що охоплюють всі основні дисципліни, включаючи медицину, технологічні та соціальні науки. BENTHAM Open надає дослідникам також платформу для швидкого публікування результатів своїх досліджень у рецензованому журналі. Всі матеріали проходять якісне рецензування, що виявляє наукові досягнення та новизну й публікуються з вільним доступом.

CiNii Dissertations – інформаційний ресурс, що надає як бібліографічну інформацію з дисертацій, так і відкритий доступ до повнотекстових дисертацій для здобуття докторського ступеня університетів та інститутів Японії японською й англійською мовами: близько 600 000 бібліографічних посилань, більше 130 000 повнотекстових дисертацій від National Diet Library і близько 130 000 університетів.

CogPrints – електронний архів для самоархівування робіт з будь-якої галузі психології, неврології та лінгвістики, а також з комп’ютерних наук (наприклад, штучний інтелект, робототехніка, Vison, навчання, мови, нейронні мережі), філософії (наприклад, розум, мова, знання, наука, логіка), біологія (наприклад, етологія, поведінкова екологія, соціобіологія, генетика поведінки, еволюційна теорія), медицина (наприклад, психіатрія, неврологія, генетика людини, візуалізація), антропологія (наприклад, приматологія, археологія, палеонтологія).

DART-Europe містить повні тексти більш 500 000 дисертацій англійською та іншими європейськими мовами. У базі даних DART-Europe представлені роботи вчених з 600 університетів 28 країн Європи.

Dialnet – база, що регулярно поповнюється та містить понад 40 000 докторських дисертацій і наукових статей провідних університетів Іспанії іспанською та іншими європейськими мовами. Дисертації структуровані за  університетами.

DIASPORIANA.ORG.UA – електронна бібліотека є проектом із збереження інтелектуальної спадщини української еміграції, який формує колекцію, спрямовану на поширення знань про українську еміграцію та її досягнення. Ресурс дає доступ до наукової літератури в галузі суспільних і гуманітарних дисциплін. Однією із цілей проекту є забезпечення рівної можливості безкоштовного доступу користувачів до надбань української еміграції за допомогою глобальної мережі Інтернет.

Elektronische Zeitschriftenbibliothek – це сервіс для ефективного використання повнотекстових наукових журналів в Інтернеті. Він забезпечує швидкий, структурований та послідовний доступ до повнотекстових наукових журналів, що охоплює 98510 найменувань, з яких 21445 є онлайн-журналами з різних галузей знань, крім того 63712 журналів вільно доступні у вигляді повного тексту. Призначені для користувача бібліотеки також надають своїм користувачам доступ до повних текстів електронних журналів, на які вони підписуються.

JournalTOCs представляє найбільшу колекцію безкоштовних наукових журналів, пошук у якій здійснюється за назвами та за змістами авторитетних наукових комерційних журналів та журналів вільного доступу (понад 15 тисяч назв журналів). Після реєстрації можна виокремити певні журнали з Вашої галузі, про їх нові випуски буде повідомляти цей сервіс.

HAL – електронний архів, що містить понад мільйона публікацій, з них – більше 350 000 повнотекстових дисертацій і наукових статей науково-освітніх установ Франції у відкритому доступі. У складі архіву більше 48 000 дисертацій, представлених, в основному, англійською та французькою мовами.

IntechOpen провідний світовий видавець книг з відкритим доступом, який створений вченими для вчених

Internet Archive – найбільша англомовна база безкоштовних книг, аудіозаписів та відео. Здійснити пошук можна за тематикою книги або мовою.

MegaLib.com.ua Все для студентів – освітній портал, що дає змогу студентові знайти видання з будь-якої дисципліни у найкоротший час та кваліфіковано підготуватися до занять та іспитів зокрема.

NDLTD – інформаційна система, яка підтримується міжнародною організацією Networked Digital Library of Theses and Dissertations (NDLTD), забезпечує пошук повнотекстових дисертацій відкритого доступу або відомостей про дисертації обмеженого доступу.

OAPEN містить академічні книги у вільному доступі, в більшості з гуманітарних та соціальних наук. OAPEN працює з видавцями з метою створення колекції книг відкритого доступу, а також для надання послуг для видавців, бібліотек і фінансистів з досліджень в галузі депозитів, забезпечення якості, поширення та зберігання цифрових даних.

OATD (Open Access Theses and Dissertations) – міжнародна база даних, яка надає доступ до 2 800 000 дисертацій та дипломних робіт випускників понад 1 000 дослідних інститутів, університетів і коледжів. Більше половини робіт представлено англійською мовою. https://oatd.org/

OpenBook – безкоштовна електронна бібліотека класичної літератури, в якій наявні відцифровані твори як з української літератури, так і з зарубіжної.

OpenLibrary – бібліотека творів класичної літератури, що налічує понад мільйон документів різними мовами.

Open Yale Courses Кожен курс включає в себе повний набір лекцій, підготовлених у вигляді високоякісного відео, з такими матеріалами курсу: навчальні плани, рекомендовані читання, іспити і набори завдань. Лекції доступні як завантажуване відео, а також доступна версія лише для аудіо. Крім того, для кожної лекції надаються стенограми з можливістю пошуку.

Readmodo – це літературний проект, метою якого є розвиток культури читання та об’єднання читачів України. Складається з двох розділів: 1) Статті – де зібрані інформативні матеріали про читання, літературу та культуру; 2) Що почитати? – де зібрані відгуки, рекомендації та підбірки книжок для прочитання.

SSOAR – це сервіс, сертифікований Німецькою ініціативою щодо мережевої інформації DINI. Репозиторій відкритого доступу з соціальних наук.

theses.fr – база даних, яка створена в рамках проекту інформаційного забезпечення вищої освіти за підтримки Міністерства освіти Франції. Вона включає більше 30 000 повнотекстових дисертацій, що захищені в університетах Франції, в основному французькою та англійською мовами.

Uastudent.com – це безкоштовна бібліотека матеріалів для студентів, яка створена у вигляді інтерактивного блогу.

UNdata – система доступу до статистичних баз даних ООН. Численні бази даних, таблиці та глосарії, що містять більше 60 мільйонів точок даних, що охоплюють широке коло тем, включаючи сільське господарство, злочинність, освіту, зайнятість, енергетику, навколишнє середовище, охорону здоров’я, ВІЛ/СНІД, розвиток людини, промисловість, інформаційно-комунікаційні технології, національні рахунки, народонаселення, біженців, туризм, торгівлю, а також показники цілей розвитку тисячоліття.

Архив Европейской интеграции (AEI) – це електронний репозитарій і архів для дослідницьких матеріалів з теми європейської інтеграції та уніфікації. AEI збирає два типи матеріалів: незалежно розроблені дослідні матеріали і офіційні документи Європейського Союзу.

Бібліотека Пенсильванського університету налічує більше двох мільйонів безкоштовних книг, тематика їх різноманітна – від історії до права й медицини.

Бібліотека українських підручників. Наявні підручники з усіх галузей знань.

Бібліотека Університету Аделаїди містить роботи з літератури, філософії, історії та з інших галузь знань.

«Ізборник» (Історія України IX–XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації) — проект електронної бібліотеки давньої української літератури. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю. Ідея проекту полягає в прагненні зібрати якомога більшу кількість творів української писемності не просто як випадковий набір текстів різних часів та авторів, але на тлі цілісного культурно-історичного процесу, де ставала б зрозумілою єдність, спадковість і тотожність української літератури, попри очевидні розриви в мовному коді та наявні перервності в традиції.

Електронна бібліотека “Культура України” – об’єктом цієї колекції є різні за видами діяльності та формою власності заклади, підприємства та організації культури: театри, філармонії, професійні творчі колективи, кіностудії, організації телебачення, радіомовлення, видавництва, музеї, художні галереї (виставки), бібліотеки, архіви, клубні заклади тощо.

 Електронна бібліотека української літератури Торонського університету уможливлює вільний і безкоштовний доступ до електронних текстів української літератури всім зацікавленим читачам, особливо студентам поза межами України, де доступ до текстів української літератури обмежений. В майбутньому, якщо дозволять на це фінанси, бібліотека включатиме не лише тексти української літератури, але й англомовні переклади, біографії і бібліографії авторів у двох мовах, історії літератури і інші документи і матеріали корисні для студентів української літератури. На разі, обмежений бюджет бібліотеки дозволяє лише скромний проект електронного видання класиків української прози

 

Інформаційні ресурси Американської економічної асоціації. Надається онлайн-доступ до всіх журналів асоціації, зокрема, як до 20-річним архівним журнальними статтями, так і до тих матеріалів, які прийняті до друку. Шість типів документів індексуються в EconLit: журнальні статті, книги, збірники матеріалів, дисертації, робочі матеріали з економіки та повнотекстові рецензії на книги з журналу економічної літератури (JEL).

Літературне місто – українська гуманітарна онлайн-бібліотека, освітній онлайн-ресурс, що представляє наукові статті, книги, реферати та курсові роботи, конспекти уроків за такими наукам: мовознавство, літературознавство, психологія, історія, культурологія, – а також і художні тексти з української літератури.

Навчальні матеріали онлайн – мультидисциплінарний портал, на якому представлені монографії, підручники та лекції занять.

Справочник открытых журналов доступа (DOAJ) – це інтерактивний онлайн-каталог, який індексує і забезпечує відкритий доступ до високоякісних рецензованих журналів. Послуги DOAJ безкоштовні, включаючи індексування в DOAJ.

1576 Бібліотека Українського світу – Перша структурована публічна бібліотека українського світу, читачем і упорядником якої може стати кожен. Як точку відліку автори обрали 1576 р., коли було засновано перший вищий навчальний заклад Східної Європи – Острозьку академію. На порталі можна завантажити різноманітні книги, прослухати подкасти з виступами видатних людей, засідань круглих столів або твори українських письменників у авторському виконанні. Також у розділі фонотека є сучасні й давніші музичні хіти, аудіокнижки, архівні записи голосів видатних українських митців, зокрема В. Стуса, П. Тичини тощо. В пінакотеці можна переглянути українське кіно, театральні вистави й живопис.


Пошук по сайту

Календар

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031