Бондаренко Петро Михайлович (1922-2003)
Народився 13 червня 1922 року в с. Трикрати Вознесенського району Миколаївської області. Учасник Другої світової війни. У 1958 р. закінчив з відзнакою історичний факультет Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова. Працював в Одеському державному університеті на посадах: начальника навчальної частини (1958-1959), проректора з адміністративно-господарської частини (1959-1961).
Директор Наукової бібліотеки з 1961 по 1988 рр. В своїй діяльності Петро Михайлович прагнув до нового, орієнтувався на останні вимоги в галузі організації бібліотечної справи. Однією з перших в країні Наукова бібліотека Одеського університету організувала систематичний каталог по системі Бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК).
За роки керівництва П.М. Бондаренка значно розширилася масова, інформаційна, методична та видавнича діяльність Наукової бібліотеки. Відновив свою роботу Музей рідкісної книги. Петро Михайлович був упорядником і науковим редактором багатьох бібліографічних покажчиків. Він сприяв організації та проведенню читацьких науково-практичних конференцій, різноманітних культурно-просвітницьких заходів. Багато уваги Наукова бібліотека приділяла своєчасному інформуванню читачів про нові надходження, розкриттю своїх фондів, професійному обслуговуванню факультетів і кафедр університету для задоволення попиту їх наукової та навчальної діяльності. З цією метою, у 1970-ті роки були створені спеціалізовані читальні зали: природних наук, суспільних наук, гуманітарних наук, де у відкритому доступі була представлена необхідна література і реферативні журнали. Бібліотека мала широке коло партнерів міжнародного книгообміну, налагодила зв’язки з рядом зарубіжних наукових та навчальних закладів. Її відвідували вчені й студенти не тільки з інших міст країни, а й з-за кордону.
У 1976 році Наукова бібліотека ОДУ стала методичним центром бібліотек вищих навчальних закладів м.Одеси.
У 1983 році, з метою удосконалення бібліотечного та інформаційного обслуговування читачів, наукова і студентська бібліотеки (з фондом в 861 тисячу одиниць) були об’єднані в єдиний структурний підрозділ університету.
У 1985 – 1987 роках було проведено ремонт будівлі бібліотеки; збільшилася її площа за рахунок звільнення приміщення від навчальних аудиторій і кабінетів, які перебували в корпусі.
У 1987 році був відкритий читальний зал періодичних видань, введений єдиний читацький квиток, який дозволяв отримувати літературу на всіх пунктах видачі.
У 1988 – 2001 рр. Петро Михайлович продовжив свою діяльність на посаді головного бібліографа, займаючись вивченням іменних фондів бібліотеки.
Помер 04.08.2003 року. Похований у м. Одеса.