Астрономія

НАУКОВІ ЖУРНАЛИ

«Досягнення в астрономії та космічній фізиці» (англ. «Advances in Astronomy and Space Physics») – науково-теоретичний журнал висвітлює оригінальні та оглядові роботи аспірантів та молодих науковців з основними проблемами астрономії, астрофізики, космічної фізики, та суміжних областей: від космічної геодинаміки та астробіології і до космології й астрофізики високих енергій, геофізики та інформаційних технологій. Також публікуються запрошені оглядові статті.

 

«Космічна наука і технологія» – науково-практичний журнал Національної академії наук України. Журнал публікує оригінальні та оглядові наукові статті у всіх міждисциплінарних напрямах космічних досліджень, що представлені в назвах рубрик.

 

Astrophysics and Space Science (APSS, «Астрофізика і космічна наука») – науковий журнал виходить з 1968 року й вміщує результати як теоретичних, так і основаних на спостереженнях досліджень з астрономії, астрофізики, космічної науки, астрофізичних аспектів астробіології. Журнал видає компанія Springer Publishing Group.

 

BAAS Bulletin of the ass – бюлетень Американського астрономічного товариства, в якому публікуються звіти, що представляють широкий інтерес для астрономічної спільноти, коментарі з дисципліни, тези наукових зустрічей, а також некрологи.

 

МОНОГРАФІЇ

Відьмаченко А. П. Фізичні характеристики поверхонь планет земного типу, карликових і малих планет та їх супутників за даними дистанційних досліджень / А. П. Відьмаченко, О. В. Мороженко. – Київ : Профі. 2014. – 388 с.

Загружено Фізичні характеристики поверхонь

Розглянуто історію дослідження і космогонію тіл Сонячної системи, сучасний стан планетної космогонії, процес утворення планет і їхніх супутників, особливості внутрішньої будови планет земного типу і Місяця, магнітні поля планет земної групи, супутників і астероїдів; загальні питання формування дифузно-відбитого шершавими поверхнями випромінювання, умови освітлення, параметри поля відбитого випромінювання (фотометричні, поляризаційні та теплові властивості), радіолокаційні спостереження. Наведено основні результати дослідження Місяця, планет земного типу (Марса, Меркурія, Венери), карликових і малих планет (астероїдів).Видання розраховане для викладачів вищих закладів освіти, студентів, аспірантів і фахівців, які спеціалізуються з фізичних методів дослідження, експериментальної фізики і фізики тіл Сонячної системи.

 

Зацерковний В. І. Аерокосмічні дослідження Землі: історія становлення : монографія / В. І.  Зацерковний, Н. П. Каревіна ; Нац. акад. наук України, Ін-т проблем мат. машин і систем. – Київ : Логос, 2014. – Т. 1. – 302 с. ; 2015. – Т. 2. – 406 с.

Загружено Аерокосмічні дослідження, Т. 1, Т. 2

У монографії представлені результати історико-наукового аналізу процесу розвитку аерокосмічних досліджень Землі. Показано внесок відомих учених та інженерів у створення методів дистанційного зондування Землі. Книга може бути корисною для науковців, викладачів вищої та середньої школи, аспірантів і студентів, читачів, які цікавляться історією аерокосмічних досліджень Землі і космічної техніки.

 

Пилюгин Л. С. Ионизованный газ в галактиках: физическое состояние и химический состав / Л. С. Пилюгин. – Киев : Наук. думка, 2013. – 287 с.

Розглянуто методи визначення фізичних характеристик i хімічного складу областей H II: класичний Гє-метод і різні варіанти методу сильних ліній (калібровки), розроблені за останні десятиріччя. Проведено аналіз основних результатів дослідження хімічного складу спіральних та неправильних галактик.


Пошук по сайту

Календар

Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031