Навчальні та навчально-методичні видання
2024
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Актуальні проблеми світової політики» здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та були розроблені відповідно до силабусу та робочої програми дисципліни. Основна мета вказівок – надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки розраховані на здобувачів першого курсу спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та були розроблені відповідно до робочої програми та силабусу освітньої програми 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії».
Методичні вказівки призначені для студентів першого рівня вищої освіти, які вивчають дисципліну «Міжнародне право». Методичні вказівки підготовлено відповідно до освітньої програми за спеціальністю 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». У методичних вказівках викладено зміст навчальної дисципліни за розділами та темами, практичні питання до навчальної дисципліни, контрольні питання з навчальної дисципліни та список рекомендованих джерел.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Проблеми регіональної безпеки Близького та Середнього Сходу» здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та були розроблені відповідно до силабусу та робочої програми дисципліни. Основна мета вказівок – надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки призначені для студентів першого рівня вищої освіти, які вивчають дисципліну «Зовнішньополітична системологія Чорноморського регіону». Методичні вказівки підготовлено відповідно до освітньої програми за спеціальністю 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». В методичних вказівках викладено зміст навчальної дисципліни за розділами та темами, практичні питання до навчальної дисципліни, контрольні питання з навчальної дисципліни та список рекомендованих джерел.
Зовнішньополітична системологія Чорноморського регіону : метод. вказівки до вивч. навч. дисципліни для здобувачів першого (бакалавр.) рівня вищ. освіти спец. 291 «Міжнар. відносини, сусп. комунікації та регіон. студії» / уклад. С. В. Глебов. — Одеса : Астропринт, 2024. — 23 с.
Навчально-методичний посібник містить виклад матеріалу в логічній та хронологічній послідовності. Основними характеристиками періоду є формування зовнішньої політики держав в умовах блокового протистояння та становлення постбіполярної системи міжнародних відносин. Розроблено 19 тем, надано теми та питання практичних занять та самостійної роботи, методичні рекомендації для підготовки, питання для під сумкового контролю знань, перелік рекомендованої літератури для підготовки та методичні вказівки й технічні вимоги щодо написання аналітичних записок. Програма розрахована, перш за все, на здобувачів вищої освіти за спеціальністю 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», а також політологів, істориків та представників гуманітарних наук, які цікавляться проблемами формування та імплементації зовнішньої політики країн Азії та Африки.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Зовнішня політика країн Середземномор’я» здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії та були розроблені відповідно до силабусу та робочої програми дисципліни. Основна мета вказівок — надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Навчально-методичний посібник містить виклад матеріалу в логічній послідовності. Матеріали викладені у хронологічній послідовності, поетапно; складається з дванадцяти тем; супроводжується списком рекомендованих джерел. Посібник розрахований на здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії й представників інших гуманітарних наук, які цікавляться проблемами зовнішньої політики США.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Зовнішня політика України» (частина 2) здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії та були розроблені відповідно до силабусу та робочої програми дисципліни. Основна мета вказівок — надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Зовнішня політика України (ІХ – початок ХХ століття)» здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та були розроблені відповідно до силабусу та робочої програми дисципліни. Основна мета вказівок – надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Навчально-методичний посібник містить виклад матеріалу в логічній послідовності. Основними характеристиками періоду є блокове протистояння та формування постбіполярної системи міжнародних відносин. Матеріал викладається в хронологічній послідовності, поетапно; складається з 14 тем; супроводжується списком рекомендованих джерел. Посібник розрахований перш за все на здобувачів вищої освіти за спеціальністю 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, а також політологів, істориків та представників гуманітарних наук, які цікавляться проблемами політичної науки та світової політики.
Методичні вказівки розраховані на здобувачів четвертого курсу спеціальності 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії та були розроблені відповідно до робочої програми та силабусу освітньої програми 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Теорія міжнародних відносин» здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії та були розроблені відповідно до силабусу та робочої програми дисципліни. Основна мета вказівок — надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Теорія та історія європейської інтеграції» здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та були розроблені відповідно до силабусу та робочої програми дисципліни. Основна мета вказівок – надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
2023
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Дипломатична та консульська служба» та були розроблені відповідно до робочої програми та силабусу для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Основна мета вказівок — надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «ЄС у системі міжнародної безпеки ХХI ст.» та були розроблені відповідно до робочої програми та силабусу для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Основна мета вказівок – надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Ісламський чинник у світовій політиці» здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», та були розроблені відповідно до силабусу та робочої програми дисципліни. Основна мета вказівок — надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Зовнішня політика країн Західної Європи» та були розроблені відповідно до робочої програми та силабусу для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Основна мета вказівок — надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Іноземна мова у дипломатичній практиці та міжнародному спілкуванні (китайська мова)» та були розроблені відповідно до робочої програми та силабусу для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Основна мета вказівок — надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та в процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем із навчальної дисципліни «Іноземна мова у дипломатичній практиці та міжнародному спілкуванні (новогрецька мова» і були розроблені відповід- но до робочої програми та силабусу для здобувачів ступеня вищої освіти «магістр» спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Основна мета розроблення методичних вказівок – надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Іноземна мова у дипломатичній практиці та міжнародному спілкуванні (турецька мова)» для здобувачів першого курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Основна мета вказівок — надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Лінгвокраїнознавство (арабська мова)» здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та були розроблені відповідно до силабусу та робочої програми дисципліни. Основна мета вказівок — надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення курсу лекцій навчальної дисципліни «Лінгвокраїнознавство (турецька мова)» та були розроблені відповідно до робочої програми та силабусу для здобувачів першого курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Основна мета вказівок — надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки «Мас-Медіа і Політика» рекомендовані для відпрацювання відповідних умінь та навичок роботи з фаховими автентичними текстами з англійської мови. Укладено відповідно до робочої програми з навчальної дисципліни «Англійська мова», яка є обов’язковою дисципліною для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Мiжнароднi вiдносини, суспільні комунікації та регіональні студії».
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем вибіркової навчальної дисципліни «Міграційний процес у Середземномор’ї» та були розроблені відповідно до робочої програми та силабусу для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії».
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Теорія взаємодії держав» здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та були розроблені відповідно до силабусу та робочої програми дисципліни. Основна мета вказівок – надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Теорія міжнародного конфлікту» здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та були розроблені відповідно до силабусу та робочої програми дисципліни. Основна мета вказівок – надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
Методичні вказівки розраховані на поглиблене вивчення тем навчальної дисципліни «Україна в системі міжнародної безпеки» здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та були розроблені відповідно до силабусу та робочої програми дисципліни. Основна мета вказівок — надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні тем практичних занять та у процесі самостійної роботи.
2022
У посібнику надано розуміння проблем формування та еволюції системи міжнародних відносин від завершення Тридцятирічної війни до початку Першої світової війни. Період поділяється на три етапи, згідно з еволюцією системи міжнародних відносин, що була пов’язана з наполеонівськими війнами і яку було закріплено Віденською системою міжнародних відносин. Особлива увага приділена проблемам європейських відносин та колоніальної політики великих держав. Посібник допоможе студентам вивчити вплив нових чинників, таких як колоніальний, національно-визвольний та революційний; особливості Віденської системи, причини її занепаду; роль військово-політичних союзів у період від антифранцузьких коаліцій ХІХ ст. до Троїстого союзу та Антанти.
Навчально-методичний посібник призначений для надання методичної підтримки студентам першого рівня вищої освіти за спеціальністю 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». У навчально-методичному посібнику викладено зміст навчальної дисципліни за розділами та темами, розкрито основні поняття та терміни, розкрито ключові події та дати, що стосуються розвитку країн Латинської Америки, та контрольні питання до кожної з тем. Викладено семінарські питання до навчальної дисципліни, перелік тем презентацій та доповідей та контрольні питання з навчальної дисципліни, список рекомендованих джерел.
У посібнику викладено основні проблеми зовнішньої політики США після Другої світової війни. Матеріали викладені у хронологічній послідовності, поетапно. Посібник складається з дванадцяти тем; супроводжується списком рекомендованих джерел. Посібник розраховано перш за все на студентів PhD, що вивчають політологію, а також спеціалістів-міжнародників, істориків та представників гуманітарних наук, які цікавляться проблемами зовнішньої політики основних акторів міжнародних відносин.
Навчально-методичний посібник містить виклад матеріалу щодо світової політики та міжнародних відносин з 1945 року до сьогодення. Основними характеристиками періоду є блокове протистояння та формування постбіполярної системи міжнародних відносин. Матеріал викладається в хронологічній послідовності, поетапно; складається з 14 тем; супроводжується списком рекомендованих джерел. Посібник розраховано перш за все на студентів PhD, що вивчають політологію, а також спеціалістів-міжнародників, істориків та представників гуманітарних наук, які цікавляться проблемами становлення політичної науки.
2021
Методичні рекомендації розраховані на поглиблене вивчення тем курсу з дисципліни «Дипломатичний протокол і етикет» та були розроблені відповідно до діючої програми та навчального плану для студентів спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» галузі знань 29 «Міжнародні відносини». Автор Д. К. Побле залучив до роботи перелік теоретичних питань і положень, що охоплюють ключові теми курсу та дозволяють студентам даної спеціальності більш детально засвоїти матеріал курсу. Доданий перелік літератури та електронних джерел достатньо повний і дає змогу самостійно поглиблювати знання і навички для успішного виконання курсових і дипломних робіт. На вивчення навчальної дисципліни відводиться 45 годин, зокрема 10 — лекції, 8 — семінарські заняття та 27 — самостійна робота, що взагалі становить 1,5 кредита ЄКТС.