Навчальні та навчально-методичні видання

292 «Міжнародні економічні відносини»

 

2023

Міжнародні економічні відносини : метод. вказівки до практ. занять для здобувачів першого (бакалавр.) рівня вищ. освіти, спец. 292 Міжнар. економ. відносини / уклад.: Г. С. Алексеєвська. – Одеса : Олді+, 2023. – 36 с.

Методичні вказівки до практичних занять «Міжнародні економічні відносини» розроблені для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини». Вказівки містять план практичних занять, приклади тестових завдання та задач для самоконтролю студентів, питання для підсумкового контролю, порядок оцінювання успішності студентів та список рекомендованої літератури. Данні вказівки допоможуть їм ознайомитися, систематизувати, засвоїти та перевірити свої знання з дисципліни, а також зробити висновки щодо отриманих знань. Виконуючи тестові завдання, студенти зможуть підготуватися до складання іспиту.

 

Сучасні теорії транснаціональних корпорацій : метод. вказівки до практ. занять для здобувачів другого (магістер.) рівня вищ. освіти спец. 292 Міжнар. економ. відносини / уклад.: Г. С. Алексеєвська. – Одеса : Олді+, 2023. – 40 с.

Методичні вказівки написані відповідно до програми навчальної дисципліни «Сучасні теорії транснаціональних корпорацій», що викладається здобувачам другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Міжнародні економічні відносини» спеціальність 292 – Міжнародні економічні відносини, галузі знань 29 – «Міжнародні відносини». Основна мета методичних вказівок – надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні дисципліни на практичних заняттях та у процесі самостійної роботи. Матеріал представлено у розрізі змістових модулів та тем.

 

Трансмісія монетарної політики ЄЦБ на країни Східної Європи : метод. вказівки та рек. до вивч. навч. дисципліни для здобувачів другого (магістер.) рівня вищ. освіти спец. 292 Міжнар. економ. відносини / уклад.: Г. С. Алексеєвська. – Одеса : Олді+, 2023. – 32 с.

Методичні вказівки написані відповідно до програми навчальної дисципліни «Трансмісія монетарної політики ЄЦБ на країни Східної Європи», що викладається здобувачам другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини». Основна мета методичних вказівок – надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні дисципліни на аудиторних заняттях та у процесі самостійної роботи. Матеріал представлено у розрізі змістовних модулів та тем. *Фінансується Європейським Союзом. Проте висловлені погляди та думки належать лише авторам і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні орган, що надає гранти, не можуть нести за них відповідальності.

 

Check your vocabulary and grammar : посібник для самостійної роботи з дисципліни «Англійська мова професійного спрямування» для здобувачів вищої освіти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» / Н. Ю. Іщук. –Вінниця : ДонНУ імені Василя Стуса, 2023. – 71 с.

Посібник призначений для самостійної роботи здобувачів вищої освіти економічного факультету спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» під час вивчення англійської мови професійного спрямування. Мета посібника – забезпечити здобувачів вищої освіти можливістю самостійно перевірити знання лексичного та граматичного матеріалу, що вивчається згідно силабусу з англійської мови за професійним спрямуванням.

 

 

2022

Кудінова Т. І. Методичні вказівки до практичних занять з професійної англійської мови за спеціальністю 292 – Міжнародні економічні відносини для студентів І курсу / уклад. : Т. І. Кудінова, О. І. Петрова, Т. В. Сиротенко. – Одеса : ОП, 2022. – 47 с.

Метою «Методичних вказівок» є формування впродовж 78 годин аудиторних занять у студентів (вхідний рівень володіння мовою – В1) вмінь та навичок читання за тематикою спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини на І курсі навчання ІБЄІТ (вихідний рівень володіння мовою – В2). За рахунок тренування і виконання читання текстів студенти зможуть досягти практичного володіння англійською мовою за фахом.

 

Маслій Н. Д. Фінанси публічного сектору: українські реалії та світовий досвід : навчальний посібник / Н. Д. Маслій, М. А. Дем’янчук. — Одеса : Астропринт, 2022. – 338 с.

Навчальний посібник містить теоретичні матеріали, методичні вказівки до семінарських занять та самостійної роботи. Він сприятиме засоєнню теоретичних знань і формуваннню практичних навичок щодо діагностики стану фінансових систем, визначення їх тенденцій, спостереження за дією економічних законів та ефективного застосування різних методів управління фінансами публічного сектору. Буде корисним здобувачам вищої освіти, аспірантам, викладачам, керівникам організацій всіх форм власності та іншим.

 

Методичні вказівки до практичних занять з англійської мови за спеціальністю 092 Міжнародні економічні відносини для студентів I курсу / уклад. : Е. Б.Гродська, М. Г. Томенко ; Нац. ун-т “Одес. політехніка”. – Одеса, 2022. – 48 с.

Метою “Методичних вказiвок” для самостійної роботи студентів є формування впродовж 15 годин самостійної роботи (вхідний рівень володіння мовою – В1) вмiнь та навичок читання за тематикою спеціальності «092 Міжнародні економічні відносини» на І курсі навчання Інституту економіки та менеджменту (вихідний рівень володіння мовою – В2). За рахунок тренування і виконання читання текстів і комунікативних завдань студенти зможуть досягти практичного володіння англійською мовою за фахом.

 

Money in Economics and Business : методичні вказівки для самостійної роботи з дисципліни «Англійська мова професійного спрямування» для здобувачів вищої освіти 3 курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» / Н. Ю. Іщук, М. В. Кондратюк. – Вінниця : ДонНУ імені Василя Стуса, 2022. – 97 с.

Методичні вказівки призначені для самостійної роботи здобувачів вищої освіти 3 курсу економічного факультету спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» під час вивчення англійської мови професійного спрямування. Мета посібника – забезпечити здобувачів вищої освіти можливістю самостійно розвивати мовну та комунікативну компетенції, необхідні для адекватної поведінки в типових професійних ситуаціях. Посібник укладено згідно з вимогами робочої програми з англійської мови за професійним спрямуванням.

 

Set off for English for Economics and Business : методичні вказівки для самостійної роботи з дисципліни «Англійська мова професійного спрямування» для здобувачів вищої освіти 1 курсу спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» / Н. Ю.  Іщук. – Вінниця : ДонНУ імені Василя Стуса, 2022. – 115 с.

Методичні вказівки призначені для самостійної роботи здобувачів вищої освіти 1 курсу економічного факультету спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» під час вивчення англійської мови професійного спрямування. Мета посібника – забезпечити здобувачів вищої освіти можливістю самостійно розвивати мовну та комунікативну компетенції, необхідні для адекватної поведінки в типових професійних ситуаціях. Посібник укладено згідно з вимогами робочої програми з англійської мови за професійним спрямуванням.

 

2021

Котлубай В. О. Практикум для проходження тренінг-курсів «Створення власного бізнесу», «Розробка конкурентної стратегії», «Розвиток напрямів та інструментів міжнародного бізнесу» / В. О. Котлубай, О. В. Слободянюк, К. С. Нестерова. – Одеса, 2021. – 116 с.

Практикум відповідає програмам навчальних дисциплін «Створення власного бізнесу (бізнес тренінг)». «Розробка конкурентної стратегії (бізнес тренінг)». «Розвиток напрямів та інструментів міжнародного бізнесу (бізнес тренінг)». В практикумі представлені завдання, кейси, тести, ділові ігри, питання для обговорення, питання для самоперевірки, питання до заліку, а також список рекомендованої літератури. Практикум призначений для здобувачів вищої освіти, що отримують ступінь бакалавра у галузі знань 07 «Управління та адміністрування» зі спеціальності 073 «Менеджмент», буде корисним для підготовки здобувачів, що отримують освіту з економічних, управлінських та правової спеціальностей.

 

Цевух Ю. О. Історія світової економічної думки : метод. вказівки до практ. занять для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» / Ю. О. Цевух. – Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2021. – 32 с.

Методичні вказівки до практичних занять «Історія світової економічної думки» розроблені для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини». Вказівки містять план практичних занять, тематику презентацій, тестові завдання для самоконтролю студентів, питання для підсумкового контролю та порядок оцінювання успішності студентів, що допоможе їм ознайомитися, систематизувати, засвоїти та перевірити свої знання з дисципліни, а також зробити висновки щодо отриманих знань. За допомогою даних методичних вказівок студенти навчаться самостійно знаходити нову інформацію та отримують можливість пізнати логіку економічного розвитку суспільства. Виконуючи тестові завдання, студенти зможуть підготуватися до складання модульних контролів та іспиту.

 

Цевух Ю. О. Ринок праці, міграція та соціально-економічний розвиток Європейського Союзу та України : навч.-метод. посіб. / Ю. О. Цевух. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2021. – 140 с.

У навчально-методичному посібнику розглянуто теоретичні питання функціонування ринку праці і міграції робочої сили. Досліджено ситуацію на світовому ринку праці, а також проблеми сучасних ринків праці України та Європейського Союзу. Окрема увага приділена міграційним процесам сьогодення у країнах ЄС та в Україні. Навчально-методичний посібник призначено для студентів вищих навчальних закладів І рівня освіти (бакалаврів) спеціальності 292 – “Міжнародні економічні відносини”, а також ІІ та ІІІ освітніх рівнів: магістрів та аспірантів; може бути корисним для менеджерів з персоналу, директорів з розвитку та всіх, хто цікавиться проблемами сучасного стану та розвитку ринку праці і міжнародної міграції.

 

 

2020

Економічна теорія: закономірності, практика та сучасність : підручник / Е. М. Забарна, О. М. Козакова, Н. О. Задорожнюк [та ін.] ; Одес. нац. політехн. ун-т. – Херсон : Олді-плюс, 2020. – 412 с.

У підручнику висвітлено діалектику формування економічної думки – зародження та основні етапи становлення економічної теорії як наукового знання. Визначено зміст матеріального виробництва та специфіку його організації. Представлено змістовне наповнення відносин власності та показано їх еволюцію. Показано становлення системи товарної організації виробництва. Визначено ключові похідні функції грошей; поняття та види інфляції і відповідні заходи антиінфляційної політики. Досліджено основи підприємництва в сучасних умовах господарювання. Проведено аналіз та запропоновано сучасні підходи до розуміння факторів виробництва та відповідних їм факторних доходів. Представлено основні макроекономічні проблеми економічної теорії та визначено місце та важелі державного регулювання ринкової економіки. Виявлено тенденції розвитку національної економіки в умовах міжнародної інтеграції та глобалізації економічних систем. Підручник може бути рекомендований до використання здобувачам вищої освіти всіх рівнів навчання за будь-якою освітньо-професійною програмою; науковцям, фахівцям в економічній та управлінській сферах; викладачам.

 

Кібік О. М. Маркетинг : навчально-методичний посібник / О. М. Кібік, В. О. Котлубай, Ю. В. Хаймінова, К. С. Нестерова, Н. Ю. Калмикова. Одеса : НУ “ОЮА”, 2020. 68 с.

Визначено зміст і значення маркетингу. Розглянуто основні категорії маркетингу, надано уявлення про маркетинг як філософію бізнесу і реальний процес в сфері бізнес-діяльності. Систематизовано принципи організації маркетингу, основи управління життєвим циклом продукту. Особливу увагу приділено питанням управління маркетингом в міжнародній діяльності. Навчально-методичний посібник призначений для здобувачів вищої освіти, що отримують ступінь бакалавра та магістра у галузі знань 07 «Управління та адміністрування» зі спеціальності 073 «Менеджмент», буде корисним для підготовки здобувачів, що отримують освіту з економічних та правових спеціальностей.

 

Кібік О. М. Міжнародна економіка : навчально-методичний посібник / О. М. Кібік, К. С. Нестерова, Ю. В. Хаймінова. – Одеса : НУ “ОЮА”, 2020. – 85 с.

Визначено сутність міжнародних економічних відносин. Висвітлено суб’єкти та об’єкти, форми міжнародних економічних відносин. Надано комплексний виклад сутнісних питань щодо міжнародних економічних відносин. Визначено інструменти зовнішньоторговельної, валютної політики. Особливу увагу приділено інтеграційним процесам. Визначено сучасні види міжнародного бізнесу, особливості міжнародного менеджменту та маркетингу. Навчально-методичний посібник призначений для здобувачів вищої освіти, що отримують ступінь бакалавра та магістра у галузях знань 07 «Управління та адміністрування», 05 «Соціальні та поведінкові науки», 81 «Право», 06 «Журналістика» в Національному університеті «Одеська юридична академія» та інших вищих навчальних закладах.

 

2019

Коч С. В. Дипломатична та консульська служба : методичні вказівки та завдання до навчального курсу / С. В. Коч – Одеса : ТОВ «Удача», 2019 – 31 с.

Курс «Дипломатична й консульська служба» є одним з обов’язкових курсів для підготовки студентів за фахом «Міжнародні економічні відносини». Він викладається студентам третього курсу денного відділення. Проблематика, що розглядається в рамках курсу, є предметом розгляду суміжних дисциплін і може розглядатися під різними кутами зору: історія дипломатії та історія міжнародних відносин, сучасна практика зовнішньої політики України та інших держав, державні інститути, право, соціальна психологія, етикет та протокол та ін. Отже формування комплексного уявлення про дипломатичну та консульську службу формується на основі міждисциплінарного підходу. Курс «дипломатична й консульська служба» ґрунтується на попередньому вивченні студентами теорії та історії міжнародних відносин. Курс розрахований на один навчальний семестр, він включає 16 годин лекцій, 14 семінарських занять, 15 годин індивідуальної й 15 годин самостійної роботи студентів. МЕТА дисципліни полягає в підвищити компетентність фахівців з міжнародної економіки в організаційних та адміністративних питаннях діяльності дипломатичних і консульських служб, ознайомлення студентів із правовими аспектами функціонування дипломатичної та консульської служб в Україні та інших країнах.

 

Міжнародні економічні відносини : навч. посіб. для студ. закладів вищої освіти / Т. В. Орєхова, І. В. Хаджинов, М. В. Савченко та ін.; за заг. ред. Т. В. Орєхової. – Вінниця : ДонНУ імені Василя Стуса, 2019. – 324 с.

У навчальному посібнику викладено в логічній послідовності сучасний зміст, основні форми та напрями розвитку міжнародних економічних відносин. Навчальний посібник спрямований на активне засвоєння дисципліни «Міжнародні економічні відносини». Посібник містить тестові завдання, питання для самоконтролю, приклади розв’язання завдань та розрахунково-ситуаційні завдання до розв’язання. Розраховано на студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, викладачів, а також фахівців-практиків.

 

Узун Ю. В. Міграційна політика ЄС : методичні вказівки та завдання до навчального курсу / Ю. В. Узун, С. В. Коч – Одеса : Удача, 2019 – 43 с.

Політична міграціологія – новий напрям в політичних науках, який побудований на матеріалах досліджень взаємозв’язку сучасних міграційних і політичних процесів як на глобальному, регіональному, так і локальному рівнях. Навчальна дисципліна «Міграційна політика країн ЄС» викладається на факультеті міжнародних відносин, політології та соціології студентам спеціальностей «політологія», «соціологія» та «міжнародні економічні відносини». Особлива увага приділяється міграційної складової політичного процесу в Європі та країнах Європейського союзу. Значну увагу зосереджено на аналізі тенденцій взаємозумовленості міграційної та політичної динаміки в межах Європейського простору. Мета дисципліни полягає у визначенні місця і ролі міграційного фактору в політичному житті Європейського союзу. Передбачається визначення значення міграційної політики держав, як форми тактичного реагування на міграційні та демографічні виклики та створення умов для формування політичної консолідованої стратегії ЄС щодо формування якості міграційних потоків в межах Союзу. Курс розрахований на один навчальний семестр, він включає 40 годин лекцій, 20 семінарських занять, 30 годин індивідуальної й 30 годин самостійної роботи студентів. Завданнями курсу є: § ознайомлення в роллю міграційних процесів в історії людства; § визначення ролі міграцій в процесах соціально-політичного розвитку; § ознайомлення з роллю і значенням впливу міграційних процесів на соціально-економічний розвиток територій Європи; § ознайомлення з міграційною політикою як елементом стратегії національно-державного будівництва; § ознайомлення з процесами взаємовпливу національних інтересів і державних міграційних стратегій; з динамікою сучасних міграційних процесів в регіонах та з формами міграційної політики в країнах ЄС; § розуміння впливу методів регулювання міграційних потоків на формування «якісних» характеристик населення як геостратегічного потенціалу держави.


Пошук по сайту

Календар

Березень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31