Бабій Ю. Б. Формування базових компетентностей студентів спеціальності 035.10 Філологія. Прикладна лінгвістика освітнього рівня «магістр» : навч.-метод. рекомендації / Ю. Б. Бабій, В. В. Желязкова, С. О. Каленюк, Н. В. Коч. – Миколаїв, 2019. – 248 с.
У навчально-методичних рекомендаціях представлено основні форми та завдання самостійної роботи із базових дисциплін з метою поліпшення процесу формування професійних компетентностей студентів-магістрів спеціальності 035.10 Філологія. Прикладна лінгвістика. Завдання носять аналітичний, описовий та творчий характер. Блоки завдань репрезентовано методичними вказівками та рекомендаційними порадами, що значно підвищить рівень оволодіння студентами теоретичного та практичного матеріалу за темами дисциплін.
Гарбера І. В. Основи лінгвістичної експертизи тексту : навч.-метод. посіб. / Гарбера І. В. – Вінниця, 2020. – 220 с.
Пропонований посібник подає основи лінгвістичної експертизи тексту, яка є одним із пріоритетних напрямів теоретичних і прикладних досліджень сучасної юридичної лінгвістики. Посібник містить два змістові модулі «Теорія лінгвістичної експертизи тексту», «Основні алгоритми здійснення лінгвістичної експертизи тексту», що включають відповідні теоретичні відомості, супроводжувані ілюстраціями, завдання для самоконтролю та вказівки до виконання лабораторних робіт.
Гарбера І. В. Основи прикладної лінгвістики : практикум / Гарбера І. В. – Вінниця, 2020. – 38 с.
Практикум містить цикл завдань з основ прикладної лінгвістики. Кожен структурний блок складають короткий теоретичний мінімум, контрольні питання, практичні завдання. Доповнюють видання завдання до модульної контрольної роботи та ілюстративні матеріали.
Гарбера І. В. Прикладна морфологія: основи автоматичного морфологічного аналізу тексту: навч.-метод. посіб. / Гарбера І. В. – Вінниця, 2020. – 194 с.
Пропонований посібник подає основи автоматичного морфологічного аналізу тексту, який є важливим напрямом теоретичних і прикладних досліджень сучасної комп’ютерної лінгвістики. Посібник містить три змістові модулі «Теорія автоматичного морфологічного аналізу», «Основні методи автоматичного морфологічного аналізу» та «Сучасні автоматичні морфологічні аналізатори», що включають відповідні теоретичні відомості, супроводжувані ілюстраціями, завдання для самоконтролю та вказівки до виконання лабораторних робіт.
Джиджора Є. В. Мовленнєві технології пропаганди : навч.-метод. посіб. для здобувачів І курсу другого (магістер.) рівня вищої освіти спец. 035 Філологія спеціалізації 035.10 Прикладна лінгвістика / Є. В. Джиджора. – Одеса : ОНУ, 2022. – 116 с.
У посібнику подано рекомендації викладання навчальної дисципліни «Мовленнєві технології пропаганди». Вони включають тези лекцій, дискусійні питання до кожної лекції, завдання для практичної та самостійної роботи, питання для поточного і підсумкового контролю та список рекомендованої літератури, що передбачає першоджерела, основні та додаткові наукові та навчально-методичні джерела.
Кондратенко Н. В. Комунікаційні технології наукового дискурсу : метод. рекомендації для здобувачів третього рівня освіти. – Одеса, 2021. – 33 с.
Мета навчальної дисципліни – формування загальних компетентностей з наукової комунікації, використання наукового українського мовлення та презентації й обґрунтування результатів дослідження.
Коч Н. В. Когнітивна лінгвістика : навч. посіб. для студ. ВНЗ. – Миколаїв : Іліон, 2021. – 132 с.
У навчальному посібнику «Когнітивна лінгвістика» розглянуто основні питання науки про мову як основного засобу отримання, зберігання й обробки інформації. Матеріали видання представляють частину системного навчально-методичного забезпечення лінгвістичної дисципліни, що викладається в магістратурі.
Курс лекцій «Вступ до прикладної лінгвістики» для студентів факультету іноземних мов спеціальності 035.10 Прикладна лінгвістика (англійська, німецька мови/німецька, англійська мови) / уклад. М. М. Тарнавська. – Кропивницький, 2020 – 45 с.
Матеріали містять тексти лекцій з курсу «Вступ для прикладної лінгвістики». У курсі детально розглянуті базові поняття прикладної лінгвістики, надані дефініції, що складають понятійний апарат цієї галузі мовознавства, окреслені основні напрямки сучасної прикладної науки, перспективи її розвитку.
Кожна лекція побудована за планом, а також супроводжується питаннями для контролю засвоєння лекційного матеріалу.
Лінгвопрагматика : метод. вказівки для здобувачів першого (бакалавр.) рівня вищ. освіти спец. 035 Філологія спеціалізацій 035.01 Укр. мова та літ., 035.10 Прикладна лінгвістика / уклад.: Н. В. Кондратенко. – Одеса : Астропринт, 2023. – 48 с.
Методичні вказівки підготовлено для допомоги в підготовці до лекцій і практичних занять з курсу «Лінгвопрагматика». Запропоновано тематику лекційних і практичних занять, перелік засадничих понять курсу, вправи до практичних занять, питання до обговорення, зразки тестових завдань, рекомендований список основної і додаткової літератури.
Міжкультурна комунікація : метод. рекомендації та матеріали до семінарських занять для студентів 4 курсу філол. ф-ту спец. 035 Філологія (спеціалізації 035.01. Укр. мова та літ. (Прикладна лінгвістика) / Г. С. Яроцька, Л. В. Шевчук. – Одеса : Печать, 2023. – 27 с.
Методичні рекомендації та матеріали до семінарських занять складено відповідно до програми з вибіркового курсу «Міжкультурна комунікація» для студентів філологічного факультету першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 035 «Філологія» (спеціалізації 035.01 Українська мова та література (Прикладна лінгвістика)).
У методичних рекомендаціях висвітлюються основні положення навчальної програми, мета, завдання, зміст курсу «Міжкультурна комунікація», рекомендована література, перелік питань до підсумкового контролю, вправи завдання для самостійної роботи, теоретичні питання до семінарських занять.
Прикладна лінгвістика : навч. посіб. / Уман. держ. пед. ун.-т. імені Павла Тичини ; упоряд. Н. А. Цимбал. – Умань : Візаві, 2019. – 106 с.
У навчальному посібнику розглядаються основні напрями сучасної прикладної лінгвістики, а саме корпусна, комп’ютерна лінгвістики, перекладознавство, термінознвство та нейролінгвістичне програмування як прикладні лінгвістичні напрями.
Яроцька Г. С. Загальна та прикладна семантика : метод. рекомендації та матеріали до практ. занять з курсу для студентів спеціальності «прикладна лінгвістика» / Г. С. Яроцька. – Одеса : ОНУ, 2020. – 34 с.
Висвітлюються основні положення навчальної програми, мета, завдання, зміст курсу «Загальна та прикладна семантика», рекомендована література, перелік питань до підсумкового контролю, завдання для самостійної роботи, теоретичні питання до практичних занять, вправи.
Яроцька Г.С. Когнітивна лінгвістика : метод. рекомендації та матеріали до практ. занять для студентів спеціальності «прикладна лінгвістика» / Г. С. Яроцька – Одеса : ОНУ, 2020. – 30 с.
Методичні рекомендації висвітлюють основні положення навчальної програми курсу «Когнітивна лінгвістика»: розподіл годин, мета, завдання, зміст курсу, рекомендовану літературу, перелік питань до підсумкового контролю, вправи, завдання для самостійної роботи, теоретичні питання до практичних занять, методи та форми оцінювання.
Яроцька Г. С. Психолінгвістика : метод. рекомендації та матеріали для практ. занять для студентів спеціальності «прикладна лінгвістика» / Г. С. Яроцька – Одеса : ОНУ, 2020. – 28 с.
У методичних рекомендаціях висвітлюються основні положення навчальної програми, мета, завдання, зміст курсу «Психолінгвістика», рекомендована література, перелік питання до підсумкового контролю, вправи, завдання для самостійної роботи, теоретичні питання до практичних занять.

Пошук по сайту

Календар

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031