повнотекстові навчальні та навчально-методичні видання

Господарське процесуальне право [Електронний ресурс] : електрон. метод. посіб. для здобувачів першого (бакалавр.) рівня вищ. освіти / уклад. Т. В. Степанова. – Одеса, 2023. – 119 с. – 1,4 МБ.

https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/36075

Методичний посібник укладено відповідно до робочої програми навчальної дисципліни «Господарське процесуальне право», яка є обов’язковою дисципліною для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право. Методичний посібник містить опис змісту дисципліни, перелік питань та методичні рекомендації для підготовки до практичних занять, пояснення до виконання самостійних завдань та рекомендовану літературу до них.

Основи академічного письма [Електронний ресурс] : електрон. метод. посібник для здобувачів першого (бакалавр.) рівня вищ. освіти / уклад. А. В. Смітюх. – Одеса, 2023. – 52 с. – 1,1 МБ.

https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/36208

Методичний посібник укладено відповідно до робочої програми навчальної дисципліни «Основи академічного письма», яка передбачена у переліку основних дисциплін для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 081 «Право». Методичний посібник містить опис змісту дисципліни, перелік питань та методичні рекомендації для підготовки до практичних занять, пояснення до виконання самостійних завдань та рекомендовану літературу до них.

Сучасні інформаційні технології у дослідженні соціально-економічних процесів та прикладної статистики [Електронний ресурс] : електрон. метод. рек. до практ. занять з навч. дисципл. для здобувачів другого (магістер.) рівня вищ. освіти галузі знань 05 «Соц. та поведінк. науки» / М. П. Чайковська – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2023. – 65 с. – 1,7 МБ.

https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/36049

У методичних рекомендаціях наведено основні положення до вивчення дисципліни «Сучасні інформаційні технології у дослідженні соціально-економічних процесів та прикладної статистики» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі 05 «Соціальні та поведінкові науки». Основна мета рекомендацій – надати методичну допомогу здобувачам вищої освіти у підготовці та вивченні дисципліни на аудиторних заняттях та у процесі самостійної роботи. Матеріал представлено у розрізі змістових модулів та тем.

Hunting for a job [Електронний ресурс] : електрон. метод. рек. до практ. занять та самост. роботи для здобувачів першого (бакалавр.) рівня вищ. освіти спец. 051 Економіка / уклад.: І. В. Рудік, М. Г. Тер-Григорьян. – Одеса, 2024. – 60 с. – 3,3 МБ.

https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/37889

Методичні рекомендації розроблені для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Іноземна мова за професійним спрямуванням» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 051 Економіка для опанування матеріалу при підготовці до практичних занять, оформленні робіт при самостійному виконанні завдань.

Tyurin A.V., Akhmerov A.Yu. Economic Information Processing Systems: Tutorial /A.V.Tyurin, A.Yu. Akhmerov ‒ Odessa: «Odessa National University named after I.I. Mechnikov», 2021.‒225 p.

https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/32027

The textbook is written in accordance with the program of the course ” Economic information processing systems “, which is read to junior specialists and bachelors in the specialty “Economics”. The manual will be useful to identify and critically assess the state and trends of economic information processing systems and apply them to the formation of new models of economic systems and processes.

Навчально-методичний посібник до вивчення навчальної дисципліни “Системи обробки економічної інформації” : для студентів ден. (заоч.) від-ня ЕПФ : спец. 051 «Економіка» : рівень вищ. освіти: перший (бакалавр.) / ОНУ ім. І. І. Мечникова, ЕПФ; уклад.: О. В. Тюрин, І. О. Залецька, Ю. О. Максимова. – Одеса : Одеський нац. ун-т, 2020. – 100 с. : рис., табл.

https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/28552

У сучасному інформаційному суспільстві інформація ‒ це найважливіший стратегічний ресурс системи управління і єдиний спосіб вижити сьогодні ‒ це мати можливість отримувати достовірну інформацію в достатньому об’ємі в режимі реального часу, обробляти і використовувати цю інформацію для ухвалення управлінських рішень осмислено і швидко. Стрімкий розвиток комп’ютерних, інформаційних і телекомунікаційних технологій привели до того, що пошук, збір, обробка і надання інформації на сучасному етапі пов’язані з перетворенням у режимі реального часу великих інформаційних потоків і є високотехнологічними процесами ефективна реалізація, яких можлива тільки при їх автоматизації за допомогою спеціалізованих систем обробки інформації. Ці методичні рекомендації до дисципліни «Системи обробки економічної інформації» якраз і ставлять за мету дати студентам економічних спеціальностей уявлення про сучасні інформаційні технології, за допомогою яких здійснюється автоматизація обробки економічної інформації для ухвалення управлінських рішень в умовах глобалізації економічних стосунків.

Методичні вказівки щодо виконання кваліфікаційної роботи магістра для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Економіка» спеціальності 051 «Економіка» галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки». Укладачі: Горняк О. В., Ломачинська І. А. Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2020. – 34 с.

https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/30838

Магістр – це другий рівень вищої освіти, який на основі першого (бакалаврського) рівня освіти або кваліфікації спеціаліста здобув поглиблені спеціальні уміння та знання інноваційного характеру, має певний досвід їх застосування та продукування нових знань для вирішення проблемних професійних завдань у певній галузі. Магістр повинен мати широку ерудицію, фундаментальну наукову базу, володіти методологією наукової творчості, сучасними інформаційними технологіями, методами отримання, обробки, зберігання і використання наукової інформації, бути спроможним до плодотворної науково-дослідницької і науково-педагогічної діяльності. Магістерська освітньо-професійна програма включає дві основні складові – освітню і науково-дослідницьку. Зміст науково-дослідницької роботи магістра визначається індивідуальним планом. Одночасно призначається науковий керівник, який повинен мати науковий ступінь і (або) вчене звання і працювати в даному ЗВО. Підготовка магістра відповідно до Стандарту вищої освіти за спеціальністю 051 «Економіка» для другого (магістерського) рівня вищої освіти (Наказ МОН України №382 від 04.03.2020 р.) завершується захистом кваліфікаційної роботи магістра на засіданні Екзаменаційної комісії. У кваліфікаційній роботі не повинно бути академічного плагіату, фальсифікації та списування. Кваліфікаційна робота має бути оприлюднена в репозиторії ОНУ імені І. І. Мечникова. Кваліфікаційна робота магістра – це самостійна науково-дослідницька робота, яка виконує кваліфікаційну функцію, тобто готується з метою публічного захисту і отримання академічного ступеня магістра. Основне завдання її автора – продемонструвати рівень своєї наукової кваліфікації, уміння самостійно вести науковий пошук і вирішувати конкретні наукові завдання. Кваліфікаційна робота магістра має передбачати розв’язання складного спеціалізованого завдання або практичної складної задачі або проблеми в економічній сфері, що потребує досліджень та/або інновацій і характеризується невизначеністю умов та вимог.

Методичні вказівки щодо виконання курсових робіт з виконання та оформлення курсових робіт для студентів 1 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Економіка» спеціальності 051 «Економіка» галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки». Укладачі: Горняк О. В., Ломачинська І. А. Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2020. – 22 с.

https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/30840

Курсова робота – це самостійне навчально-наукове дослідження студента, яке виконується з певного курсу або з окремих його розділів, демонструє здатність здобувача визначати та розв’язувати складні економічні задачі та проблеми, приймати відповідні аналітичні та управлінські рішення у сфері економіки або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій в умовах невизначеності. Курсова робота виконується з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних студентами за час навчання, та їх застосування до комплексного вирішення конкретного фахового завдання. Студенти 1 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо- професійної програми «Економіка» виконують дві курсові роботи: 1 семестр – Сучасні економічні теорії та актуальні проблеми економічної політики, 2 семестр – Економічна і фінансова політика в умовах глобалізації. Курсові роботи допомагають студентові систематизувати отримані теоретичні знання з вивчених дисциплін, перевірити якість цих знань, оволодіти первинними навичками проведення сучасних досліджень. Курсова робота покликана показати, як студент володіє методикою і технікою проведення самостійного дослідження, наскільки він уміє аналізувати, узагальнювати і формулювати висновки із результатів дослідження, працювати з інформаційними, статистичними та літературними джерелами. При оцінці курсової роботи враховується не лише якість самої роботи, характер викладу основних її положень при публічному захисті, але і її оформлення. Виконання курсових робіт визначається графіком.

Методичні вказівки щодо виконання курсових робіт з «Економічна теорія» для студентів 2 курсу денної форми навчання (3 курсу заочної форми навчання) ОПП «Економіка» спеціальності 051 «Економіка». Укладачі: Горняк О. В., Ломачинська І. А. Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2020. – 21 с.

https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/30843

Курсова робота – це самостійне навчально-наукове дослідження студента, яке виконується з певного курсу або з окремих його розділів. Курсова робота виконується з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних студентами за час навчання, та їх застосування до комплексного вирішення конкретного фахового завдання. Відповідно до ОПП «Економіка» спеціальності 051 Економіка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти курсова робота з Економічної теорії направлена на формування здатності розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми в економічній сфері, які характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки. Курсова робота з Економічної теорії передбачена навчальним планом спеціальності 051 «Економіка» на 2 курсі денної та 3 курсі заочної форми навчання. Курсова робота допомагає студентові систематизувати отримані теоретичні знання з вивчених дисциплін, зокрема, вступ до спеціальності, економічна теорія, мікроекономіка, макроекономіка, історія економіки та історія економічних вчень, перевірити якість цих знань, оволодіти первинними навичками проведення сучасних досліджень. Курсова робота покликана показати, як студент володіє методикою і технікою проведення самостійного дослідження, наскільки він уміє аналізувати, узагальнювати і формулювати висновки із результатів дослідження, працювати з інформаційними, статистичними та літературними джерелами. При оцінці курсової роботи враховується не лише якість самої роботи, характер викладу основних її положень при публічному захисті, але і її оформлення. Виконання курсових робіт визначається графіком навчального процесу.

Методичні вказівки щодо виконання курсових робіт з «Підприємництво та бізнес-культура» для студентів 3 курсу денної форми навчання (4 курсу заочної форми навчання) ОПП «Економіка» спеціальності 051 «Економіка». Укладачі: Горняк О. В., Ломачинська І. А. Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2020. – 22 с.

https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/30844

Курсова робота – це самостійне навчально-наукове дослідження студента, яке виконується з певного курсу або з окремих його розділів. Курсова робота виконується з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних студентами за час навчання, та їх застосування до комплексного вирішення конкретного фахового завдання. Відповідно до ОПП «Економіка» спеціальності 051 Економіка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти курсова робота з Підприємництва та бізнес-культури направлена на формування здатності розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми в економічній сфері, які характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки. Курсова робота з Підприємництва та бізнес-культури передбачена навчальним планом спеціальності 051 «Економіка» на 3 курсі денної та 4 курсі заочної форми навчання. Курсова робота допомагає студентові систематизувати отримані теоретичні знання з вивчених дисциплін, зокрема, Економіка підприємства, Економічний аналіз, Статистика, Економічна статистика, Підприємництво та бізнес-культура, Менеджмент, Економетрика, перевірити якість цих знань; оволодіти первинними навичками проведення сучасних досліджень. Курсова робота покликана показати, як студент володіє методикою і технікою проведення самостійного дослідження, наскільки він уміє аналізувати, узагальнювати і формулювати висновки із результатів дослідження, працювати з інформаційними, статистичними та літературними джерелами. При оцінці курсової роботи враховується не лише якість самої роботи, характер викладу основних її положень при публічному захисті, але і її оформлення. Виконання курсових робіт визначається графіком.

Методичні вказівки щодо виконання курсових робіт з «Економічна політика» для студентів 4 курсу денної форми навчання (5 курсу заочної форми навчання) ОПП «Економіка» спеціальності 051 «Економіка». Укладачі: Горняк О. В., Ломачинська І. А. Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2020. – 21 с.

https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/28336

Методичні рекомендації містять загальні вказівки до вивчення навчальної дисципліни «Правові основи інвестиційної діяльності». Для підготовки здобувачів другого рівня вищої освіти (магістр) за спеціальністю 081 «Право» денного (заочного) відділення економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Смітюх А. В. Правові основи інвестиційної діяльності : методичні рекомендації до вивчення навчальної дисципліни / А. В. Смітюх. – Одеса : Фенікс, 2020.– 76 с.

https://dspace.onu.edu.ua/handle/123456789/28336

Методичні рекомендації містять загальні вказівки до вивчення навчальної дисципліни «Правові основи інвестиційної діяльності». Для підготовки здобувачів другого рівня вищої освіти (магістр) за спеціальністю 081 «Право» денного (заочного) відділення економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

 

 

 

 

видання, що наявні у фондах інших бібліотек

 

Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни «Основи підприємництва та міжнародного бізнесу» для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти / уклад. О.Ю. Назарова, О.А. Чуприна. – Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2021. – 74 с.

https://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/16719

Видання підготовлено відповідно до освітньо-професійних програм підготовки рівня «бакалавр» за спеціальностями 071 «Облік і оподаткування», 051 «Економіка» та інших спеціальностей. Розкрито сутність, роль та засади підприємницької діяльності, складники підприємницького середовища, види підприємств та проблеми функціонування суб’єктів підприємницької діяльності в сучасних умовах господарювання. Наведено лекційний матеріал та практичні завдання з основних тем, а також методичні рекомендації щодо виконання індивідуального розрахункового завдання з дисципліни «Основи підприємництва та міжнародного бізнесу».

ХНУ

 

Дуна, Наталія Геннадіївна. Методичні рекомендації до виконання кваліфікаційних робіт для здобувачів вищої освіти спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Міжнародна економіка» денної та заочної форм навчання першого (бакалаврського) рівня вищої освіти» / уклад. Н.Г. Дуна, Н.А. Галуцьких, І.Л. Дідорчук, Є.Л. Кошкарьова. – Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2023. – 44 с.

https://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/18301

Видання містить загальні рекомендації до виконання кваліфікаційних робіт для здобувачів вищої освіти спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Міжнародна економіка» денної та заочної форм навчання першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, а саме: вимоги та пояснення щодо структури кваліфікаційної роботи, змісту окремих розділів, оформлення роботи в цілому та її складових елементів, порядку рецензування роботи, порядку допуску до захисту та захисту, оцінювання кваліфікаційних робот.

ХНУ

Дуна, Наталія Геннадіївна. Міжнародна економіка : методичні рекомендації до виконання кваліфікаційних робіт для здобувачів вищої освіти спеціальності 051 «Економіка» денної та заочної форм навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти / уклад. Н. Г. Дуна, Н. А. Галуцьких, О. Г. Задорожна, Т. І. Кім, О. А. Шуба. – Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2023. – 48 с.

https://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/18302

Видання містить загальні рекомендації до виконання кваліфікаційних робіт для здобувачів вищої освіти спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Міжнародна економіка» денної та заочної форм навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти, а саме: вимоги та пояснення щодо структури кваліфікаційної роботи, змісту окремих розділів, оформлення роботи в цілому та її складових елементів, порядку рецензування роботи, порядку допуску до захисту та захисту, оцінювання кваліфікаційних робіт.

ХНУ

 

Корепанов, Георгій Сергійович. Статистика : методичні вказівки до виконання контрольної роботи / Г.С. Корепанов, О.С. Корепанов, Ю.С. Лазебник та ін. – Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2024. – 132 с.

https://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/18253

Методичні вказівки підготовлені у відповідності до програми курсу «Статистика» для студентів спеціальностей 051 «Економіка», 073 «Менеджмент», 076 «Підприємництво та торгівля». Методичні вказівки спрямовані на допомогу студентам при опануванні курсу «Статистика» та написанні контрольної роботи.

 ХНУ

 

Методичні рекомендації з практичної підготовки та виконання кваліфікаційної роботи магістра : для студентів ОС “Магістр” ден. форми навчання спеціальності 051 “Економіка” освіт.-професійної програми “Бізнес-консалтинг” / Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, Екон. ф-т, Каф. економіки підприємства ; [уклад.: Л.В. Шаульська та ін.]. – Київ : Інтерсервіс, 2022. – 96, [1] с. : іл., табл. – Бібліогр.: с. 79-81. – ISBN 978-966-999-318-2

КНУ


Пошук по сайту

Календар

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031