Зовнішній туризм

Монографії

Розглянуто актуальні питання впровадження інновацій у туристичному та готельно-ресторанному бізнесі в Україні і світі. Проаналізовано сучасні тенденції, проблеми державного регулювання та інтеграції України до світового простору в галузі туризму. Розкрито актуальні проблеми менеджменту та маркетингу, планування та прогнозування діяльності підприємств туристичного та готельно-ресторанного бізнесу. Проаналізовано науковий базис імплементації новітніх технологій у галузі туризму та готельно-ресторанної справи.

Підручники, навчальні й методичні посібники

У навчальному посібнику розглянуто міжнародний туризм як соціокультурний феномен та окрема галузь світової економіки. Розкрито діяльність міжнародних туристичних організацій, особливості статистики міжнародного туризму, становлення основних форм його розвитку. Проаналізовано чинники розвитку міжнародного туристичного ринку та сучасний стан найважливіших секторів індустрії міжнародного туризму.
Викладання дисципліни спрямоване на вивчення теоретичних основ з питань міжнародного туризму, аналіз розподілу і руху туристичних потоків у межах України та у світі; розрахування потреб населення країни чи регіону в туристичних послугах; оцінювання впливу туристичної галузі на економіку регіону та країни.
У навчальному посібнику розглядаються питання методології організації круїзного бізнесу, як важливого сегмента в загальній системі організації міжнародного туризму. Виконано аналіз основних тенденцій розвитку світового ринку пасажирських транспортних послуг, розглянуто специфіку організації пасажирських перевезень, представлено різноманіття засобів пасажирських перевезень. Розглянуто питання перспективного розвитку круїзного судноплавства на Чорному морі, страхування і правового забезпечення пасажирських перевезень, розвитку яхтового туризму, а також питання сучасної ділової етики організації круїзного бізнесу. Запропоновано методику розрахунку собівартості круїзних маршрутів.
У навчальному посібнику розглядається економічний та соціальний феномен, схарактеризовано етапи становлення сучасних форм розвитку міжнародного туризму, міжнародні туристичні організації, міжнародне туристичне право, статистика міжнародного туризму, сутність та класифікаційні ознаки міжнародного туристичного ринку, сучасний стан і глобальні тенденції в розвитку ринку туристичних послуг, стан України на ринку міжнародного туризму

 

Статті, доповіді

У статті висвітлені інноваційні форми туризму – гостьовий обмін у світі. Розкрито сутність та особливості гостьового туризму. Зроблений акцент на одну з гостьових мереж «CouchSurfing». З використанням методів математичної статистики та соціологічних опитувань проаналізовані фактори регіональних відмінностей у розвитку гостьового туризму.
Робота полягає в аналізі діяльності туристичної сфери Індії за 2002-2018 роки за допомогою різних статистичних методів. Показані шляхи розвитку та місце туристичної галузі в економіці країни, що розвивається (на прикладі Індії).
У статті висвітлено основні тенденції розвитку міжнародного ринку туристичних послуг. Представлений аналіз розвитку туристичної галузі на рівні макрорегіонів. Основну увагу приділено вивченню стану розвитку ринку туристичних послуг в Україні. Представлений рейтинг туристичних переваг іноземців при відвідуванні України.
У статті подано й розкрито сутність транскордонного туризму як важливого елемента міжнародного туризму, показано його значення у розвитку прикордонних регіонів, виявлено його позитивні та негативні наслідки для розбудови держави й забезпечення національної безпеки, запропоновано шляхи подолання таких негативних наслідків і запобігання ризикам, виділено головні форми транскордонного співробітництва в галузі туризму.
Розглянуто особливості розвитку туристичної сфери в країнах світу щодо модернізації національної системи розвитку туризму. Проаналізовано повноваження та особливості формування органів державної та місцевої влади в регулюванні туристичної сфери та діяльності курортів на прикладі провідних країн світу. На основі зарубіжних моделей державного регулювання розвитку туризму запропоновано впровадження підходів з удосконалення управління туризмом в Україні та активізації розвитку внутрішнього та в’їзного туризму.
У статті визначено і узагальнено проблеми розвитку міжнародного туризму в країні, обґрунтовано перспективи міжнародної туристичної індустрії України, а також за- пропоновано методи вирішення визначених проблем. Під час дослідження використано метод статистичного дослідження, метод порівняння, аналізу та синтезу, метод узагальнення.
Міжнародний туризм набуває все більшого розвитку і стає одним із впливових чинників, від яких залежить підвищення конкурентоспроможності країни на світових ринках. У статті розглянуто стан розвитку міжнародного туризму в Україні. Проаналізовано зміни в обсягах і структурі міжнародних туристичних потоків. Установлено, що незважаючи на стримуючі фактори, Україна має потенціал у розвитку міжнародного туризму. Окреслено шляхи розвитку туризму та створення позитивного іміджу країни на ринку туристичних послуг.
У статті розглянуто особливості функціонування галузі авіаперевезень, виділено проблемні аспекти та економічні втрати галузі, окреслено економічний взаємозв’язок скорочень пасажирських перевезень та цін на нафту. Окрему увагу приділено досвіду використання лізингу українськими авіаперевізниками, наведено обсяги витрат на утримання авіапарку. Розглянуто практику реалізації заходів підтримки туристичної галузі, зокрема наведено досвід Сицилії щодо стимулювання туристичного потоку у регіон; запровадження фінансової підтримки авіакомпаній у Великобританії, активізації допомоги з безробіття в Італії тощо. Досліджено заходи щодо формування безпеки туристичної галузі. Наголошено на недостатності запроваджених в Україні заходів підтримки малого та середнього бізнесу як такого, що зазнав втрат від карантинних обмежень. З метою активізації економічної активності та забезпечення конкурентних переваг для вітчизняного ринку окреслено напрями підтримки галузі туризму та готельної індустрії.
У статті розкривається поняття фестивального туризму як однієї зі складових подієвого туризму, описується сучасний стан фестивального туризму в Україні та визначаються перспективи його розвитку до міжнародного рівня.
У статті розглядаються переваги і недоліки іноземного туризму, охарактеризовується ситуація, яка склалася у туристичній сфері, розглядаються чинники, які стримують розвиток туризму в Україні. Наводяться статистичні дані про кількість відвідувань у країні.
У статті проаналізовані особливості світового ринку послуг, сучасні тенденції розвитку світового господарства загалом і туристичної індустрії як його складової, особливу увагу приділено процесу глобалізації.
В статті досліджено роль транскордонного туристичного кластера у розвитку туристичної сфери економіки транскордонного регіону та запропоновано механізм запровадження кластерної моделі розвитку туризму в рамках транскордонного регіону.
У статті досліджується міжнародний туризм як один із чинників економічного розвитку країн та регіонів світу. У контексті еволюції міжнародного туризму розглядається його вплив на формування доходів держави, інфраструктури, забезпечення зайнятості та збереження культурної спадщини. Проаналізовано динаміку розвитку туризму у світі за показниками кількості туристичних прибуттів та доходів від туризму в розрізі туристичних регіонів, запропонованих методикою Всесвітньої туристичної організації. Проведено оцінку значення туристичного сектору у забезпеченні зайнятості та створенні ВВП у визначених туристичних регіонах, співвідношення створеного у туризмі продукту до інвестицій. Під час аналізу розвитку міжнародного туризму в регіонах світу враховано вплив зростання доходів населення, соціально-політичної специфіки національних систем, розвитку транспортного сполучення, роль сучасних систем комунікацій.
Підготовка креативних фахівців для сфери туризму розглядається як місія вітчизняної туристичної освіти, шлях її інноваційного розвитку. Одним із кроків на цьому шляху є підготовка магістрів за програмою підвійного дипломування. Пропонується досвід кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка з підготовки фахівців за програмою «проектування та управління туристичними системами».
Розвиток сучасного суспільства відбувається за умов глобальних процесів, пов’язаних із взаємовпливом економічних систем, соціальних стандартів життя громадян, культурних норм і традицій. Глобалізація, яка виступає в якості макрочинника суспільних перетворень, сприяє інтенсифікації соціально-стратифікаційних процесів і формуванню сфер діяльності, спрямованих на реалізацію різносторонніх інтересів членів суспільства. Серед них особливе місце належить туризму, специфіка якого тісно пов’язана з його інтернаціональним характером.
  • Охріменко А. Досвід європейських країн фінансування туризму / А. Охріменко // Вісн. Львів. ун-ту. Серія: Міжнародні відносини. – 2014. – Вип. 34. –  С. 160–167.

file:///C:/Users/1/Downloads/VLNU_Mv_2014_34_20.pdf

Проаналізовано досвід державного управління та фінансування туризму у Франції та Польщі. Досліджено обсяги бюджетного фінансування туризму цих країн за період 2009–2013 рр. Туризму, як доволі важливій галузі економіки в європейських країнах, приділяють велике значення, адже він сприяє налагодженню міжнародних відносин, має знаний мультиплікаційний ефект та сприяє зайнятості населення. Важливу роль у цій діяльності відіграють державні структури, здійснюючи регулювання, фінансове, інформаційне та кадрове забезпечення. Запропоновано напрями покращення бюджетного фінансування туризму в Україні на основі досвіду Франції та Польщі.
Розглянуто питання організації індустріального туризму в світі. Зроблено аналіз його галузевої структури та висвітлено особливості становлення.
Стаття присвячена дослідженню стану сучасного світового ринку туристичних послуг. За новітніми статистичними матеріалами виконано ґрунтовний аналіз поточної ситуації, визначено характер змін у кон’юнктурі світового туристичного ринку. Виявлено основні тенденції розвитку кон’юнктури, що спостерігаються внаслідок глобальної економічної кризи. Вказано основні регіони та країни, які зазнали найбільших збитків, визначено місце України на світовому туристичному ринку. Показано можливі перспективи подальшого розвитку світового ринку міжнародного туризму.
Пандемія коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19) завдає нищівного удару практично по всіх галузях економіки. Найперша галузь, що потерпає від глобальної пандемії – туристична, оскільки є надзвичайно чутливою до будь-яких світовий перипетій. Наукові розвідки мають вчасно реагувати на потреби туристичної індустрії для окреслення відповідних стратегій розвитку.
  • Пырч Ю. Восемь трендов мирового туризма [Электронный ресурс] / Ю. Пырч // Все о туризме – образовательный туристический портал. – Электрон. дан. – 2002-2020. – Режим доступа: https://tourlib.net/statti_tourism/pyrch.htm (дата обращения: 7.10.2020). – Название с экрана.

 

Запропоновані варіанти туристичних поїздок можуть використовуватися як самостійно організованими туристичними групами, так і професійними гідами-екскурсоводами. Корисним для України є і описаний у статті європейський досвід з організації засобів розміщення в горах та кемпінгів, а також система реєстраційних та туристичних зборів, що існують в країнах Європи. Впровадження подібної практики в Україні сприятиме кращій організації самодіяльного туризму в державі та наповненню місцевих бюджетів, а також дозволить покращити екологічну ситуацію в окремих популярних рекреаційних районах.
Стаття присвячена аналізу поняття туристична дестинація в міжнародних та національних нормативних актах України та Латвії, наукових джерелах та визначенню основних критеріїв туристичної дестинації.
У статті розглянуто особливості та тенденції розвитку туризму в сучасній Італії, проаналізовано головні проблеми розвитку туристичного сектору країни, описані заходи, що вживаються зацікавленими сторонами, для вирішення цих проблем.
Надано характеристику пейзажних доріг як туристичного ресурсу. Розкрито сучасну географію пейзажних доріг у світі (Австралія), Європі (Іспанія, Італія, Австрія, Швейцарія, Норвегія, Польща). Запропоновано спільні україно-польські маршрути в Україні – «Нафтовий шлях», «Дорога Швейка».
Глобальна пандемія, викликана коронавірусом, матиме негативні наслідки на всю загальносвітову індустрію туризму і на туристичну галузь України зокрема. Останні дослідження Всесвітньої туристичної організації свідчать про те, що у 100% дестинацій у всьому світі досі існують обмеження на поїздки, а 72% повністю закрили свої кордони для міжнародному туризму. Відповідно до даних, зібраних за станом на 27 квітня 2020 р., з усіх 217 дестинацій по всьому світу 156 (72%) припинили міжнародний туризм. У 25% пунктів призначення обмеження існують вже три місяці, тоді як у 40% дестинацій обмеження було введено принаймні два місяці тому. Окрім цього, дослідження також показало, що поки у жодному місці призначення не скасовано та не послаблено обмеження на поїздки.
У статті розглянуто основні проблеми і визначено чинники розвитку, під впливом яких формується сфера міжнародного туризму. Доведено важливу роль розвитку міжнародного туризму для економіки країни. Обґрунтовано перспективи розвитку міжнародного туризму в Україні, запропоновано шляхи вирішення визначених проблем.

 


Пошук по сайту

Календар

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031