Гібридизація

Статті, доповіді

Дія гамма-опромінення на генетичну мінливість пшениці / О. В. Панкова, А. М. Фесенко, В. В. Безпалько, М. В. Яковлєва // Інженерія природокористування. – 2016. – № 1 (5). – С. 58–61.

У статті наведені результати вивчення генетичної мінливості різних сортів ярої твердої пшениці залежно від дії різних доз гамма-променів на насіння. Досліджувались показники загальної частоти індукованих змін рослин пшениці в першому пострадіаційному поколінні та частки з них морфо-фізіологічних сприятливих змін.

Крутило Д. В. Rflp-аналіз бульбочкових бактерій виду bradyrhizobium  japonicum, поширених в агроценозах України / Д. В. Крутило // Мікробіологія і біотехнологія = Microbiology biotechnology. – 2017. – № 4. – С. 32.

Виявлена висока гетерогенність штамів B. japonicum, вилучених із агроценозів сої. За структурою міжгенного регіону їх віднесено до різних IТS-типів. Повільнорослі штами виявилися більш різнорідними порівняно із штамами з інтенсивним ростом, які утворювали гомогенну геномогрупу.

Мельник В. И. Логистика технологических процессов растениеводства / В. И. Мельник, А. И. Аникеев, К. Г. Сыровицкий // Інженерія природокористування. – 2017. – № 2 (8). – С. 6–10.

У даній статті авторами розглянуто і згруповано питання, що формують базове уявлення про сутність логістичного походу при виконанні технологічних процесів рослинництва. Україна вийшла на передові межі в світі по валовому виробництву продукції рослинництва. Цей аспект змушує задуматися над тим, наскільки висока собівартість вирощеної продукції, чи є можливість її знизити. У статті визначено поняття логістичної системи технологічних процесів рослинництва, підсистем, об’єднаних в одному процесі управління матеріальними і інформаційними потоками рослинництва в межах господарства, з моменту основної підготовки ґрунту до реалізації вирощеної продукції. Між підсистемами, а це агрономічна, інженерна та маркетингова, встановлені певні функціональні зв’язки і відносини. Кожна з підсистем виконує свою вузьку роль, що обґрунтована логістичною системою. Визначена головна мета реалізації логістичного походу при виконанні технологічних процесів рослинництва, яка полягає в завоюванні міцних конкурентних переваг організації на ринку, а також позначені правила, за допомогою яких логістика досягає поставленої мети. Під логістикою рослинництва розуміється – наука про контроль науково обґрунтованих сівозмін, підтримці і поліпшенні родючості ґрунтів на рівні природного і штучного прийомів; плануванні та управлінні коштами механізації, їх переміщенням і виконанням робіт за призначенням в агротехнічні терміни в межах агротехнічних вимог в межах господарства. Узгодженні польових і транспортних робіт, під час проведення основної підготовки поля, посіву, догляду за посівами, збиральної компанії. А також роботи інженерної служби по підтримці техніки в робочому стані; організації короткострокового або тривалого зберігання, а також реалізації вирощеної продукції.

 


Пошук по сайту

Календар

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930