Новини

2018

 

05.06.2018
 Увага! На сайті НБ ОНУ імені І. І. Мечникова оновлено інформацію щодо оформлення публікацій у наукових виданнях: складання бібліографічного опису джерел, оформлення бібліографічних посилань, загальні вимоги до цитування, правила транслітерації. Інформація міститься у розділі «Наукова робота – Дослідникам»..

Деталініше

 

20 травня 2018 року відбулося урочисте підведення підсумків конкурсу «Краща книга виставки-форуму 2018» ХІХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» та нагородження переможців.
Видання Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова «Книжкові знаки європейських бібліофілів у колекціях університетської бібліотеки: альбом-каталог» (Одесса, 2017) було відзначено у номінації «Наукове видання».
 

 

22 травня 2018 р. о 12.00

в Науковій бібліотеці ОНУ імені І. І. Мечникова,
вул. Преображенська, 24, к. 34 (3 поверх)
відбудеться відкриття виставки
“Яскрава діяльність непересічної особистості:
до 85-річчя з дня народження А. Д. Бачинського”
Детальніше 

19 травня 2018 р. (третя субота травня) в Україні відзначається професійне свято науковців – День науки. З цієї нагоди пропонуємо перегляд віртуальної виставки, що розкриває досягнення Одеського національного університету імені І. І. Мечникова на професійній науковій ниві. Виставка надає інформацію не тільки про наукові роботи університету, що отримали Державну премію в галузі науки і техніки, а й про лауреатів цієї премії.

Детальніше 

15 травня 1873 року народився Павло Петрович Скоропадський – останній гетьман України, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, якому вдалося в надзвичайно важких умовах революції та громадянської війни провести державні реформи в Україні. Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова була підготовлена віртуальна книжкова виставка, де представлені роботи про життя та діяльність гетьмана П. Скоропадського, що зберігаються в фондах Наукової бібліотеки.

Детальніше 

 

«Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості…»
«Повість минулих літ»
Книга… Її неповторність здатна не лише відкривати найпотаємніші закутки, даруючи людині нові знання, а й повести за собою, розрадити та надихнути на нові звершення. В квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги та авторського права, який щорічно відзначається 23 квітня.
З цієї нагоди Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова презентує віртуальну виставку, присвячену Всесвітньому Дню книги та авторського права.
На виставці представлено літературу та фотоматеріали, що ілюструють історію становлення книги та книгодрукування, а також відображають етапи встановлення авторського права у світі.

Детальніше 

 
Трагічна доля Чорнобиля: катастрофа і героїзм Науковою бібліотекою Одеського національного університету імені І. І. Мечникова було підготовлено віртуальну виставку, присвячену трагічним подіям на Чорнобильській атомній електростанції. На виставці демонструється література, в якій описані наслідки трагедії та заходи щодо її подолання, крім того представлена хроніка подій та спогади учасників ліквідації аварії. Виставка супроводжується ілюстраціями.

Детальніше 


30 березня 2018 р. у Науковій бібліотеці ОНУ імені І. І. Мечникова відбувся науково-практичний міський семінар «Алгоритм впровадження УДК в університетській бібліотеці: з досвіду роботи НБ ОНУ». В ході семінару було розглянуто основи нормативно-методичної бази впровадження УДК та надано можливість слухачам ознайомиться з документами de visu на спеціально організованій виставці. Висвітлено досвід впровадження універсальної десяткової класифікації в НБ ОНУ, акцентовано увагу на питаннях систематизації та електронної предметизації документів, веденню систематичного каталогу та зіставлення класифікаційних таблиць УДК та ББК. Слухачам було надано можливість поставити питання щодо впровадження УДК, систематизації та електронної предметизації документів, отримати вичерпну відповідь та методичну допомогу.
Без имени-3

30 березня 2018 р. о 10.00

в Науковій бібліотеці ОНУ імені І. І. Мечникова,
вул. Преображенська, 24, к. 34 (3 поверх)
відбудеться науково-практичний міський семінар

«Алгоритм впровадження УДК в університетській бібліотеці: з досвіду роботи НБ ОНУ»

Науково-педагогічна спадщина М. М. Ланге в архівному фонді університетської бібліотеки: до 160-річчя від дня народження вченого

Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова презентує віртуальну виставку до 160-річчя від дня народження видатного психолога, одного з фундаторів експериментальної психології, філософа, педагога Миколи Миколайовича Ланге (12 (24).03.1858-15.02.1921).

Детальніше 

До 155-річчя від дня народження вченого-ботаніка Володимира Іполитовича Липського

 Науковою бібліотекою Одеського національного університету імені І. І. Мечникова було підготовлено віртуальну виставку, що містить матеріали з фондів бібліотеки, які висвітлюють життєвий та науковий шлях вченого.

Детальніше 

 

До історії становлення української державності

Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова презентує віртуальну виставку, присвячену 100-річчю з дня прийняття урядом УНР законів про український герб, грошову систему та громадянство. На виставці представлено літературу та фотоматеріали, що ілюструють історію походження Тризубу, української гривні, а також відображають основні віхи становлення українського громадянства.

Детальніше 

Без имени-3 В НБ ОНУ впроваджується Універсальна десяткова класифікація

29 березня 2017 року після офіційного опублікування набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 “Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації”.

2017-2016