Одесский Национальный Университет им. И. И. Мечникова
 Українські пошукові системи

Мета  Повнотекстовий пошук по серверам України і закордонним українським серверам, з урахуванням морфології української, російської та англійської мов. Фінансові і комп'ютерні новини, погода, маркетингові дослідження українського Інтернету.

Online.ua  : Каталог українських ресурсів.

TopPING  Каталог українських ресурсів з рейтингом сайтів та пошуковою системою. Має великий арсенал даних. Дозволяє шукати за фразами.

UAport  Портал має потужні пошукові можливості у текстах документів в мережі Інтернет, архівах української преси, українських новинах. 

Uaportal  : Великий багаторівневий каталог українських ресурсів (тематична та регіональна класифікація), швидкий пошук за ключовими словами.

 Bigmir  Український інформаційний портал, каталог українських сайтів, пошук, новини, спорт, суспільство, пошта, радіо. Пошук виконується через Google або через Яндекс.

 Українські сайти

Студентська електронна бібліотека "Читалка" Бібліотека пропонує безкоштовні електронні підручники за наступними напрямками: менеджмент, економіка і фінанси, облік, психологія, право, гуманітарні науки. Підручники в основному українською мовою. Книги доступні для читання посторінково.

Сайт безкоштовної електронної бібліотеки "Книжка"   : представлена література за наступними основними тематичними напрямками:

  • книги (технічна література: машинобудування, будівництво, електротехніка; гуманітарна література, словники;комп'ютери і мережі: програмування, офісні програми, безпека, графіка, дизайн, самовчителі, Інтернет);
  • журнали: технічні журнали, гуманітарні журнали, гумористичні журнали, іноземні журнали;програми для читання;бізнес-книги;
  • художня література (романи, детективи, туризм, фото, спорт, релігія, езотерика, наука, техніка, медицина, авто, кулінарія);
  • аудіокниги;енциклопедії;
  • дитяча література (казки, вірші, дитячі журнали);
  • відеоуроки.

Бібліотека українських авторефератів  : Матеріали сортуються за тематичними розділами. У бібліотеці зібрані автореферати, захищені на Україні за останні 10 років. Тексти доступні для читання і скачування.

Безкоштовна електронна бібліотека : На сайті представлено книги по різним напрямам: графіка, здоров'я і спорт, історія, світ комп'ютерів, наука і техніка, поезія, фантастика, філософія, фотографія, економіка, мовознавство.

Українська книга - безкоштовна електронна бібліотека  :  Бібліотека містить літературу за наступними тематичними розділами:

українознавство, історія, філософія, література, лінгвістика, суспільство і влада (політологія, соціологія, право, українська політика і суспільство, міжнародна політика), країни і народи, економіка, культура, астрономія, дозвілля. Крім цього в бібліотеці є періодичні видання. Представлено українські видання, в основному українською мовою. Тексти у форматах PDF, доступні для скачування.

Електронна бібліотека безкоштовних книг  :  Бібліотека пропонує книги, словники, підручники та іншу літературу, а також журнали різних напрямів (гуманітарні, технічні, комп'ютерні). Тексти надані у форматах PDF та DJVU, доступні для скачування.

Перша електронна бібліотека підручників : Підручники з різних розділів науки: економіка, екологія, географія, історія, культурологія, етика, естетика, педагогіка, політологія, право, психологія, філософія, релігієзнавство, соціологія, риторика.