Біоінженерія

Монографії


Підручники, навчальні й методичні посібники

Arthur T. Johnson. Biology for engineers / Arthur T. Johnson. – London ; New York : CRC Press. 2011. – 775 s.

У підручнику, що пройшов тестування в Університеті штату Меріленд, наводяться поняття і термінологія, а також практичні докладні приклади і таблиці по науковим принципам, які належать до біології з точки зору широкого кола галузей, таких як психологія, людські фактори, генетика, фізіологія рослин і тварин, візуалізація, системи управління, актуарій і медицина.

Benner S. A. Synthetic Biology: Industrial and Environmental Applications / S. A. Benner, A. M. Sismour ; еdited by M. Schmidt. – S. a., 2012. – 239 s.

Книга зосереджує увагу на промислових і природоохоронних цілях застосування синтетичної біології, охоплюючи 17 найбільш перспективних видів використання біопалива, біоремедіації та біоматеріалів. Вклади написані експертами з наукових кіл, неприбуткових організацій та промисловості, окресливши не тільки наукові основи, а також економічний, екологічний та етичний вплив нових технологій.

Статті, доповіді

Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи» : зб. тез (м. Київ, 21–23 жовт: 2013 р.) / за заг. ред. В. В. Вербицького ; уклад.: О. М. Оленєв. – Київ : «АВЕРС», 2013. – 263 с.

У збірнику представлені тези учасників Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи». Форум проводиться з метою виявлення та підтримки обдарованої учнівської та студентської молоді, примноження інтелектуального потенціалу держави, підготовки майбутньої наукової зміни. Тези представлені за категоріями: біологічні науки (ботаніка, зоологія, мікробіологія, біоінженерія тощо).

Баташова М. Є. Біотехнологічні культури в сучасному аграрному секторі / М. Є. Баташова // Вісн. Полтав. держ. аграрної акад. – 2014. – № 4. – С. 35–43.

Представлено широкий огляд генетично модифікованих культур за новими ознаками. На основі зібраних даних наведено характеристику основних ознак, притаманних сучасним біотехнологічним культурам: толерантність до гербіцидів, стійкість до пошкодження комахами, стійкість до вірусної хвороби. Аналіз даних показав, що всі чужорідні гени, вбудовані в рослини, мають бактеріальне, рослинне або вірусне походження. Найбільшого розповсюдження в світі набули генетично модифіковані лінії кукурудзи та сої.

Сorrespondence (refoundations for engineering biology) // Nature biotechnology. – 2014. – Vol. 32, no. 5. – P. 420–424.

Основна ідея: принципи синтезу, абстракції і модульності в області синтетичної біології можуть бути застосовані до біотехнологій.

 

 

 


Пошук по сайту

Календар

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031